Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68

Wątek: OFM 8.0 proponowane zmiany dyskusja oceny opinie

Board-Admin Awatar sniki26

OFM 8.0 proponowane zmiany dyskusja oceny opinie

Zapraszam do podania swojego zdania co do planów zmian wizualizacji graficznej itp spraw związanych z nowa wersją Ofm 8.0.

Ciężko jest cokolwiek proponować. Niewiele tak naprawdę wiadomo o możliwościach nowego OFM. Poza tym większość pomysłów została już wcześniej dodana do forum, i wtedy z racji braku możliwości technicznych (chyba) wszystkie zostawały nieuwzględniane.

Z mojego kilkuletniego grania, co mi najbardziej przeszkadza w starym ofm? Niedopracowane płatności. Ale nie chodzi o to, że są. Chodzi o to że płatne jest to, co nie powinno, przez co gra traci klimat. Możecie się śmiać ale zarejestrowałem sie tu bo była mozliwość dodania swojego własnego herbu drużyny. W innych grach tego typu trzeba było od razu płacić za wszelkie dekoracje. Dopiero po paru dniach się zorientowałem że to jednak lipa, bo trzeba kupić kixx. Zostałem bo mi się ogólnie gra spodobała.
    Co bym więc zmienił? Zrezygnował bym z prezesa jako takiego- herb, koszulki, witryna z pucharami powinny być darmowe. Gra nabrałaa by od razu uroku, gdybym mógł przed meczem zajrzeć do profilu rywala, popatrzeć na jego osiągnięcia (witryna), zobaczyc herb i koszulki drużyny przeciwnej tak jak w normalnej piłce. Obecnie zdobywamy jakieś puchary, ale ja na przykład większości z nich nigdy nie miałem okazji zobaczyć. To bez sensu. Inne funkcje prezesa mogła by przejąć sekretarka. Może w końcu jej zakup miałby jakiś sens, obecnie jest w 100% zbędna.
    Druga sprawa- czat. Brakuje czatu ogólnego dla całego serwera i dla poszczególnych krajów. Przez to ważny składnik gier internetowych- mianowicie powstawanie pewnej społeczności- tu praktycznie nie istnieje.
    Trzecia- "tablica ogłoszeń". Miejsce gdzie można byłoby umieścić informację o super zawodniku do sprzedania lub ofertę serii meczy towarzyskich bez groźby kary za spam.
    Czwarta- można było by dodać jakieś nowe elementy taktyki do gry. Obecnie są tylko "papier, kamień, nożyce".Na przykład większe uaktywnienie drużyny rezerw. Obecnie wystarczy nawet na wysokim poziomie rozgrywek mieć max 5 rezerwowych. grają dwa, trzy mecze w sezonie i nic więcej. A gdyby tak umożliwić im częstszą grę przez ustawienie jeszcze jednego parametru- wytrzymałość meczowa, czyli po iluś tam minutach zawodnik będzie miał spadek poziomu i wtedy wchodzi za niego rezerwowy. Można było by ustawić przed meczem minute w której nastąpi zmiana. W końcu byłby sens w posiadaniu większej liczby rezerwowych. A to pobudziło by rynek transferowy. Tak myslę.
    Poza tym kilka pomysłów pewnie by się znalazło. Muszę się zastanowić. Pytanie tylko czy OFM 8.0 jest faktycznie tak super nowoczesne. Mi wydaje się że będzie to bardziej jakaś odświeżona oprawa graficzna, kilka tabel i w sumie niewiele więcej. Ale to może dlatego że nie spotkałem sie tu jeszcze z realnymi zmianami i w jako takie nie wierzę.

Menadżer Awatar dr.puniszman
    Przegląda
    Legnica
    Csaris dobrze gada

Np bramkarz nigdy nie ma kontuzji ... Również dobrze by było aby zawodnicy na meczu (np napastnik jesli dużo strzeli goli) na następny mecz był by bardziej zmeczony- co zmusiło by do tego aby mieć innego napastnika na zapas, aby czesciej cos trzebabyło w składzie kombinować. Co do czatu ogólnego to też super pomysł teraz za ten czat robi e-klasa...

Ciekawy jestem jak ta wersja 8.0 sie sprawi i bedzie wyglądać wiec na betę sie zapisuje.

Wysłane z mojej noki 3310 za pomocą SMS`A

Jeśli chodzi o testowanie na beta serwer to niedługo zakładam specjalny temat i zbieramy chętnych.CO do nowego silnika gry nic nie wiem na pewno ale jeśli chodzi o wytrzymałość zawodników (zmęczenie) to teraz po zmianie ma to mieć duży wpływ na poziom gry drużyny tak więc pewnie trzeba będzie mieć szeroka kadrę na utrzymaniu !!!
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 13.08.2015 o 16:56

Przegląda
    Legnica
    no to myslę, że to już bedą jakieś zmiany, mam nadzieje że też bedzie na co wydawać kasę bo aktualnie w ofm, utrzymuje sie z % :P

Tak naprawdę zmiany i opinie bedziemy mogli powiedzieć po tym jak zaczną sie testy

Dokładnie. Jak wpuścicie mnie do wersji beta, to napewno wymyślę coś realnego i dobrego. Teraz to ja mogę tylko gdybać.

Dziura do załatania w OFM 8:

W starym OFM cholernie denerwuje mnie to, że nie widzę kto kupił i za ile zawodnika którego również licytowałem w przypadku przegrania aukcji. Często jestem ciekaw ile dałem za mało, ale niestety nie chce mi się wyszukiwać tego zawodnika w liście kilkuset sprzedanych zawodników tego dnia. Poza tym nie mam też żadnej informacji kogo licytowałem, stąd często nie wiem kogo szukać (nie pamiętam jak wabił się ten gracz). Jak dla mnie wielka dziura do poprawki. Jak zobaczę to samo w OFM 8.0 to zwątpię w projekt.

Przegląda
    Legnica
    W związku z tym ze teraz gram w niższej lidze, to chciał bym zgłosić pomysł, aby można było zgłosić porzucenie drużyny - np ktoś sie nie loguje już 10 dni, to można zgłosić taką drużynę i tą drużyną będzie BOT który ustawi skład do końca sezonu, tak jak ma to miejsce kiedy zawodnik sam zdecyduje o usunięciu swojego konta.

Pomysł

Dodaję problem znany. W niskich ligach system zapełnia z automatu wszystkie ligi danego poziomu po równo, a później dokłada nowych zawodników głównie (zawsze?) do pierwszej z kolejnosci alfabetycznej. Czyli jeśli mamy dla przykładu: mamy cztery 2.ligi: A,B,C,D. graczy powiedzmy jest na początku sezonu tylu, by wypełnić te ligi po równo do połowy. System nowych graczy później dorzuca tylko do 2.ligi A, a do 2.ligi B tylko jesli w lidze A zabraknie miejsca. Skutek: W lidze A coś się dzieje, pozostałe świecą nudą i dają awans bardzo słabym drużynom. Sytuacja taka, jaką opisałem w realnej grze ma miejsce na przykład w polskiej lidze na brytyjskim serwerze (tam gram obecnie).

Mam rozwiązania dla tego problemu:
    1. Rozkładać zawodników równo, później dokładać nowych też po równo.
    2. Regulować płynnie ilość lig. Na przykład: jeśli zawodników na początku sezonu w danej klasie jest na tylu, by zapełnić w sposób grywalny 3 ligi, system utworzył by 3 ligi i ani jednej więcej.

Punkt pierwszy ma tę wadę, że może się okazać iż wszystkie ligi będą niegrywalne, bo system rozdzieli na przykład po 5 graczy na jedną a w sezonie dojdzie po jednym, może dwóch graczy.
    Punkt drugi ma inny problem: nie wiadomo co robić z nowymi graczami: Ale mam rozwiązanie.
    Specjalna liga "początkowa" "tutorialowa"... jakoś tak mozna było by to nazwać. Widział bym to w taki sposób. Nowi gracze byli by dokładani do takiej ligi, a po zakończeniu sezonu WSZYSCY otrzymywali by awans do najniższej obstawianej przez system ligi profesionalnej: System dodawał by tych graczy do puli już istniejących (na przykład do 2.ligi, jesli ta była by najniższa), i liczył by ile "A,B,C,D" wypełni wliczając w te wyliczenia wszystkich nowych graczy. Pomysł ten ma taką zaletę, że rozwiązuje jeszcze kilka problemów:
    1. W tych niższych ligach w końcu było by od razu wiadomo jak grać, jakiego sponsora wybrać, jak obrać taktykę... Bo poza rezygnacjami z gry przez innych graczy nic by się w składzie ligi nie zmieniało.
    2. Mozna było by odsiać wcześniej graczy tzw. "jednej kolejki". Chodzi o tych którzy rejestrują się, pograją kilka dni i im się nudzi. Zmniejszyło by to ilość drużyn widmo w niskich ligach.
    Oczywiscie pomysł jest skomplikowany, ale OFM 8.0 ma być chyba czymś co podoła skomplikowanym pomysłom. Podobno :P

EDIT:
    Punkt drugi ma jeszcze jeden problem. Mianowicie matematyka mówi, że jeśli zmniejszy się ilość tych niższych lig, to zmniejszy się ilość drużyn awansujących. Mozna to tez prosto rozwiązać: jeśli system policzy juz ile lig może utworzyć, może też równie dobrze wyregulować też ilość miejsc awansujących lub ilość druzyn spadających (w lidze jedno oczko wyżej). Na początku sezonu zaznaczane było by to na czerwono/zielono w tabeli wyników tak jak teraz i nikt nie miał by pretensji że nie wiedział, że nie spadł do nizszej ligi jak sobie zaplanował, albo że nie awansował do ligi wyzszej.

Pomysł pierwszy mi się osobiście nie podoba, może i prosty, ale niewiele rozwiązuje i zmienia. A OFM 8.0 ma coś zmienić. A pomysł numer dwa jest wg mnie dobry i co najważniejszy realny do zrobienia. Trzeba tylko pomyśleć, popracować nad tym napisać odpowiedni skrypt do tego i już. Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Csaris ; 30.08.2015 o 11:57

Niedługo ruszy test na beta i ci co się zgłosili dostana wiadomość na priv tam wszystkie opcje propozycje podawajcie

Ok, czekam na info (jakby co to ja sie zgłaszam :P )

Cytat Zamieszczone przez Csaris Zobacz posta
    Ok, czekam na info (jakby co to ja sie zgłaszam :P )
    Wiem jest was dwóch szkoda że tak mało osób z polskiej społeczności jest aktywnych

Jak wyjdzie PEWNA informacja o zbieraniu chętnych na serwer beta, to zgłosi się jeszcze parę osób. Jakby co to można WTEDY jeszcze napisać info na czatach e-klasy i pierwszych lig polskich. Teraz nikt się nie zgłasza, bo nie wiadomo w sumie do czego, kiedy i na jak długo.

Początkujący
    Przegląda
    Kampinos, Poland
    Ja też z chęcią się zgłoszę do BETA testów. Może mało się udzielam, lecz jestem w miarę na bieżąco.

Mnie też proszę dopisać na listę

Pozdr.

Młodzik
    Zumbach obecny i też chętny na testy.

To Panowie dokładnie za 14 dni jeśli nic nie przesuną ruszą testy na beta aplikacji OFM 8.0

Młodzik
    Przegląda
    Redditch
    Prosze mnie odpisac do testowania....

Mam już link do testowania będziecie musieli się od nowa zalogować jak tylko dostane sygnał to wszystkim tym co się zgłosili prześle wszystko na priv.

Ok,
    Proponuje byśmy wszyscy na serwerze beta usadowili się w jednej lidze- będzie łatwiej sie później odnaleźć i ewentualnie później po polsku wymienić opinie. Liga polska? Zgadzacie sie? (o ile oczywiście będą jakies ligi do wyboru)

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów