Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: prosba o porade

Początkujący

prosba o porade

Witam

mam prosbe mianowice o ocene mojej druzyny i przyszlosci druzyny w OFM to jest moj teraz 6 sezon..oczywiscie gralem juz wczesniej ale skonczylo sie to bankructwem z braku stadionu...teraz jak widac na poczatku zinwestowalem w stadion i go rozbudowuje ,moje pytanie jest takie czy sprzedac aktualna druzyne ktorej gaza wynosi 112tys czy zostawic ? aktualnie finanse nie rosna szybko i czasami wychodze po meczu na - (graja na wyjezdzie) obecnie mam kredyt 3.5mln i splacam go ale powoli poprzedni kredyt splacilem w ciagu sezonu teraz tak nie jest prosze o jakies rady dla mnie

http://www.onlinefootballmanager.pl/...Real-Zgorzelec

Moim zdaniem to najlepiej będzie nie panikować i nie robić rewolucyjnych zmian. Jakbyś miał dużo drogich graczy, to może w tedy opłacało by się ich za krocie sprzedać i wybudować jeszcze jedną trybunę. Masz duży stadion-ponad 17 tys miejsc, tylko musisz wytrzymać i zaczekać aż się wybuduje. Kredyt spłacisz po kilku meczach grając na tak dużym obiekcie. Za zawodników dużo nie weźmiesz (o ile ktoś ich kupi- starzy są). Możesz ewentualnie pomyśleć nad wymianą tych staroci na 17-18 latków, tak by złapali 12-13 lvl gdy stadion skończy sie budować. Pamiętaj, że dochody ze stadionu są proporcjonalne do poziomu drużyny. Moim zdaniem jest bardzo dobrze, a kredytem się nie martw. Ja mam 20 milionów długu i na razie się nim nie martwię, bo wiem, że spałcę go szybko po wybudowaniu trybun.

Menadżer Awatar eMPi
    Ja bym na Twoim miejscu sprzedawal, ale zrobil to madrze, tzn:
    1) Zawodnicy na pomocy i obronie o poziomach wyzszych niz 12= sprzedac chocby i za 1 zl, nie pomagaja az tak duzo a pensje biora spore.
    2) Zostawiasz napadziorow i bramkarza, bo po 1sze placisz im malo(niecale 8k kazdy) a po drugie to kluczowe ogniwa druzyny.
    3) W tym czasie kupujesz sobie tanich zawodnikow, moga byc starsi ale nie bardzo starzy, tacy okolo 28-32 lata, poziom 7-10 na brakujace pozycje, cenowo beda kosztowac miedzy 20 a 100k kazdy, drozej nie oplaca sie brac.
    4) W sumie wydasz moze z 300k a sklad posluzy minimum 5 sezonow.
    5) Jak w obecnym sezonie spadniesz do 2 ligi to nic sie nie martw, w nastepnym wezmiesz sponsora na zwyciestwa/awans i sie odkujesz, a zanim duza trybuna skonczy sie budowac wrocisz na bank do 1 ligi( grasz w lidze zagranicznej wiec na luzaku mozna tak kombinowac, nie to co w polskiej ).
    6) Na przyszlosc tak kombinuj, zeby jak juz sie skonczy budowac duza trybuna, to miec gotowe poziom otoczenia jakos 2/3/2/2, mozesz pare kolejek po tym miec, ale zawczasu oblicz, zeby kasy starczylo, wtedy juz graj towarzyskie u siebie.
    7) Poki jeszcze nie masz duzego stadionu warto sobie postawic zelazna granice, kiedy juz nie przedluzasz kontraktow i po prostu zawodnikow pod koniec kontraktu sprzedajesz, obecnie proponuje max 13 poziom dla bramkarza i napadu, a max 11 dla innych pozycji, po prostu 1 dzien przed awansem zawodnika na taki poziom przedluzasz kontrakt ostatni raz, a potem nawet za 1 zl sprzedajesz delikwenta gdy zbliza sie termin wygasniecia umowy(te granice to dla stadionu 6-10k, a lada moment taki bedziesz mial).
    12) Przy wiekszym stadionie(15-20k) sobie limit zwieksz do przykladowo 15 bramkarz i napad, a 13 pozostale pozycje, potem jak jeszcze stadion rozbudujesz to znow ustal to rozsadnie(zawsze bramkarz i napad wiecej od reszty).

Tyle na poczatek, od siebie dodam, ze zawsze lepiej inwestowac w stadion niz w pilkarzy, wyobraz sobie teoretycznie masz stadion 150k miejsc z max poziomem otoczenia i slaba druzyna powiedzmy poziom 50, w ciagu 1 sezonu tanio kupisz druzyne 160-170 poziomu i dasz rade awansowac chocby z najnizszej ligi, czerpiac duza przyjemnosc z gry.
    A odwrotna sytuacja, stadion 400 miejsc, czy nawet 4000, i max poziom druzyny obecnie, czyli 198, jak tylko sie pilkarze zestarzeja, to bedziesz spadal na sam dol, a z ogromnym dlugiem czeka meczarnia z sezonu na sezon i kasacja klubu.
    Sam zdecyduj, ktora opcje wolisz xD
    PL DE.2
    DE.1

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów