Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 265

Wątek: Problemy finansowe klubów wypowiedzi

Benutzer
    Przegląda
    Pruszków
    tak tak tak, jasne 95% nie umie grać i to jest powód.... nie zgadzam się z tym... nie masz dokońca racji...

Nie chodzi mi o to, że nikt nie umie grać, a ja znalazłem złoty środek. Raczej o to żeby zmiany zacząć od siebie. Kiedy kluby w rzeczywistości przeżywają kłopoty finansowe to najpierw starają się zmienić coś w swoim klubie, a nie proszą rząd o zmianę polityki finansowej w sprawie sportu.

Benutzer
    Przegląda
    Pruszków
    ok, tylko że problem tkwi troszke głębiej, rozumiem że można wykaraskać się sprzedarzą, problem w tym że skoro większość jest w podobnej sytuacji to niema komu kupywac tych zawodników, nawet jesli wystawiasz ich o połowe taniej..... i tak ich nikt nie kupuje.....

Neuer Benutzer

do wszystkich

Witam wszystko jest ladnie i pieknie jeden kolega napisal ze na 3 lige 12 -13 poziom to za duzo ok ale na e -klase trzeba miec druzyne na poziomie 150 całej druzyny zeby cos grac oczywiscie jak bedzie mistrz czy czy puchar odpadniemy odrazu w lidze mistrzow ale nie wazne. Zeby byly mniejsze koszty to bedzie nasza druzyna liczyla

10 zawodnikow 14 poziom 322,85
    1 zawodnik 10 poziom 6.647
    4 rezerwowych 8 poziom 13,136

suma 350 tys (zaokrągliłem)

to jest ladnie nie licze tam inaczej bo jeden zawodnik 18 poziom ma pensje kolo 100tys wiec tak bedzie lepiej.
    nasze dochody
    Sponsor 237.855 zł za wygrany
    stadion 170 tys ( jeden z wiekszychw polskim ofm)
    suma 408tys

jak widac jestesmy na plusie 58 tys jest niby ok tylko ze Patrząc na obecny sezon Mistrz bedzie mial max 22 zwyciestwa i gramy jak to wiadomo co drugi mecz na wyjezdzie wiec maly bilans

22 wygrane mecze daja nam 5mln 232tys
    17 razy mecz u siebie 2 mln 890
    suma 8mln 122tys

a ile wydamy ??

34 mecze razy 350 tys tyle mamy wydatkow 11mln 900 tys
    Wiec chyba jestesmy lekko w plecy jakies 3 mln 778tys

Wiem ze zaraz napiszecie kto ma taka druzyne albo zeby miec słabszych zawodnikow nie da!! bo miec zawodnikow na poziomie nizszym oni i tak lapia awans ze 2 razyw sezonie to wzrasta bardzo duzo tu jest opisany mistrz z jak dotad jednym z wiekszych stadionow w polsce
    wiec co ma powiedziec średniak jak mu zaczna zawodnicy awansowac poziomami?????? i z czego mam ten stadion budowac??? jak budowa o 100o miejsc trwa 16 tygodni i trybyna jest zamknieta zero dochodu wiec zastanowcie sie co piszecie Marek ma racje cos z tym trzeba zrobic !!!!!!!

Board-Admin Awatar sniki26
    Przejrzałem prawie wszystkie kraje jaki są w OFM (tylko ekstraklasa) porównałem poziomy drużyn w stosunku do naszej ligi i doszedłem do wniosku że problem naprawde leży w zbyt szybkim rozwoju zawodników w stosunku do poziomu ligi i czasu jaki gramy w OFM( ma to wpływ na nieproporcjonalny rozwój stadionów w stosunku do pieniędzy wydawanych na zawodników) Jeśli mielibyśmy mniejszy poziom zawodników od samego początku awanse byłyby wolniejsze i tym samym poziom ligi byłby mniejszy w każdej kategorii ligowej a tym samym mniejsze wydatki .A tak to po niecałych 5 sezonach mamy tak że niektóre kluby grające w polskim OFM np.w 3 lidze są silniejsze niż kluby w innych krajach grające w ekstraklasie i mające większy staż w grze.Reasumując proponuje jednak zwiększyć poziom PA awansów naszych zawodników żeby urealnic naszą gre,bo inaczej z tego doła finansowego nie damy rady wyjśc.Jeśli chodzi o zmniejszenie płac naszym zawodnikom to mogło być troszke niesprawiedliwe w stosunku do innych grających (inne kraje) gdyż nasi zawodnicy było by nas wtedy na nich stać ale z drugiej strony mielibyśmy bardzo szybki rozwój zawodników i np.w meczach pucharowych przewaga byłaby po naszej stronie w bardzo małym odstępie czasu.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 08.09.2012 o 20:47

Nie mam nic przeciwko zmianom - jeśli będą - poprę.

@Powislanka
    do bilansu weź jeszcze:
    Puchar 0,2-2,3mln (raczej więcej niż minimum, bo klub z ekstraklasy nie odpada tak szybko)
    mecze towarzyskie na dużym stadionie z drużynami z wysokim poziomem i opłatą 20tys.: 35*(5000 miejsc*25 zł za miejsce-20000 za przyjazd gości)=3,675mln
    Co daje 4-6mln na plus

Uwzględniając 3,778mln które wyszły ci na minusie.
    Każdy sezon możemy kończyć ponad kreską.

Benutzer
    Przegląda
    Pruszków
    Sniki ale przecież my nie gramy w pucharach z innymi krajami...?? tylko z tymi na polskim serverze... wiec nie widzę tu nie sprawiedliwości.... wszystkie kraje na polskim serverze beda mialy tak samo

Tak ale zachowując nasz niski poziom PA w stosunku np.do Niemieckiego to jest zbyt duża różnica,i juz jest widoczna a co dopiera za kilka kolejek.

Benutzer
    Przegląda
    Pruszków
    szczerze mówiąc zaczyna mi być wszystko jedno..... zróbcie co uważacie ale niech coś się zmieni..... a tak na marginesie, czy w niemczech np, jesli te granice sa o tyle wyzsze to czy przypadkiem niema tam wiekszych punktów awansu ale tych dziennych jakie otrzymuja zawodnicy??

Tego nie wiem sądze że nie bo to by nie miało większego sensu.Dałem swoją opinie i jeśli ktoś ma sensowniejszy pomysł który można zrealizować i to błyskawicznie bo czekanie jeszcze pare sezonów zabije tą gre przynajmniej w naszej lidze bo juz nikt nie ma kasy i nie chodzi tu czy ktoś dobrze zarządza finansami czy nie ,dochodzimy do takiego momentu że siła naszych zespołów jest niewspółmierna do kosztów jaki ponosimy za utrzymanie zawodników w danej klasie rozgrywkowej i są paranoiczne rzeczy jak napisałem że mamy w niższych ligach tak silne zespoły jak inni w ekstraklasie a wydatki te same (sponsorzy i wpływy niestety nie)
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 08.09.2012 o 21:25

Benutzer
    Przegląda
    Pruszków
    trudno, trzeba podnieść granice awansu PA

Marku prosił bym Ciebie bo reprezentujesz ekstraklase niech twoi koledzy grający razem z toba w lidze wydadzą opinie bo to głównie was obejmie wolniejszy rozwój zawodników gdyż reprezentujecie nas w rozgrywkach międzynarodowych OFM i żeby potem nikt nie miał pretensji.

Benutzer
    Przegląda
    Pruszków
    ok, temat juz zarzucilem, poczekajmy do poniedzialkowego wieczoru wtedy bede mial jasnosc co i jak z e-klasa.

Przypominam że w oficjalnym piśmie do admina użyje waszych nicków żeby poprzeć nasz wniosek liczbą graczy,więc jeśli ktoś nie ma na to ochoty to to prosze to zaznaczyć.Osoby które to akceptują a nie wypowiedziały się na forum prosze o napisanie do mnie na priv w celu pozyskanie nicka im nas będzie więcej tym sprawa potoczy sie szybciej,jeśli będzie np.tylko tylu chętnych co na forum to mogą nas poprostu olać.Jak wolicie to też napiszcie na forum,ważna jest liczba ludzi popierających wniosek.Musimy podnieść też aktywność na forum bo w porównaniu z innymi to u nas jest cieniutko i będziemy mieli małą siłe przebicia,a liczba graczy jest duża.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 08.09.2012 o 22:03

Benutzer
    Przegląda
    Bydgoszcz
    I znowu pisać to wszystko o co szły dyskusję na czacie e-klasy... Ehhh.

Gram już 5 sez i dopiero od 4 zacząłem zauważać problemy finansowe na skraju szybki wzrost poziomów zawodników = wysokie pensję, które zżerały prawie wszystko co można było dać np. na stadion czy inne (szkółka juniorów).

Ja proponuję takie coś by: zwiększyć próg poziomów oraz zmniejszyć wysokości pensji o jakieś 10-20% dla wszystkich zawodników (aktualnych i przyszłych) a tym aktualnym jeszcze o dodatkowe 10-20% (wychodzi na to, że procent zmniejszenia podnieść *2). Wtedy wyjdzie na to tak jakby oni wyrównali się z tymi przyszłymi gdy Ci będą mieli takie poziomy.

Wyjaśnię również mój pomysł na temat osiągnięć/sukcesów (archiv.): Ma to działać na zasadzie im większy zdobyty lv odznaki, tym większa nagroda - nie tyczy się tych jednorazowych! O nich później... Przykładowo zdobywamy odznakę wygrania 5 meczy ligowych z rzędu i otrzymujemy za to 10tys. złotych (progi pieniędzy mogą być inne, to przykład). Idąc dalej:
    - 2lv = 25tys.
    - 3lv = 60tys.
    - 4lv = 150tys.
    - 5lv = 325tys.
    A co z tymi jednorazowymi? Za nie, wartość byłaby większa iż są one do zdobycia tylko raz czyli można by dodać również za każdą inną wagę pieniężną typu za "bankrut" dostaje 100tys., za architekt 50-150tys. itd. itd. : )

Hmmm ode mnie również było to by za dane miejsce w lidze zdobywać pieniądze gdzie niższa liga = niższe pieniądze. (*opcjonalnie: by nie było tak łatwo, za wejście [granie] do ligi były by wpisowe, jeśli ktoś nie posiada tyle lub ich nie wpłaci nie dostanie miejsca i następna osoba w kolejce przechodzi wyżej*) Ten pomysł można również zamienić na taki by otrzymywać pieniądze pomocnicze na start sezonu typu 150tys. czy ileś na początek rozgrywek. Chyba zrozumiałe? Takie wsparcie od OFM (PZPN) hehe. ; ]

Co do pomysłu innego gracza: "wysokości płac sponsorów", popieram by zwiększyć je jeszcze o ileś gdyż nie są wystarczające na rozwinięcie i utrzymanie wszystkiego co się posiada. Tu natomiast zamiana nie musi być aż taka wysoka gdyż jeśli mają zmniejszyć się pensję - później będziemy aż tak tego nie potrzebować, chociaż lekka podwyżka by się przydała. : )

Idźmy dalej... Spodobała mi się "wymiana kixx na pieniądze" z dodaniem opcji kupna co ileś sezonów. Jest to mądre rozwiązania, a kwota nie musiałaby być wcale ogromna gdyż równało by się to z fair play dla innych co nie mają szansy kupić tego.

Opiszę moje uwagi co do "kapitana". To jest jakaś porażka, bez pomysłu dodane (nie mówię o funkcjach jego, ale o nim samym). Wzrost lv jeszcze wyższy u zawodnika, gdzie też trzeba później przedłużać kontrakt a co za tym idzie, pensję rosną jeszcze szybciej.

To chyba na tyle, o samych możliwościach finansowych typu mecze towarzyskie+mecze ligowe+sponsor nie będę mówił, bo wypowiadają się głównie osoby, które nie odczuwają tego kryzysu w e-klasie tak jak ja (gdzie ja jestem właśnie w tej lidze...). Nie chcę mi się z takimi osobami wypowiadać, bo aż mnie śmieszycie - jak większość...

Pozdrawiam i podpisuję się pod zmianą, ale jaką? To zobaczymy. : )
    Sezon 1: 4. miejsce (Liga 2. B) | Sezon 2: 8. miejsce (Liga 2. A) | Sezon 3: 5. miejsce (Ekstra.) | Sezon 4: 8. miejsce (Ekstra.)
    Sezon 5: 12. miejsce (Ekstra.) | Sezon 6: 8. miejsce (Ekstra.) | Sezon 7: --. miejsce (Ekstra.)

Benutzer
    Przegląda
    Pruszków
    TAKŻE SIE POD TYM PODPISUJE

Neuer Benutzer
    Podpisuje sie pod PRIVO

do Vaher jak ci wzrosnie poziom zawodnika minimum 2lvl do gory to i tak bedziesz na minusie i to ogromnym uwierz
    Jeśli teraz podniesiemy próg awansu zawodnika to tak naprawde nam w ekstraklasie w tej chwili nic nie da nie pomoze w zadnym razie wyjsc z dołka finansowego w jakim jest wiekszość ligi ( wszyscy zyskaja procz e klasy) bo wydatki na pensje beda takie same czyli przewyzszały nasze dochody i bedziemy miec minus i nei ma jak budowac stadionu.

rozumiem wasze argumenty i również popieram zmiany - oby gra na tym skorzystała

Młodzik
    Przeczytalem wszystkie posty i rowniez popieram zmiany nie wazne jakie one beda ale napewno wyjda nam na lepsze sam jestem w ekstraklasie i naprawde z moimi finansami jest kiepsko... Takze popieram zmiany w 100 %!!

Początkujący

wow ile różnych zdań :)

Postuluję za:
    - zwiększeniem kasy od sponsorów
    - większych wpływów ze sprzedaży biletów ( to może było by ciekawsze rozwiązanie)
    - albo obniżeniem niewielkim płac, w pewnym momencie jest za szybki przeskok z progu na próg, szczególnie przy 15 poziomie
    - wypożyczanie zawodników, bez pierwokupu
    - usunięciem przenoszenia czerwonych kartek z meczy towarzyskich na ligowe!

Nie jestem za
    - Podwyższaniem PA
    - kupowaniem kixów

Mój login do gry
    FAHS, do forum uczens, jeśli któreś z tych "Za" będzie zgłaszał nasz admin do centrali - to proszę mnie wpisać.

Ja obecnie wysprzedałem już prawie pół drużyny, oczywiście mocno poniżej ceny zawodników. Zyskałem z transferów w tym sezonie prawie 9 milionów, rozbudowałem stadion prawie na tyle na ile było mnie stać i zaczynam grę od początku(jeśli chodzi o budowanie składu) mam 28 lat, gram sobie logując się w pracy itp. Widziałem wiele menagerów i ten mimo iż ma słaby silnik jeśli chodzi o statystyki graczy, to podoba mi się bo jest wyzwaniem. Wielu osobą znudzi się zapewne, jak wszystko będzie im łatwo przychodzić - mi na pewno. Co do obniżenia PA to pomyślcie ile czasu narybek ze szkółki będzie się rozwijał... skoro i tak dostaje ujemne PA za słaby mecz. Życzę adminowi mądrych decyzji, a reszcie powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez uczens ; 10.09.2012 o 16:01 Powód: dopisuję coś

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów