Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40

Wątek: Podniesienie poziomów

Cytat Zamieszczone przez dr.puniszman Zobacz posta
    tak naprawdę przez te zmiany stadion juz nie jest tak ważny i myślenie również bo każdego stać na silny skład 11 zawodników 16 lvl kosztuje ok 380tys myślę ze w e klasie wystarczy spokojnie stadion 20 tys i masz drużynę 176 lvl
    I właśnie o to chodzi. Przestają się liczyć um. menadżerskie, zaczyna się loteria...

Zrobić odstęp pomiędzy poziomami 300 PA i może zacznie się wyrównywać...

Menadżer Awatar eMPi
    tak naprawdę przez te zmiany stadion juz nie jest tak ważny i myślenie również bo każdego stać na silny skład 11 zawodników 16 lvl kosztuje ok 380tys myślę ze w e klasie wystarczy spokojnie stadion 20 tys i masz drużynę 176 lvl
    I dlatego o tytul w polskiej e-klasie bija sie fc deluxe(150k miejsc w budowie, otoczenie poziomu 3/4/4/4), blaugrana(75k miejsc, otoczenie poziomu 3/4/3/3) i fc nora(95k miejsc w budowie, otoczenie poziomu 4/4/2/4)? A takie kotlety z 800 miejsc sa bardzo nisko i kwestia kilku sezonow kiedy spadna, tak jak bankowo spada w obecnym kks lech poznan. Przeciez skoro teraz rzadzi tylko i wylacznie losowosc, to trzy najsilniejsze i najlepiej zarzadzane kluby nie powinny miec tak latwo? No chyba, ze jednak licza sie jakies zdolnosci managera, a nie tylko i wylacznie losowosc
    PL DE.2
    DE.1

Junior
    Przegląda
    Wien Hütteldorf
    Cytat Zamieszczone przez Vam Zobacz posta
    jak juz pisalem na Clasic jest normalna roznica miedzy prawie kazdym poziomem 600-800 PA .Tutaj na naszym Forum jest ktos kto domaga sie caly czas mniej wiecej cos takiego .Pytanie teraz ilu menadzerow poradzilo by sie z tymi Poziomami?.. Kazdy jest tuaj przyzwyczajony bezproblemowo szybkiego awnasu zawodnikow na wyzszy Poziom ale kiedy Punkty Awansu robia sie wieksze to zaczyna sie dla niektorych Problem...dlatego trzeba tez troche inaczej zaczac grac...a to sa umiejetnosci menadzerskie.

A jezeli gra ci sie nie podoba to zrezygnuj z niej..

A winni sa sami Menadzerowie za takie Granice Awansu ...

Ja się nie domagam bo to nie jest koncert życzeń ale na pewno by było lepiej.
    Wystarczy jak by np. do poziomu 8 był w miarę szybki awans i od poz. 9 wtedy stopniowo podnieć PA żeby było ciężej ale realnie a nie po jakieś 1000 albo i więcej PA do następnego poziomu.
    Jak by wtedy trzeba było podnieść gaże to spoko,biednego albo nowego gracza by to nie dotyczyło bo by nie miał takich zawodników albo bardzo mało.
    Ceny na rynku by były wyższe,drużyny z małymi stadionami by nie miały szans żeby się dostać do 1.Ligi i E-klasy co by grze na pewno więcej pomogło niż zaszkodziło

Cytat Zamieszczone przez eMPi Zobacz posta
    I dlatego o tytul w polskiej e-klasie bija sie fc deluxe(150k miejsc w budowie, otoczenie poziomu 3/4/4/4), blaugrana(75k miejsc, otoczenie poziomu 3/4/3/3) i fc nora(95k miejsc w budowie, otoczenie poziomu 4/4/2/4)? A takie kotlety z 800 miejsc sa bardzo nisko i kwestia kilku sezonow kiedy spadna, tak jak bankowo spada w obecnym kks lech poznan. Przeciez skoro teraz rzadzi tylko i wylacznie losowosc, to trzy najsilniejsze i najlepiej zarzadzane kluby nie powinny miec tak latwo? No chyba, ze jednak licza sie jakies zdolnosci managera, a nie tylko i wylacznie losowosc
    Byłoby nędznie gdyby w najwyższej klasie rozgrywek decydował przypadek. Ale w drugiej, trzeciej i niższych ligach, główną rolę odgrywa poziom. Oczywiście, żeby utrzymać poziom trzeba mieć jakieś pojęcie. Ale.

