Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64

Wątek: Nieoficjalne FAQ dla początkujących! Przeczytaj zanim zadasz pytanie!

Nowy użytkownik

Icon5

Cześć wszystkim jestem tu nowy, ale mam pytanie, czy tu można grać online czy to jest tylko manager? Chodzi mi o to czy np. można się z kimś umówić na meczyk

Board-Admin Awatar sniki26
    Możesz umówić sie na mecz towarzyski na ustaloną godziną .Cała liga i puchary odbywają sie o stałej godzinie .

Nowy użytkownik
    Cytat Zamieszczone przez sniki26 Zobacz posta
    Możesz umówić sie na mecz towarzyski na ustaloną godziną .Cała liga i puchary odbywają sie o stałej godzinie .
    Napisałeś że można się umówić i co wtedy są jakieś specjalne opcje czy coś w ten deseń?

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    Wejdz na Menu Punkt ---Mecze towarzyskie ----

Kolejka ............ poczatek meczu ...ustawione jako dowolne...tam mozesz pozmieniac...

pod druzyna gosci masz opcje wyboru dowolnego przeciwnika ....

Nowy użytkownik

Pytanie

a można tu grać jako zawodnik?

Menadżer Awatar Giovani
    Przegląda
    Lublin / Mielec
    to nie fifa kolego. tutaj jesteś managerem drużyny

Początkujący Awatar Marcin1696
    Witam mam takie pytanko ^^

Mianowicie piszecie o zabraniu kredytu na stadion lecz jak to zrobić gdy mam ~400k kredyt wziąć mogę na 200k a stadion kosztować ma mnie ok. 1,1 bańki mogę wziąć więcej niż 1 kredyt??

Proszę o szybką odpowiedź kończy się sezon i chciałbym jak najszybciej rozpocząć budowę

To mój 5 dzień gry w tą fascynującą grę ^^

Cytat Zamieszczone przez Marcin1696 Zobacz posta
    Mianowicie piszecie o zabraniu kredytu na stadion lecz jak to zrobić gdy mam ~400k kredyt wziąć mogę na 200k a stadion kosztować ma mnie ok. 1,1 bańki mogę wziąć więcej niż 1 kredyt??

Proszę o szybką odpowiedź kończy się sezon i chciałbym jak najszybciej rozpocząć budowę

To mój 5 dzień gry w tą fascynującą grę ^^
    1) wysokosc kredytu jest zalezna od zdobytych finansow z poprzedniego sezonu (w 1. sezonie gry jest on zasadniczo ustalony). Kredyt mozna wziac tylko jeden
    bardzo dobrze, ze chcesz rozbudowywac stadion (to podstawa w OFM), ale pieniazki trzeba na niego zarobic

powodzenia

Dziękuję za szybką oraz treściwą odpowiedź.

Czyli z rozbudową stadionu mogę sobie darować na 2 sezony^^

Pozdrawiam

Nieee, jak wybierzesz odpowiedniego sponsora i będziesz wygrywał już w pierwszym sezonie rozbudujesz stadion. Dobrze wybierz również pod względem utrzymania się w lidze i zdobycia tytułu.

Icon6 Znowusz ja:D

Witam teraz pytanie z innego zagadnienia lecz często poruszanego ^^

Mianowicie czytając forum i analizując rozbudowę stadionu doszedłem do wniosku iż:
    Wszyscy piszą o rozbudowie jako pierwszej trybuny już zadaszonej z stojących na siedzące lecz, sprawdzając ceny tej rozbudowy wychodzi mi że koszt tej właśnie trybuny jest droższy chodź krótszy o 2 kolejki i jakieś 230 tysia droższy.

Więc ruszając dalej tym tokiem myślenia czy nie lepiej przebudować ją w późniejszym terminie zarabiając już na pozostałych 3 trybunach (zakładam przebudowę pozostałych 3 trybun jeszcze w tym sezonie), i dopiero po przebudowie oraz rozbudowie nieco tych trybun zacząć tą czwartą trybunę na samym szarym końcu? No chyba że ta trybuna ma jakieś bonusy w ten czas zrezygnuję z przebudowy dwóch pozostałych trybun i zacznę przebudowę tej właśnie zadaszonej już przez system. (jedna już przebudowana i trwa rozbudowa na 1249 s. z d)

Dlatego proszę o szybką odpowiedź jutro zaczynam przebudowę stadionu

Pozdrawiam

Marcin

P.S.

Szczurq za poradę to właśnie tobie tak mi poszło z tą rozbudową
    Ostatnio edytowane przez Marcin1696 ; 21.07.2013 o 07:29

Menadżer Awatar eMPi
    Jezeli chodzi o trybuny to jest dokladnie tak jak myslisz, Alienus w FAQ napisal o poludniowej o 1049 miejsc, zeby szybko miec jakikolwiek dochod za bilety i wykorzystac pierwsza przerwe miedzy sezonami.
    Jak ktos ma uzbierane 1,3 banieczki i mysli o stadionie 4:0( wszystkie trybuny siedz/zad) to rzeczywiscie nie ma problemu zeby budowac inna trybune niz poludniowa.
    Priorytet to wykorzystac 6 tygodni(czasem 7, gdy ostatni mecz u siebie gramy w 33 kolejce) miedzy sezonami, szczegolnie gdy masz maly stadion i grasz mecze towarzyskie na wyjezdzie.

Wg niemieckich graczy kazda pierwsza rozbudowa trybuny powinna wykorzystywac 1 a najlepiej 2 przerwy miedzy sezonami, rozbudowujac drugi raz po prostu robisz na 10-20 tysiecy- wielkosc ostateczna trybuny, potem dokladasz 1 trybunke na 99999 i stadionik gotowy(nie liczac otoczenia), najszybsi budowali to w 25-30 sezonow gry.
    PL DE.2
    DE.1

czyli jutro mała pożyczka i zaczynamy przebudowę

Jeszcze jedno pytanko jak już tu jesteśmy 2 przerwa między sezonami kiedy następuje po 17 kolejce ?

czyli jutro mała pożyczka i zaczynamy przebudowę

Jeszcze jedno pytanko jak już tu jesteśmy 2 przerwa między sezonami kiedy następuje po 17 kolejce ?
    Jest jedna przerwa pomiędzy sezonami. Nie ma żadnej przerwy między rundami.

eMPi rekordzista rozbudował stadion w 15 sezonów [widziałem screena wrzuconego przez Vam'a]

Menadżer Awatar eMPi
    Z tymi 2 przerwami miedzysezonowymi chodzilo mi o to, ze zaczynasz rozbudowe po 33/34 kolejce zaleznie kiedy grasz ostatni mecz u siebie, i ustawiasz budowe na +4249/+4149 miejsc.
    Wtedy koniec jest po 45/46 tygodniach z czego wykorzystujesz 2x 6 tygodni przerwy miedzy sezonami.
    Warto zaznaczyc, ze w zakladce rozbudowy stadionu wpisujemy wartosc koncowa miejsc w trybunie, wiec przykladowo cala operacja bedzie wygladala tak:
    ilosc miejsc siedz/zad poczatkowa: 100
    ostatni mecz u siebie w 33 kolejce 14 sezonu, wiec od razu po nim rozbudowujesz o 4249 miejsc, ale skoro masz 100 na start to w nowej pojemnosci wpisujesz 4349.
    Termin oddania nowej trybuny do uzytku to 0 kolejka sezonu 16, czas budowy 46 tygodni( po zastosowaniu tego myczku z 2x przerwa miedzysezonowa wychodzi tylko 1 sezon bez danej trybuny).

Ogolna zasada jest taka, ze zawsze placi sie 300k za planowanie, i rowno 100k za kazde 100 wybudowanych miejsc siedzacych/zadaszonych, do ktorych mozna dodac ogonek 49 bez dodatkowej kolejki/zaplaty.
    PL DE.2
    DE.1

Kciuk do góry

Więc takie cyrki ^^

teraz się wszystko zgadza

Menadżer Awatar eMPi
    Cytat Zamieszczone przez ALIENUS Zobacz posta
    eMPi rekordzista rozbudował stadion w 15 sezonów [widziałem screena wrzuconego przez Vam'a]
    No i wykrakalismy kurcze pieczone, juz niemiaszek rozpoczal budowe Mega-stadionu, skonczy akurat na poczatek sezonu 18 http://www.onlinefootballmanager.pl/..._frame=stadion
    Dorobil sie tak na sprzedawaniu i trenowaniu mlodych zawodnikow, no i mial spora przewage wzgledem przecietnego zespolu z polskiej ligi- w 0 kolejce 1 sezonu zatrudnil amatorow poz 5- 9 i zaraz ich posprzedawal za grube pieniadze
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący Awatar tuchajbej
    Przegląda
    Kędzierzyn-Kozle

pytanie

Jeżeli biorę kredyt to jaki jest okres spłacania czy jest termin czy jak chce?

Board-Admin Awatar sniki26
    Jak chcesz tylko odsetki będą pobierane a spłacasz kiedy chcesz i ile chcesz .

Menadżer Awatar eMPi
    Nie ma terminu do kiedy musisz splacic jako takiego, ale codziennie masz odsetki takze im dluzej splacasz tym drozej Ci to wychodzi, przykladowo u mnie z wykupionym personelem ekonomista i kredytem 10 mln PLN odsetki w ciagu 1 sezonu wyniosly jakies 750 tysiecy, mimo ze prawie calosc zdazylem juz splacic(zostanie jakies 1,2mln).
    Bez ekonomisty odsetki to 15% na sezon, czyli przykladowo pozyczysz 1 banieczke to przez 35 kolejek dodatkowo bedziesz musial splacic 150 tysiecy, bedzie sie odpowiednio zmniejszac im wiecej bedziesz splacal, na poczatku troche ponad 4000 dziennie, potem coraz mniej jesli suma kredytu do splacenia bedzie malec.

Ogolna zasada jest taka, ze kredyt warto brac tylko na rozbudowe stadionu.
    PL DE.2
    DE.1

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów