Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Film/książka

Board-Admin Awatar sniki26

Film/książka

Jakie ostatnio fajne filmu oglądaliście lub jaką fajna książkę czytaliście możecie coś polecić na zimowe wieczory?

Cztery filmy które ostatnio oglądałem i sa godne polecenia jak ktoś jeszcze nie widział :
    1.Dziewczyna z Tatuażem
    2.1000 słów
    3.Windykatorzy
    4.Nietykalni
    Kolejność jest przypadkowa

Menadżer Awatar Giovani
    Przegląda
    Lublin / Mielec
    wczoraj na tvn było ''Ultimatum Bourne'a'' ( polecam wszystkie części - krucjata i tożsamość - zajefajne ) teraz na Polsacie leci ''Mr. & Mrs. Smith''

no to już chyba co kto lubi i kogo lubi oglądać
    Jeśli chodzi o film no to ja jestem w stanie polecić każdy film w którym występuje Anthony Hopkins lub Denzel Washington, tych aktorów uwielbiam no a filmy z nimi mają w sobie pewne emocje bez względu czy to komedia sensacja romans thriller

z książek to gustuje w tematyce trzymającej pod napięciem
    Książki Johna Grishama - super tematyka sądowa - kryminalistyczna
    a z ostatnich pozycji to Gillian Flynn - mroczny zakątek - thriller

Sinister - całkiem niezły horror
    Session 9 - też dobry trzymający w napięciu thriller
    Bułgarski Pościkk - dostępny na YT. Czysta abstrakcja, tylko dla ludzi o bardzo dużym poczuciu humoru.

Łukasz Orbitowski - Wigilijne Psy - książka, która pochłania.
    Saga o wiedźminie - przeczytasz pierwszą cześć i znikasz dopóki nie skończysz ostatniej

Cytat Zamieszczone przez piotr gwizdus Zobacz posta
    Anthony Hopkins
    szczegolnie polecam cala serie Hannibala oraz Rytuał i Słaby punkt

Ktoś oglądał ''Drogówka'' ja dziś i powiem że taki sobie .

Początkujący
    "Maszeńka" Nabokova ostatnio, super siedziba firmy
    Ostatnio edytowane przez mardarikus ; 04.05.2013 o 11:47

Senior Awatar misyogixd
    Przegląda
    Chodel/Siewalka
    Ostatnie książki i ich krótki opis:

J.R.R. Tolkien- "Władca Pierścieni"

Jak dla mnie jeden z sztandarowych utworów, jeśli chodzi o świat fantasy. Napisany bardzo szczegółowo i obszernie (rzadko spotykałem się z wydaniami bez dodatków), jednak w przypadku Mistrza Tolkiena to duży plus.

J.R.R. Tolkien- "Hobbit"

Napisany jak dla mnie całkowicie inaczej niż reszta utworów Tolkiena. Tak naprawdę tylko przez autora i szczególną rolę niektórych postaci w Władcy Pierścieni polecam tę książkę. Gdyby była ona napisana przez kogoś innego i pozostawiona jako osobne dzieło nie byłaby znana ani troszkę. Takie jest moje zdanie.

J.R.R. Tolkien- "Dzieci Húrina"

Pomimo tego, że rozgrywa się setki lat przed akcją Władcy Pierścieni zasługuje na wielką chwałę. Autor opisał w około trzystu stronach całe życie i śmierć głównego bohatera. Praktycznie każdy rozdział otwiera przed nami nowe przygody i marzenia. Raz zdobywamy zapasy z rabusiami, drugi raz walczymy w pięknym hełmie w obronie elfów. Naprawdę wiele oddaje ta książka i szczerzę żałuje, że jest tak krótka.

C. Paolini- cykl "Dziedzictwo"

Niegdyś mój ulubiony cykl, dziś patrzę na to inaczej. Pierwsza część zabłysła jak jasna gwiazda, która zachwyca, jednak każda następna przyćmiewała ten blask bardzo złym światem przedstawionym. Bohater podróżuje jak w lipnych grach, gdzie na początku zabijamy małe szczurki, a dopiero potem wyskakuje na nas bandyta. Nie wspomnę już, że główny boss wyskakuje na nas jako ostatni, gdy jesteśmy perfekcyjnie przygotowani do walki. Tak to nasz bohater podróżuje i zdobywa doświadczenie w różnych miejscach, w świecie, gdzie każdy krasnolud zabiłby dziesięciu ludzi, a każdy elf zabiłby stu krasnoludów. Miód.

A. Sapkowski- cykl "Saga o Wiedźminie"

Pozycja priorytetowa dla każdego polskiego miłośnika fantastyki. I ja się pytam: dlaczego do cholery Sapkowski nie jest wieszczem narodowym!? Ta książka to istny raj dla osób, które wrzucają sobie do opisów cytaty, istny raj dla cyników, istny raj dla wielbicieli fantastyki i istny raj dla osób, które wkurzają się zwycięstwami głównego bohatera. Ta książka jest dla ludzi, którzy wiedzą, że życie niszczy marzenia i są świadomi prawdziwego świata. Nie ma tutaj ani jednej postaci, która wskazałaby bohaterowi dobrą drogę. Polecam gorąco. Sam nie raz rzucałem tą książką i przeklinałem ją, jednak to samo robię z życiem, a ta książka to odbicie życia.

Cytat Zamieszczone przez Szczurq Zobacz posta
    Bułgarski Pościkk - dostępny na YT. Czysta abstrakcja, tylko dla ludzi o bardzo dużym poczuciu humoru.
    Wściekłe pięści węża i Sarnie żniwo lepsze oraz KapitaN Bomba

ostatnio czytałem Ciemna strona Greya oraz polecam książki Cobena - opowieści o bohaterze Bolitarze fajne, tematyka detektywistyczno-sportowa

Oglądałem Red 2 zarówno jedynka jak i 2 super fajna komedyjka sensacyjna.Polecam Bardzo fajna obsada aktorska (Bruce Willis, Catherine Zeta-Jones, tylko w 2 części , Anthony Hopkins tak samo ,Jon Malkovich w obu) polecam

Początkujący Awatar Marcin1696
    Polecam film "Żelazny rycerz".

Film o tematyce średniowiecznej z świetnie obsadzonym aktorem James Purefoy który wciela się w rycerza templariuszy jako Marshal POLECAM.

Niektóre sceny z filmu drastyczne

Senior
    Przegląda
    Bdg
    z filmów jeżeli ktokolwiek nie oglądał polecam Adrenaline, ogólnie lubie filmy z Jasonem Stathamem.
    mają swój klimacik

krysia26
    Gast
    World War Z!! Swietny film!!!

Początkujący
    Przegląda
    Kuźnia Raciborska
    Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy

Początkujący Awatar Korneliusz92
    Przegląda
    Gdańsk
    Nick Hornby - Futbolowa Gorączka