Rozumiem szybki awans np do poziomu 6. Później różnice powinny wynosić odpowiednią liczbę PA 200-300-400, a nie 48-64-69-70 itd...i nagle dochodzimy do poziomu 12 i jeb jak w morde strzelił 600 PA a na następny 800, a na kolejny 1200 itd. I ściana. I nowy gracz przyzwyczajony do szybkiego awansu nagle zaczyna walić głową w mur. To albo dajecie graczom możliwość szybkich awansów i wchodzą poziomy 25+ albo układa się tak PA żeby były w miarę równomiernie rozłożone.

Takie jest moje zdanie.

Board-Admin Awatar sniki26
    Nie żadna ściana.Teraz jest moim zdaniem ok.Młody zawodnik rozwija umiejętności do określonego poziomu szybko,ale żeby dołączyć do elity to już niestety trzeba rozgrywać konkretne mecze towarzyskie nie patrzeć ile zyska się kasy tylko jak idzie PA u zawodników do góry ,brać obozy treningowe i PA podskoczy.Na konkretnym poziomie moim zdaniem od 14 trzeba już myśleć jak trenować zawodników aby ich PA podskoczyło o tyle aby przeskoczyć magiczny próg granicy 16 poziomu a następnie poziom 17 i dalej.I ważna sprawa transfery sumy jakie uzyska się za zawodnika w przedziale wiekowym 26-31 z poziomem 17-18 będą kolosalne ponieważ zespoły z e-klasy maja już kasę na transfery milionowe i jak sami widzicie nawet starzy zawodnicy wiek 33-35 lat poziom 17 idę za grube pieniądze a kiedyś z grosze i sami płakaliście jak to jest.

Junior
    Przegląda
    Wien Hütteldorf
    No dobra a dlaczego gracze zostali przyzwyczajeni do szybkich awansów?Po co to było?Po to żeby ci z dużymi stadionami mieli więcej kasy ze stadionu kosztem nowych graczy co jeszcze nie maja stadionu dużego?Co ja mam wpie... kasę w turniej i obozy jak stadionu jeszcze nie mam?
    Chcecie żeby było więcej graczy to zwolnijcie tempo rozwoju zawodników tak żeby i ci nie tak kumaci mieli szanse zapoznania się z gra.

Tak samo było z Kixxami,gracze zostali przyzwyczajeni do bonusu 100%,który był może o trochę za duży i teraz są efekty tak wiec nie zdziwiło by mnie to jak by rok 2014 był ostatnim rokiem OFM'u PL.
    Ostatnio edytowane przez Warszawska eLka ; 11.01.2014 o 17:45

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    @ elka ......wiesz jak sa naliczane Granice Awansu?

Junior
    Przegląda
    Wien Hütteldorf
    Cytat Zamieszczone przez Vam Zobacz posta
    @ elka ......wiesz jak sa naliczane Granice Awansu?

Wiem
    Ostatnio edytowane przez Warszawska eLka ; 14.02.2014 o 01:56

Menadżer Awatar dr.puniszman
    Przegląda
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez eMPi Zobacz posta
    Nie wiem jaką taktykę ma Alienus , ale wiem że Gio do każdego meczu wybiera inną taktyką bo domyśla jaką taktyką gra przeciwnik, co do stadionu tak sie akurat zdarzyło że mam największe w e-klasie dochody ze stadionu, a aktualnie jestem na pozycji spadkowej... i dalej uważam że dużo zależy od losowości, co do kotletów to ta drużyna od paru sezonów najbardziej mnie irytuje.

A jestem za podniesieniem poziomów od 1 do 5 ponieważ nie opłaca sie szkolić w ogóle młodzieży ....

Wysłane z mojej noki 3310 za pomocą SMS`A

Cytat Zamieszczone przez Warszawska eLka Zobacz posta
    No dobra a dlaczego gracze zostali przyzwyczajeni do szybkich awansów?Po co to było?Po to żeby ci z dużymi stadionami mieli więcej kasy ze stadionu kosztem nowych graczy co jeszcze nie maja stadionu dużego?Co ja mam wpie... kasę w turniej i obozy jak stadionu jeszcze nie mam?
    Chcecie żeby było więcej graczy to zwolnijcie tempo rozwoju zawodników tak żeby i ci nie tak kumaci mieli szanse zapoznania się z gra.

Tak samo było z Kixxami,gracze zostali przyzwyczajeni do bonusu 100%,który był może o trochę za duży i teraz są efekty tak wiec nie zdziwiło by mnie to jak by rok 2014 był ostatnim rokiem OFM'u PL.
    Ty już o końcu OFM piszesz chyba od ponad 9 miesięcy.Co do niekumatych jak to nazwałeś graczy,średnio inteligentny człowiek poradzi sobie z ta gra skoro limit wiekowy w info to chyba 12 lat jak pamiętam.
    Nikt nie każe tobie ładować kasę w turnieje to tylko była odpowiedź jak można uzyskać poziom zawodnika powyżej 16.Co do przyzwyczajenie zawsze jest tak w życiu że na początek coś dostajesz w bonusie a potem niestety to się kończy .

Nie wiem jaką taktykę ma Alienus , ale wiem że Gio do każdego meczu wybiera inną taktyką bo domyśla jaką taktyką gra przeciwnik, co do stadionu tak sie akurat zdarzyło że mam największe w e-klasie dochody ze stadionu, a aktualnie jestem na pozycji spadkowej... i dalej uważam że dużo zależy od losowości, co do kotletów to ta drużyna od paru sezonów najbardziej mnie irytuje.

A jestem za podniesieniem poziomów od 1 do 5 ponieważ nie opłaca sie szkolić w ogóle młodzieży ....
    To nie szkolcie juniorów będziesz niedługo kupował zawodników z wysokim poziomem za kolosalne pieniądze na pewno drożej niż wyszkolenie juniora,już teraz zawodnicy w przedziale wiekowym 27-33 z poziomem np.17 idą za 5 mln a będzie drożej.
    Dakarai Bopato (ŚN / 17 / 27)
    MV: 1.911.511 zł
    Bid: 5.000.005 . (Where 3)
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 11.01.2014 o 18:29

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    ALe wszyscy powinni byc tego swiadomi ze podniesienie Granic Awansu przyniesie znowu wielkie problemy ..bo zawodnicy znowu nie beda zdobywac u jednych menadzerow potrzebnych punktow awansu do nastepnego poziomu...

Jeszcze raz wam przypomnę dlaczego jest taki poziom Pa a nie inny,widać co niektórzy już zapomnieli.
    Mieliście problemy finansowe zbyt szybki awans zawodników na wysoki poziom i duża gaża za ich utrzymanie.Zawodnicy z poziomem 20 byli wysprzedawani na rynku transferowym po 1 zł w celu obniżenia kosztów utrzymania drużyny.Teraz gaże w przedziałach 1-14 są naprawdę małe (także na wasze sugestie zostały obniżone ) i każdy kto od początku inwestuje w rozbudowę stadionu jest w stanie utrzymać ich na tym poziomie. Następne poziom 15-17 gaże stanowczo idą w górę ale i wytrenowanie zawodników jest bardzo trudne a tym samym ludzie już nie wpadają w długi bo nie maja takich zawodników a o to w zmianach wszystkim chodziło.Także rynek transferowy nie ma już takiego wysypu zawodników z dużym poziomem 16-17 jak kiedyś z poziomem 19-20 a jak są to nie idą już za grosze ponieważ kluby walczą o takich piłkarzy i ceny już są wyśrubowane a będzie jeszcze drożej.
    Serwer się stabilizuje i wszystko jest na dobrej drodze.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 11.01.2014 o 18:48

trochę sie powinna ustabilizować sytuacja na rynku transferowym :]
    już nie będzie problemów z finansami, zawodnicy min. 17lvl to będzie rarytas warty milionów
    Do 14 poziomu są zawodnicy średni, a potem to już international level

Menadżer Awatar eMPi
    Ja bym jeszcze poradzil chlopakom narzekajacym przede wszystkim troche cierpliwosci, pare sezonow i bedzie mozna osiagnac i na naszym serwerze juz 19 i 20 poziom, byle kasiora byla na obozy i turnieje oraz mecze towarzyskie "na pkt doswiadczenia", jasne, ze z kixxami duzo szybciej i latwiej, ale bez nich tez sie da, takze nie ma co plakac nad poziomami bo to jeszcze pojdzie w dobra strone wszystko, i tak nie ma tragedii w porownaniu do jeszcze kilku sezonow wstecz(przypominam zaczelo sie wszystko od braku bonusu 50% do sponsorow od 14 sezonu- 5 sezonow temu).

Zdaje sobie sprawe, ze teraz "byle cienias" moze miec zawodnikow 14-15 poziom i popsuc szyki w lidze czy pucharze mimo, ze nasz zespol wymagal duzo bardziej przemyslanej strategii i nakladow czasowych/finansowych na ten 170-180 poziom, ale pamietajcie- jak wroca najwyzsze poziomy to bedziemy kosic przecietniakow bez wiekszych problemow posiadajac zespoly 200-220 kontra sredniaki na ~150 poziomie, a ten czas najlepiej wykorzystac na dokonczenie stadionu/otoczenia oraz odlozenie kontretnej sumki na rozwoj od podstaw zawodnikow(okolo 100 mln styknie, moze nawet troszke mniej) .

...
    Dopisuje, bo mialem jeszcze Puniszowi odpowiedziec:

Grasz od 1 sezonu, a z jakiegos powodu masz tylko 15 poziom bramkarza(obecnie kontuzja. a zmiennik tylko na 10 poziomie), do tego SN niby wporzo bo 17tka, ale tez kontuzjowany obecnie, a rezerwowy napadzior tez tylko na 10 poziomie, takze trzeba postawic sprawe jasno:
    2 najwazniejsze pozycje kontuzjowane bez zmiennikow, o utrzymanie bedzie trudno w najsilniejszej ekstraklasie na serwerze, nie z powodu losowosci gry, ale moim zdaniem troszke braku przewidywania ze strony managera. Wszystko jest do nadrobienia, ale to juz w nastepnych sezonach, bo przez te 3 kolejki do konca obecnego chyba juz sie nie wygrzebiesz.
    Ostatnio edytowane przez Vam ; 12.01.2014 o 01:21
    PL DE.2
    DE.1

Ojjjj dajcie już spokój z tym narzekaniem na za wysokie progi na wysokich lvl a za niskie na małych. Mam wrażenie że część z was nie rozumie zmian które wprowadzono:

Podniesiono progi PA dużych lvl by nowi gracze nie bankrutowali oraz by mozna było sprzedać naszego w pocie czoła wytrenowanego piłkarza za przyzwoite pieniądze. Przy okazji zwiększyła się ilość niskolevelowych zawodników (bo poziomy pospadały) a co za tym idzie doszło do drastycznego zmniejszenia różnic w PA na poziomach 1-13 (bo silnik gry tak działa.....- jak jest za dużo graczy danego poziomu to z automatu zmniejsza granice awansu by część przeszła na wyższy poziom...) Ale nie płaczcie XD

Wg. mnie niedługo (kilka sezonów, dwa, może trzy) niskie levele znowu podniosą swoje poziomy PA, ponieważ
    1.Nikt nie trenuje młodzików przez co zaczyna powoli ubywać graczy na niskim poziomie.
    2.Zmieniono sposób rekrutacji młodzików- kiedys wystarczyło zapłacić i młodzik wskakiwał do szkółki. Teraz na dobrego dzieciaka trzeba czekać. Dłuugo czekać... temu ilość młodzików też się zmniejszy (czyżby ktoś to przewidział...)
    3.Mało kto zatrudnia dalej amatorów (poza nowymi graczami....) bo po co- lepiej kupić za kilka groszy gracza z poziomem 6-13 (taki trochę wytrenowany i gotowy do gry w niskich ligach)- tak, to też zmniejsza liczbę graczy niskiego poziomu

Jak widać dostawy się kurczą. Stawiam na 3-4 sezony i sytuacja zacznie się stabilizować. Graniczne PA zaczną sie w tedy zwiększać.

A co do tych którzy tak mocno krzyczą jak to jest źle że się tak te punkty awansu układają powiem tak:
    Jakby ktoś od przyszłej zerowej kolejki ustawił sztywne granice PA na wszystkie lvl... Wtedy dopiero rozpętała by się burza na forum XD Już sobie wyobrażam setki komentarzy w stylu "miałem zespół poziom 120, budze się rano i mam poziom 30- dlaczego OFM jest takie głupie" albo "To nie fer, te zmiany przewróciły całą ligę do góry nogami"

Zmiany mają to do siebie, że wymagają czasu na dopracowanie. Jak zaczniemy zmieniać wszystko od zaraz, tylko większość zniechęcimy i niestety zepsujemy grę. Wiem, też męczy mnie obecna sytuacja. Na przykład parę sezonów temu straciłem bramkarza z wysokim lvl bo się zestarzał. Trenuję młodzika na jego miejsce ale siedzi na 14 lvl i nie chce wskoczyć na 15 bo mu brakuje tych punktów awansu... temu jest najgorszym graczem zespołu a jak wiadomo bramkarz ważna rzecz XD

Na zakończenie mojego bezsensownego monologu- Wyluzujcie i poczekajcie.

P.S- W mojej opinii aby jeszcze bardziej zmniejszyć dopływ młodzików do rynku należałoby zmniejszyć liczbę darmowych młodzików dawanych na początku sezonu. Po co ich aż tyle. Jeden albo dwa wystarczy. Resztę niech sobie menager sam poszuka. Może warto było by pomysleć powarzniej nad tym właśnie- zamiast bawić się w naciąganie PA, zmniejszajmy ilość młodych piłkarzy (ograniczenia rynku amatorów też byłyby bardzo dobrze widziane). Powtórzę to po raz któryś- niskie granice awansu na niskich poziomach można zwiększyć tylko przez ograniczenie dostaw nowych piłkarzyków. Inaczej robi się korek jak na zakopiance w ferie XD

Koniec, dziękuję

Przegląda
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez sniki26 Zobacz posta
    To nie szkolcie juniorów będziesz niedługo kupował zawodników z wysokim poziomem za kolosalne pieniądze na pewno drożej niż wyszkolenie juniora,już teraz zawodnicy w przedziale wiekowym 27-33 z poziomem np.17 idą za 5 mln a będzie drożej.
    Dakarai Bopato (ŚN / 17 / 27)
    MV: 1.911.511 zł
    Bid: 5.000.005 . (Where 3)
    Wiem ile kosztują sam napadziora kupiłem jako jeden z 1 za 5 milinów tylko szkoda że szkółka podupada, wiem dlaczego są zaniżane poziomy:P

Empi odpiszę Ci bez cytatu :
    Wiem że teraz 2 najważniejszych pozycji nie mam, ale br niewiele brakuje do 16lvl, a kupiłem 10lvl aby ich szkolić mają 17 lat a stać mnie za granie na PA wiec luz, 1 liga też nie jest zła:P
    Ostatnio edytowane przez dr.puniszman ; 12.01.2014 o 08:15

ja dzisiaj kupiłem bramkarza z 17lvl za 7 baniek szaleństwo

pamiętam jak niedawno za darmo się ludzie pozbywali takich zawodników

warto szkolić graczy, można wytrenować fajną ekipę i sprzedać ze sporym zyskiem, ja będę pierwszym kupującym
    sukces odnoszą gracze z wybudowywanymi stadionami, cały czas się o tym pisze mnie stać parę baniek zapłacić za zawodnika i potem opłacić mu gażę
    polecam wszystkim moją taktykę i też byłem bardzo ciepliwy i w końcu w 19 sezonie osiągnąłem sukces - mistrzostwo i Puchar OFM

Przegląda
    Legnica
    Gratki Alienus, zobaczysz za ile ja kupie SN , myślę ze w 15 milionach sie zmieszczę musze szybko do was wrócić

Rekordowy zakup transferowy tak jeszcze nie było ;
    Dakarai Bopato (ŚN / 17 / 28)
    MV: 730.553 zł
    15.000.011 zł

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów