Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64

Wątek: Nieoficjalne FAQ dla początkujących! Przeczytaj zanim zadasz pytanie!

Wykrzyknik Nieoficjalne FAQ dla początkujących! Przeczytaj zanim zadasz pytanie!

Nieoficjalne FAQ dla początkujących!

Najczęściej popełniane błędy:
    - Zbyt duża ilość graczy
    - Przepłacanie meczów towarzyskich
    - Buduj stadion zawsze z zadaszeniem!
    - Niecierpliwość! Najważniejsza jest sytuacja finansowa klubu
    - Oszczędzaj pieniądze na rozbudowywanie stadionu!

Sponsor
    - Sprawdź jak mocnych masz przeciwników i jak wygląda sytuacja w tabeli
    - Jeżeli właśnie rozpocząłeś grę, a sezon trwa w najlepsze to wybierz sponsora nr 2
    - Im mocniejsi przeciwnicy tym numer sponsora powinien być niższy
    - Zwróć uwagę o co walczysz (zwycięstwo czy utrzymanie) przy wyborze sponsora

Drużyna
    - Powinna liczyć ok. 15 zawodników, wystarczy jeden BR (nigdy nie doznaje kontuzji stojąc na bramce)
    - Najoszczędniejszym systemem gry jest posiadanie dwóch lub jednego napastnika. LIB i FS to wartościowi zawodnicy, a przy tym są najtańsi na rynku transferowym
    - Zawodnicy z wysokim poziomem mają wysokie wynagrodzenie!
    - Starzy zawodnicy wolniej zdobywają punkty za trening
    - Młodzi zawodnicy (poniżej 27) lepiej trenują, wybieraj spośród nich tych z jak największą ilością doświadczenia
    - Uzupełniaj swój skład o zawodników z potencjałem rozwojowym, ponieważ z upływem czasu wiele zyskujesz
    - BR i Napastnik powinni być o 1-2 poziomy lepsi od reszty zespołu

Podniesienie poziomu zawodnika następuje w kolejkach numer: 0, 9, 18, 27 (Poprzez rozgrywanie meczy i trening zawodnik awansuje na wyższy poziom). Opłaca się przedłużyć kontrakt z zawodnikiem, który ma awansować->płaca wzrasta wraz z poziomem, lecz obowiązuje ta z momentu podpisywania kontraktu

Trening
    - 10xszybkość - najlepszy i najprostszy. Dobry w szczególności dla zawodników poniżej 27 roku życia
    - Żadnej regeneracji, odbywa się automatycznie
    - Świeżość nie ma wpływu na poziom gry i morały zawodników
    - Żadnych obozów treningowych ani turniejów

Mecze towarzyskie
    - Graj każdego dnia! Wybieraj przeciwników, którzy oferują dużą ilość pieniędzy i nie są zbyt mocni
    - W meczach towarzyskich przeciwko lepszym rywalom ustawiaj napastników w pomocy lub obronie, ponieważ w ataku mogą oni stracić punkty doświadczenia
    - Wiele osób nie wie, że w przypadku nie wstawienia bramkarza, któryś z zawodników z pola ląduje w bramce

Stadion
    - Nigdy nie buduj bez dachu!
    - Najszybszy wariant rozbudowywania -> najpierw południowa trybuna na co najmniej 1049 miejsc z dachem!
    - Buduj na raz co najmniej 1049 miejsc (żeby nie płacić wiele razy kosztów planowania).
    - Wybieraj xx49 miejsc do rozbudowania, od xx50 trwa wszystko tydzień dłużej
    - Przy rozbudowie stadionu korzystaj z kredytu
    - Przy rozbudowie stadionu korzystaj z przerwy między sezonami (6 tygodni). Np. gdy budowa będzie trwać 13 tygodni -> Buduj w 27. kolejce, stadion będzie gotowy na rozpoczęcie nowego sezonu

Podczas budowania cała trybuna jest zamknięta!

Życzę powodzenia i sukcesów!!!

Źródło: http://www.ofm-forum.de/showthread.php?t=93562

Młodzik
    Osobiscie moim skromnym zdaniem wydaje mi sie ze lepiej miec wiecej zawodnikow a mlodych a z ta regeneracja napewno sie jej nie oplaca dawac??;-> jezeli daje regeneracje w trakcie treningu to nawet z ta regeneracja po treningu bd mial wieksza swiezosc czy zle mowie??;->

Benutzer
    Przegląda
    Wrocław
    Miałem nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i da Ci admina albo choćby moderatora i jak widzę stało się. Dobra nasza

A tak w temacie, za FAQ - załamałem się zestawiając go z obraną przeze mnie strategią

Cytat Zamieszczone przez Willow9 Zobacz posta
    Osobiscie moim skromnym zdaniem wydaje mi sie ze lepiej miec wiecej zawodnikow a mlodych
    Trzeba jednak pamiętać, że aby zawodnik się prawidłowo rozwijał ważne jest, żeby grał (punkty doświadczenia)
    To FAQ ma być tylko pomocą, a każdy może mieć swój system

Cytat Zamieszczone przez Willow9 Zobacz posta
    a z ta regeneracja napewno sie jej nie oplaca dawac??;-> jezeli daje regeneracje w trakcie treningu to nawet z ta regeneracja po treningu bd mial wieksza swiezosc czy zle mowie??;->
    Stworzyłem / Przetłumaczyłem FAQ z forum niemieckiego, a tam teraz rozgrywają 96 sezon :P Chyba mają trochę pojęcia już o tej grze
    Poza tym ja z własnego przykładu widzę, że i tak co jakiś czas muszę kompletnie odpuścić trening niektórym zawodnikom jak zaczyna brakować im świeżości. A tak mam cały czas ustawiony bez regeneracji.

Cytat Zamieszczone przez jazz Zobacz posta
    Miałem nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i da Ci admina albo choćby moderatora i jak widzę stało się. Dobra nasza
    Dziękować, miło mi

Cytat Zamieszczone przez jazz Zobacz posta
    A tak w temacie, za FAQ - załamałem się zestawiając go z obraną przeze mnie strategią
    Nie martw się, ja też poszedłem w innym kierunku na początku i starałem się zbudować dwie mocne jedenastki bez względu na wiek piłkarzy :P

Młodzik
    No pojecie z pewnoscia maja duzo wieksze od nas z ta swiezoscia dokladnie mam tak samo.. nie ma szans,co jakis czas zawodnik musi opuscic trening;d
    Z tym doswiadczeniem tez racja ale mlodzi zawodnicy tez bardzo szybko rozwijaja sie i wedlug mnie sa bardzo cennymi nabytkami;d Sa inwestycja w przyszlosc a nawet jezeli nie osiagna tego poziomu co chcialem to zawsze moge ich korzystnie sprzedac;d
    I rowniez gratuluje awansu z pewnoscia wplynie to na nasza korzysc

Początkujący
    Przegląda
    Nurnberg
    Alienus gratki awansu
    wkońcu nasz człowiek

Początkujący
    Przegląda
    Wrocław
    ja osobiście uważam że każdy zawodnik powinien mieć dublera więc preferuje około 22 zawodników w składzie.

co do trybuny krytej na 1049 miejsc jaki jest koszt remontu po jednym meczu ? ja zawsze po meczu u siebie gdy gram następny mecz wyjazd remontuje stadion po najniższych kosztach około 2 tys
    wiadomo dobry stadion więcej kibiców

pzdr

Początkujący
    Przegląda
    Nurnberg
    Stadion
    - Buduj na raz co najmniej 1049 miejsc (żeby nie płacić wiele razy kosztów planowania).
    - Wybieraj xx49 miejsc do rozbudowania, od xx50 trwa wszystko tydzień dłużej

Alienus mam pytanie odnośnie tych dwóch punktów, bo nie zgadzają sie za bardzo w moim przypadku
    - dlaczego co najmniej 1049 ?, koszty planowania poniżej też wynoszą tyle samo
    - piszesz że od xx50 trwa tydzień dłużej, w moim przypadku jak zmieniałem trybuny na zadaszone to pokazuje że od xx01 do xx99 trwa tak samo, dopiero powyżej xx99 trwa dłużej

pzdr.
    Ostatnio edytowane przez evilox ; 25.04.2012 o 02:24

Neuer Benutzer
    Też mam 22 zawodników ale teraz wiem, że to za dużo, musze ich zwolnic...
    Wartościowe uwagi

Benutzer
    Przegląda
    Bydgoszcz
    MateuszCR7, nie lepiej ich posprzedawać? Jeśli masz nawet zawodników 4-5 poziom to oni i tak mogą zejść do niższych lig bo ktoś ich kupi lub jeśli z takim poziomem mają niski wiek to nawet lepszy się pokusi o rozwój takowego gracza do drużyny. ; ]

evilox, osobiście budując 2549 miejsc (krytych stojących) na jednej z trybun, sprawdzałem sobie gdzie co ile kosztuje i ile by się budowało zmieniając wartość ilości miejsc na trybunie. Wyszło mi, że:
    a) 2049m. = 1.869.400zł + 28tyg.
    b) 2449m. = 2.109.400zł + 32tyg.
    c) 2549m. = 2.169.400zł + 33tyg.
    I jestem pewien, że jak zrobisz xx49 będzie tydzień mniej niż powyżej xx49 (czyt. od 50 w górę) gdyż nawet teraz sprawdziłem wpisując 549m. 7tyg., a 550m. już 8. ; )

Wychodzi na to, że np. od 200 (300) do 349* jest 5tyg., a od 350 do 449 będzie już 6 - sprawdziłem tak sobie przy rozbudowie wszystko. : )
    * - liczy się tutaj teraz przy tym tak, że modernizację można przeprowadzić powyżej 100m. od aktualnie posiadanych.
    Sezon 1: 4. miejsce (Liga 2. B) | Sezon 2: 8. miejsce (Liga 2. A) | Sezon 3: 5. miejsce (Ekstra.) | Sezon 4: 8. miejsce (Ekstra.)
    Sezon 5: 12. miejsce (Ekstra.) | Sezon 6: 8. miejsce (Ekstra.) | Sezon 7: --. miejsce (Ekstra.)

Neuer Benutzer
    Privo Tak wiem, że sprzedasz się bardziej opłaca, ale ja nie mam zawodników 4/5 tyklo 1/2 umiejętności i oni nie mają po dwadzieścia pare lat tylko 29/3*, więc nie opłaca się ich sprzedawać poniewarz nikt ich nie kupi, w transwerze amatorów są tacy albo i lepsi.

ps. dopiero zaczynam dlatego jetem taki słaby... będę lepszy

Neuer Benutzer
    Mam jeszcze pytanie co do ilości zawodników, czy na pewno 15 wystarczy? Pytam ponieważ w 2 ostatnich meczach zdobyłem 2 czerwone kartki

Cytat Zamieszczone przez MateuszCR7 Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie co do ilości zawodników, czy na pewno 15 wystarczy? Pytam ponieważ w 2 ostatnich meczach zdobyłem 2 czerwone kartki
    ja mam kadrę składającą się z 22 zawodników i uważam ją za optymalną, mam pierwszą jedenastkę silną + 4 juniorów, a resztę zawodników mam rezerwowych, których trenuję przede wszystkim pod kątem sprzedaży.

a jeżeli chodzi o czerwone kartki, to może dlatego że grasz w trybie "agresywnym", ja gram na "muskularnym" i dotychczas w 15 kolejkach dostałem łącznie 2 czerwone kartki.

Cytat Zamieszczone przez MateuszCR7 Zobacz posta
    to zalezy od Ciebie. wszystko ma swoje plusy i minusy.
    szersza kadra to zwiekszona gaza i wieksze wydatki. poza tym pilkarze grajac w meczach ligowych i towarzyskich dostaja punkty doswiadczenia przez co moga szybciej uzyskac wyzszy poziom.

Neuer Benutzer
    No tak to zależy tylko odemnie...
    Na razie bede miał tylko 5 rezerwowych ponieważ moge ich zastąci zawodnikami z transweru amatorów...

Neuer Benutzer
    Najlepiej czekać na juniorów oni dają najelpsze zyski, u mnie każdy młody jeśli w wieku 16 lat przez 5 gier nie podniesie poziomu o jedną kreske, to wylatuje są za darmo nic nie kosztują, oprócz wydatku na trening który jest warty zysku jaki dają nam Juniorzy mój bramkarz 20 lat lvl 5 pochodzi właśnie z moich juniorów sądze że to bardzo dobry nabytek

Neuer Benutzer
    Cytat Zamieszczone przez CossinOne Zobacz posta
    Najlepiej czekać na juniorów oni dają najelpsze zyski, u mnie każdy młody jeśli w wieku 16 lat przez 5 gier nie podniesie poziomu o jedną kreske, to wylatuje są za darmo nic nie kosztują, oprócz wydatku na trening który jest warty zysku jaki dają nam Juniorzy mój bramkarz 20 lat lvl 5 pochodzi właśnie z moich juniorów sądze że to bardzo dobry nabytek
    //EDIT ALIENUS
    Post nic nie wnosi nowego do dyskusji. Jeżeli nie zostanie zedytowany i nie zmieni się w nim treść merytoryczna to zostanie skasowany.
    Upominam, proszę nie spamować [od tego jest offtopic]
    Ostatnio edytowane przez ALIENUS ; 04.07.2012 o 19:44

Neuer Benutzer
    Czy ktoś mógłby przetłumaczyć dopisane rzeczy w tym wątku na zagranicznym forum? Nie znam języka niemieckiego, a widzę, że coś dodali

ostatnia aktualizacja na forum niemieckim była 6.02, a mój post jest z 11.04, więc nic się nie zmieniło

Neuer Benutzer
    Sezon się zakończył, trzeba rozbudować stadion.

Chcę zacząć od trybuny południowej jako zadaszonej z miejscami stojącymi, a resztę trybun w przyszłości zrobić siedzących z zadaszeniem, czyli 3:1.

Chciałbym rozbudować trybunę do 249 miejsc stojących z zadaszeniem, koszt to 300.000 za planowanie i 89.400 za rozszerzenie miejsc. W sumie prawie 390.000zł.

I teraz pytania:
    - czy opłaca mi się rozbudować o te 149 miejsc trybunę? (na więcej mnie nie stać, budżet mam 498.000, a 100.000 chcę sobie w zapasie zostawić)
    - czy przy kolejnej rozbudowie tej trybuny będę płacił ponownie 300.000 za planowanie czy jak zapłacę teraz to później już tylko koszty poszerzania miejsc?

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów