Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: Pomoc dla zjaranego

Początkujący

Pomoc dla zjaranego

Witam.
    To mój pierwszy dzień tutaj. Przeczytałem poradniki dla początkujących, ale jak to bywa mam pewne pytania i chciałbym je zadawać w tym wątku.
    Także lecimy:

1. Który typ rozwoju stadionu jest daje większe przychody 4.0 czy 3.1??
    2. Nie bardzo rozumiem czemu wybierając rozwój 3.1 nie będę mógł ostatniej trybuny zrobić siedzącej?
    3. Ile PA musi mieć zawodnik żeby awansować i od czego zależny ich przyrost?
    4. Czy w pierwszym sezonie mam w ogóle zajmować się juniorami?

Menadżer Awatar dr.puniszman
    Przegląda
    Legnica
    Witam
    1.najlepiej 4,0 przynosi największe zyski. Mozesz wejsc w statystyki i stadiony klikniesz na srednie przychody i widzisz jaki stadion sie oplaca budować .
    2.bedziesz mogl ale bardzo duże koszty nie oplacalne prawie
    3. Jest tutaj wrzucona ile pa musi miec na dany poziom jutro bede na kompie to ci pomogę
    4. Nie pomogę

Wysłane z mojej noki 3310 za pomocą SMS`A

Menadżer Awatar eMPi
    Cytat Zamieszczone przez zjarany Zobacz posta
    Witam.
    To mój pierwszy dzień tutaj. Przeczytałem poradniki dla początkujących, ale jak to bywa mam pewne pytania i chciałbym je zadawać w tym wątku.
    Także lecimy:

1. Który typ rozwoju stadionu jest daje większe przychody 4.0 czy 3.1??
    W formie ostatecznej kilka % wiecej bedziesz mial ze stadionu 4:0, ale tez odrobinke wiecej na niego musisz wydac, w poczatkowej fazie gry 3:1 nie robi to duzej roznicy w przychodach a za to jest wyraznie tansze.
    2. Nie bardzo rozumiem czemu wybierając rozwój 3.1 nie będę mógł ostatniej trybuny zrobić siedzącej?
    Im trybuna ma wiecej miejsc tym drozej jest przeksztalcic typ miejsc, dlatego sugeruje sie juz na poczatku wybrac taki typ jaki Tobie najbardziej pasuje.
    3. Ile PA musi mieć zawodnik żeby awansować i od czego zależny ich przyrost?
    http://forum.onlinefootballmanager.p...o%B6wiadczenie
    http://forum.onlinefootballmanager.p...lne-informacje
    http://forum.onlinefootballmanager.p...i-zawodnik%F3w
    Do tego polecam sprawdzac dzial na forum Pytania do gry--> Inny, tam sa podawane aktualne wartosci PA dla zawodnikow wszystkich poziomow.

4. Czy w pierwszym sezonie mam w ogóle zajmować się juniorami?
    Najlepiej poczytaj taki mini-poradnik Vama, dodatkowo polecam skupiac sie na stadionie i nie szarzowac za bardzo z poziomem druzyny bo zbankrutujesz na wysokich pensjach, codziennie musisz placic odpowiednia wartosc kazdemu zawodnikowi.
    PL DE.2
    DE.1

2- Nie jest to opłacalne gdyż chcąc przerobić trybunę musisz płacić tak, jakbyś wszystkie miejsca od nowa budował (i nie można zmniejszyć ilości miejsc więc na raz będziesz musiał wybudować od nowa tyle miejsc, ile masz- dlatego przerobienie trybun powinno być pierwszą inwestycją, gdy masz je małe, nawet jeśli nie zwiększasz ilości miejsc)
    4- W mojej opinii obecnie koszt szkolenia jest za duży by sie w to bawić. Ale to może się zmienić więc jest to twoja własna sprawa, czy będziesz szkolić, czy nie- na pewno nie opłaca się rozbudowywać szkółki, lepiej wepchać to w stadion.
    Ostatnio edytowane przez Csaris ; 30.03.2014 o 10:43

Początkujący
    Witam i dziękuje za odpowiedzi.

Narazie chce w tym sezonie skorzystać z porad http://forum.onlinefootballmanager.p...ull=1#post8507

Jak pojawią się kolejne pytania to będę je zamieszczał w tym wątku.

Początkujący
    OK to lecimy dalej. Ptyania dotyczące treningu. W nieoficjalnym faq jest napisane
    Trening
    - 10xszybkość - najlepszy i najprostszy. Dobry w szczególności dla zawodników poniżej 27 roku życia
    - Żadnej regeneracji, odbywa się automatycznie
    - Świeżość nie ma wpływu na poziom gry i morały zawodników
    - Żadnych obozów treningowych ani turniejów
    1. Codziennie to samo i na maxa? Juz widzę spadek świeżości zawodników do 50%, a poza tym spada coś co się zwie "stan zawodnika". Coś źle robię?
    2. Co to za parametr "stan zawodnika"?
    3. Jak świeżość spadnie poniżej 20 to zaczyną się kontuzje?
    4. Rozbudowa trybuny południowej w stadionie 3.1. Mam rozbudować o 1049 (obecne 100+1049) czy sumarycznie ma być 1049??

Udanego dnia
    Ostatnio edytowane przez zjarany ; 31.03.2014 o 07:45

Menadżer Awatar eMPi
    OK to lecimy dalej. Ptyania dotyczące treningu. W nieoficjalnym faq jest napisane

1. Codziennie to samo i na maxa? Juz widzę spadek świeżości zawodników do 50%, a poza tym spada coś co się zwie "stan zawodnika". Coś źle robię?
    Tak ustawiaj trening, zeby regenerowac zawodnikow, i polecam trenowac naprzemiennie, szczegolnie jesli masz mlody zespol a dodatkowo kladziesz nacisk np na napastnika, tak kombinuj, zeby on mial zawsze najlepszy trening przez 1-2 kolejki, a w 3 kolejce daj mu odpoczac i sie zregenerowac, trenuj za to np obroncow czy pomocnikow, potem w 4 kolejce znow wroc do napastnika itp, itd, pomocny moze okazac sie ten link http://forum.onlinefootballmanager.p...ymalny-trening
    2. Co to za parametr "stan zawodnika"?
    Stan zawodnika to po prostu swiezosc, tylko jedno jest pokazane liczbowo(max 127, moze zejsc do wartosci minusowych), a drugie za pomoca paska zmieniajacego kolor(zielony, zolty, pomaranczowy, czerwony gdy juz jest bardzo zle)
    3. Jak świeżość spadnie poniżej 20 to zaczyną się kontuzje?
    http://forum.onlinefootballmanager.p...6wie%BFo%B6%E6 Z mojego doswiadczenia wychodzi, ze chyba jakby troche czesciej gracze lapali kontuzje przy niskiej swiezosci, ale mozliwe, ze to sobie wmawiam tylko, oficjalnie dopiero ponizej 20, i to tez musi wystapic w podliczeniu kolejki, a nie po np meczu towarzyskim czy pucharowym, wystarczy takiemu zawodnikowi, nawet z minusowa swiezoscia dac regeneracje lub w ogole nie nakladac treningu ani nie wystawiac w meczu, to bardzo czesto uda mu sie wyjsc powyzej tej wymaganej 20tki swiezosci i ominie go kontuzja.
    4. Rozbudowa trybuny południowej w stadionie 3.1. Mam rozbudować o 1049 (obecne 100+1049) czy sumarycznie ma być 1049??
    Jakakolwiek rozbudowa jest zwiazana ze stalym koszem planowania rownym 300k, wiec ogolnie poleca sie zawsze budowanie mozliwie jak najwiecej za jednym razem, zeby zniwelowac ten koszt, przykladowo przy budowie 300 dodatkowych miejsc siedz/zad planowanie stanowi 50% calej kwoty, ale przy 1049 miejsc juz tylko ponizej 30%.
    Dodatkowo warto dobudowywac ta koncowke 49 miejsc, gdyz jest ona darmowa (nie zwieksza kosztu i czasu budowy, dopiero koncowka 50 to dodatkowa kolejka i kolejne koszty).
    Budujemy tak, zeby bylo 100+1049, a potem gdy juz mamy 1149 to nastepnym razem tez +xx49, po kilku(nastu) sezonach gdy bedziesz dysponowal juz pokazna gotowka i budowal trybune na ostateczny ksztalt te 49 mozesz olac, ale na poczatku jest to po prostu bardzo oplacalne.
    Polecam przejrzec calosc watkow "wszystko wsrod stadionu, bardzo duzo ciekawych i pomocnych informacji praktycznie w kazdym temacie na pewno Ci sie przyda, i da duze pojecie co i kiedy budowac a takze czego nie budowac, bardzo pozytywnie odbije sie to na finansach klubowych i zaoszczedzi wiele sezonow walki z bankructwem, od stadionu w okolucy 10-20k miejsc siedz/zad problemy z placami zawodnikow praktycznie znikaja i mozna sie rozkoszowac gra

Udanego dnia
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    Witam ponownie i dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi.

Zakupiłem dzisiaj BR a starego sprzedałem (pełnił funkcję kapitana). Z automatu system przypisał opaskę kapitana nowemu BR. I tu problem bo nie mam możliwości mianowania kapitanem innego gracza, ani opcji przedłożenia kontraktu na 60 dni (czerwone przekreślone kolo na przycisku "zapisz")

Ktoś wie może o co chodzi?

A zakupiłeś wcześniej za kixxy tą opcje dla poprzedniego bramkarza? Tam jest tylko lista rozwijana i zawsze domyslnie wyświetla sie w niej bramkarz, co nie oznacza że jest on kapitanem. Jak chcesz mieć kapitana, muszisz wybrać zawodnika z listy i naciskając "zapisz" zapłacić kixx. Może nie masz tyle kixxów (300)???
    Wydaje mi się że po sprzedaniu zawodnika z tytułem kapitana, tytuł ten nie przechodzi na innego gracza i co za tym idzie kixx przepada. Nie miałem jednak takiej sytuacji więc niech może ktoś inny sie jeszcze wypowie.

P.S. Podaj może w stopce link do swojej drużyny. Grafike, taką jak moja, mozna skopiować w grze z Biuro->Profil->Banery. Pomocne w lokalizacji gracza i tym samym omija to kilka podstawowych pytań, bo każdy sobie sam sprawdzi co i jak czemu pomoc jest szybsza i bardziej celowana
    Ostatnio edytowane przez Csaris ; 03.04.2014 o 15:11

Początkujący
    No jeżeli kapitana można mieć tylko za kixxy to już wiem o co biega. Dzieki ;]

edit|: udało mi się odpalić sygnature
    Ostatnio edytowane przez zjarany ; 03.04.2014 o 18:40

Początkujący
    Ok kolejna sprawa.
    Spodziewam się że po sezonie następuje tutaj kasacja nieaktywnych kont przez co pewnie polecę do wyższej ligi. Mniej więcej na jakim poziomie wyląduje?

No i zauważyłem w mojej lidze gracza który kupił kilka 11tek i łącznie płaci pewnie z 50k dziennie pensji. Czy aby czasem nie wydzie na tym finansowo lepiej? Tzn w lidze w której ma wszystkie mecze wygrane + bonusy od sponsora nr 5 + mecze towarzyskie jakimś mięsem 1 poziomu? Tzn pytam czy taka strategia jest dobra oczywiscie pod warunkiem ze kilku w tej samej lidze nie zrobi podobnie ;]

Nie da się dokładnie określić w jakiej lidze wylądujesz po kasacji nieaktywnych kont. Najczęściej wędruje się jedna ligę wyżej, czasami dwie lub trzy. Różnie. Im w wyższej lidze jesteś, tym taka sytuacja zdarza się coraz rzadziej. W najwyższych ligach takie sytuacje praktycznie się nie zdarzają.

Jeśli płaci jakieś 50k pensji to zarabia niewiele. W niskich ligach dochody z meczy nie są za wysokie, nie ma jeszcze dobrego stadionu więc trzeba liczyć tylko na mecze towarzyskie na wyjeździe... Średnio opłacalna opcja i napewno przedłuża budowanie stadionu.

stadion, stadion i jeszcze raz stadion... to jedyna udana inwestycja
    wiadomo, że fajnie mieć młody zespół i ich szkolić... ale to można później robić jak się ma bazę finansową.
    nie można też na początku przepłacać za gaże, bo wpadniesz w kłopoty.

złota zasada:
    kasa za bilety za 1 mecz u siebie = (2 x gaża piłkarzy)

Menadżer Awatar eMPi
    Ja jeszcze dodam, zebys kombinowal z pensjami pilkarzy, tzn przedluzaj 1 kolejke zanim wskocza na taki poziom pensji, gdzie juz nie oplaca Ci sie ich trzymac, wtedy beda jeszcze 35 kolejek dla Ciebie grac i nabijac poziom, a Ty bedziesz im placil stosunkowo malo, pod koniec kontraktu juz nie przedluzaj, tylko ich sprzedaj z niemalym czesto zyskiem xD

Gdzie jest ta granica, kiedy wlasnie oplaca sie nie przedluzac wiecej, to juz zalezy jaki masz stadion/ dochody z biletow, ale warto bramkrarza i napadziora miec 2-3 poziomy silniejszego od reszty.
    Tym sposobem tak jakby masz najlepsze cechy 2 strategii prowadzenia druzyny, stosunkowo male pensje przy calkiem sporym poziomie druzyny.

Wada to koniecznosc czestej wymiany skladu czyli jakbys sie kilka dni nie logowal, to mozesz na tym sie niezle wkopac, ale jesli grasz systematycznie i masz leb na karku, to sobie wyrobisz duza przewage wzgledem managera, ktory gra zachowawczo i niezbyt regularnie.

Przykladowy wyglad takiej druzyny to: BR i ŚN poziom 8(ale placisz im jak za poziom 7), reszta skladu i rezerwowy napdzior poziom 6(ale placisz im gora jak za poziom 5), tym sposobem bedziesz mial wahania sily zespolu(od 72 do 100-120 pkt), ale bardzo male wahania pensji zawodnikow, wiec sobie mozesz latwo wyliczc gdzie jest dla Ciebie aktualnie granica oplacalnosci.
    PL DE.2
    DE.1

A ja od siebie mogę jeszcze dodać, że lvl do 13 wchodzą bardzo szybko- mogą nawet o 2-3 levele zwiększyć swój poziom jeśli są dobrze prowadzeni. Możesz przedłużyć kontrakt z zawodnikami w momencie gdy są słabi i przez 35 kolejek grać z coraz lepszym składem niewiele płacąc.

Zajrzyj do linków z mojej sygny, też tam jes tparę wskazówek.

Najważniejszym elementem jest cierpliwość.

Ja np. przez 11 sezonów powoli budowałem stadion i drużynę, żeby wskoczyć do e-klasy. A było wielu napaleńców, którzy od razu chcieli być mistrzami, inwestowali tylko w gaże piłkarzy, stadion ich nie interesował... i już ich dawno nie ma. A ja walczę o mistrzostwo, ponad 100 baniek na koncie, stadion na 150.000 widzów

rozbudowa stadionu to najlepsza inwestycja z szybką stopą zwrotu

Początkujący
    Witam.
    1. Czy przerwa miedzy sezonowa trwa realne 6 dni?
    2. Czy w czasie tej przerwy można rozgrywać mecze towarzyskie?

Witam.
    1. Czy przerwa miedzy sezonowa trwa realne 6 dni?
    2. Czy w czasie tej przerwy można rozgrywać mecze towarzyskie?
    Przerwa trwa 1 realny dzień kolejka 0 możesz wtedy rozegrać mecz towarzyski

Początkujący
    za odpowiedz, bo to dosyć istotna sprawa. Chociaż moim zdaniem lepiej żeby to były faktyczne 6 dni - czas ma ewentualne transfery i przemyślenia co do nowego sezonu ;]

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    na przemyslenia masz 35 dni

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów