Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kilka Pytan

Początkujący

Kilka Pytan

szukałem na sporo pytan znalazłem odpowiedz na kilka nie
    1- na liście transferowej 0 to znaczy że już zawodnik rano schodzi z listy transferowej czy 7 to kończy czas na liście transferowej ?
    2- co to są te pkt PA
    3- poziom zawodnika tylko oznacza jaka pensja czy to parametr zawodnika jak spisuje się na boisku lepiej szukać z wyższym poziomem czy niższym
    4- na co patrzeć czy zawodnik jest dobry na doświadczenie i pkt za trening ?
    5-ile jest przerwy miedzy sezonami ?
    Ostatnio edytowane przez Czubant ; 28.01.2016 o 22:41

1- 7 tydzień oznacza że aukcja się kończy najbliższego ranka
    2- PA- punkty awansu. Wyliczane z punktów treningu i punktów doświadczenia. Decydują o awansie zawodnika na kolejny poziom.
    3- Poziom zawodnika- im wyższy tym zawodnik lepiej się spisuje+ jest droższy. Co do tego kogo szukać- zależy jaki masz plan na grę, na kogo cię stać itd. Musisz sam sobie obrać taktykę na początkowe sezony. To twój zespół. Najlepiej poczytaj na forum, było już dziesiątki wątków na ten temat.
    4- Odpowiedź w punkcie 2 i 3.
    5-jeden realny dzień, liczony jako 7 kolejek w grze (tzw kolejka 0)

Początkujący
    hmmm jak by to napisać żebyś zrozumiał bo ja teraz patrzyłem żeby zawodnik miał jak najwiecej doświadczenia i pkt treningu a tu sie liczy tylko POZIOM
    np zawodnik z poziomem 4 i doswiatczeniem 500 i pkt treningu 550 jest takim samym graczem co zawodnik z poziomem 4 i doswitczeniem 800 i pkt treningu 900 ???
    i jak to obliczać żeby zawodnik awansował poziom wyżej ? doswiatczenie i trening musza byc na tym samym poziomie czyli doswidczenie 300 i trening 300 i mam awans wyzej ?
    np mam przy graczu PA 300 a przy nie których 30 czyli ktory ma lepiej

1. przejrzyj tabelkę w tym wątku, przedstawia ilość PA koniecznych do osiągnięcia przez zawodnika danego poziomu:
    http://http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?1948-Od-27-Sezonu-nowe-Punkty-Awansu-i-Wynagrodzenia-Zawodnikow
    2. jeśli twój zawodnik przekroczy dany próg PA konieczny do przejścia na kolejny poziom, awansuje w najbliższym dniu awansu= czyli w kolejce 0 lub 9 lub 18 lub 27, TYLKO w tych kolejkach są prowadzone awanse zawodników na kolejny poziom.
    3. na grę twojego zawodnika ma wpływ TYLKO jego poziom.
    4. poziom jest obliczany, jak już wspomniałem, na podstawie Punktów awansu (PA). PA są wyliczane, jak już wspomniałem, z Punktów treningu i punktów doświadczenia. Dzieje się to zgodnie z poniższym wzorem:

PA=PD*PT*2/(PT+PD)

Początkujący
    ok wywaliłem wczoraj 3 zawodników nadal są u mnie kiedy odejdą ?
    Świeżość 100 świeżość 70 ma wpływ na grającego zawodnika bo czytałęm że jak spadnie mi do 20 zwodnik 6 meczy nie bedzie grał ale czy jak jest powyżej 20 to ma wpływ na poziom gry zawodnika
    Czytałem też gdzieś że jak przegrywam mecze to doświadczenie zawodników spada dobrze pisze?
    Ostatnio edytowane przez Czubant ; 29.01.2016 o 09:08

Cytat Zamieszczone przez Czubant Zobacz posta
    ok wywaliłem wczoraj 3 zawodników nadal są u mnie kiedy odejdą ?
    Świeżość 100 świeżość 70 ma wpływ na grającego zawodnika bo czytałęm że jak spadnie mi do 20 zwodnik 6 meczy nie bedzie grał ale czy jak jest powyżej 20 to ma wpływ na poziom gry zawodnika
    Czytałem też gdzieś że jak przegrywam mecze to doświadczenie zawodników spada dobrze pisze?
    1. Nie wywaliłeś. Gdybyś to zrobił, odeszli by natychmiast. W zakładce drużyna, tabela zawodników. Obok ikony przedłużenia kontaktu jest ikonka "-" pojawiająca się po najechaniu na nią myszką. Służy do rozwiązywania kontraktu z zawodnikiem (czyli do wywalenia go z drużyny). Być może wystawiłeś ich na rynek transferowy, nie wiem co innego mogłeś z nimi zrobić :P
    2. Co do spadku doświadczenia to niekoniecznie. Wzrost doświadczenia zależy od wygrywania osobistych pojedynków przez zawodnika. Te wygrywane pojedynki składają się później w całość na rezultat drużyny w meczu (w jaki sposób i po jakim algorytmie/wzorze nie pytaj bo nikt chyba nie wie. To wielka tajemnica słynnego silnika gry). Wystarczy że masz bardzo słabego bramkarza, który przegrywa wszystkie pojedynki z napastnikiem przeciwnika a przegrasz. Zdobędzie on wtedy ujemne PD. Reszta drużyny może grać dobrze, i im doświadczenie wzrośnie. Najczęściej jednak spadki doświadczenia obserwuje się w przypadku napastnika. Słaby napastnik, szczególnie gdy grasz tylko jednym, zamiast wzrastać poziomem, może się jeszcze cofać w rozwoju (w sytuacjach gdy grasz głównie z dużo lepszymi przeciwnikami i gdy twój napastnik mimo strzałów na bramkę nie trafia). W praktyce tylko na tych dwóch pozycjach dochodzi do spadku PD. Inne pozycje mają prawie zawsze wzrost doświadczenia (nie kojarzę sytuacji by mi nawet słaby zawodnik z pola tracił PD). Moja propozycja- jeśli nie masz wykupionego statystyka, rób codziennie print screeny tabeli "bilans graczy". Później porównuj sobie poszczególne słupki- sam zauważysz jak to z tym wzrostem i spadkiem punktów jest.
    3. Świeżość nie ma wpływu na wynik meczy. Jeżeli po pełnej sesji treningu zawodnik będzie miał mniej niż 20 punktów to doznaje kontuzji na 5 kolejek. W praktyce zdarza się to właściwie tylko wtedy, gdy używasz obozów treningowych i turniejów (nie zalecane na początku gry!!). Przy zwykłym treningu system nie pozwala zawodnikom trenować ponad siłę, i ich poziom świeżości nie spada poniżej 45 pkt po treningu.

Później, grając tymi zawodnikami w pucharze i w meczu towarzyskim możesz w trakcie kolejki zejść poniżej 20 punktów świeżości bez karnej kontuzji. Miałem kiedyś napastnika po takiej serii meczy ze świeżością minus 10 bez kontuzji.
    UWAGA: istnieje teoria, mówiąca że przy niskich poziomach świeżości, wzrasta częstość nabywania zwyczajnych kontuzji przez zawodników w trakcie meczu. Nie wiem czy istnieje taki mechanizm w grze, czy to tylko moje wypaczone spostrzeżenie.

Początkujący Awatar Korneliusz92
    Przegląda
    Gdańsk
    Dziękuję za odpowiedzi
    Ja również zorientowalem w dużej mierze

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów