Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Limit kredytu w banku

Limit kredytu w banku

Czy ktoś orientuje się jak jest naliczany limit wysokości kredytu w banku ?
    Domyślam się że jest zależny od uzyskanych przychodów w poprzednim sezonie
    Może ktoś zna dokładną zależność ?

Gdzieś na forum pojawił się wzór:
    Dostępny kredyt = (suma wpływów - (Wpływy z transferów + Premie w turniejach FunCup + Wygrane w b. bukmacherskim)) / 2 + 200.000
    Pisałem to z pamięci, ale chyba OK
    Oczywiście jeżeli masz ekonomistę to masz dostępne 150% tej kwoty.
    U mnie ten wzór sprawdził się w 100%, a widziałem też na forum inne wzory.
    Ostatnio edytowane przez Ćwiartek ; 15.10.2013 o 20:56

za odpowiedź. Będę mógł lepiej zaplanować o ile rozbudowywać stadion wiedząc na jaki kredyt mogę liczyć.

Prośba do Adminów... fajnie byłoby zamieścić oficjalny wzór na wysokość kredytu w FAQ.
    Myślę że jest to bardzo często wyszukiwana informacja a trzeba się nieźle naszukać na forum
    Z góry

Początkujący
    Zainteresowalem sie sposobem naliczania kredytu od tego sezonu gdy zmniejszyl mi sie limit o 700.000 a zawsze z sezonu na sezon szedl w gore.
    Stalo sie tak poniewaz postanowilem splacic kredyt zeby zaoszczedzic na odsetkach i fakt ... zaoszczedzilem 200-300tys ale stracilem 700.000

Szukajac , czytajac zauwazylem ze w banku pod kredytem jest "dyspozycja" i chyba zawsze mialem tam zero wie ktos co to i poco to jest??

Menadżer Awatar eMPi
    Obys sie nigdy nie musial przekonywac na sobie jak dziala dyspozycja, jest to dodatkowy kredyt, kiedy nawet po zaciagnieciu zwyklego kredytu jestes na minusie, zdarza sie to w przypadku klubow z mega-dlugami i bardzo trudno z takiej sytuacji wyjsc, a odsetki wtedy sa naliczane jeszcze dodatkowo wlasnie od sumy dyspozycji.
    Na niemieckim serwie udalo sie gosciowi wyjsc z dlugow na 20 baniek ale mial calkiem niezly stadionik i dostal wiele porad/pomocy od wyjadaczy, poza tym tam sa inne ceny za towarzyskie i ogolnie sytuacja na rynku transferowym.
    A jako inna ciekawostke podam, ze na angielskim serwie ktos mial juz 800 baniek dlugu, ale porzucil klub xD
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    Dzieki wielkie i mam nadzieje ze nie bedzie mi to potrzebne.

To jeszcze jedno pytanko : zatrudniajac ekonomiste zwiekszy mi sie limit dostepnego kredytu i jesli w ciagu 14 dni kiedy mam ekonomiste wykorzystam ten kredyt to co potem jak ekonomista zostanie zwolniony ?

Do końca sezonu płacisz niższe odsetki od kredytu. A limit wraca na stary poziom po tych 14 dniach.

Początkujący
    Ale kasa mi juz zostaje ? Poprostu bedzie wiekszy zaciagniety kredyt niz jest dostepny ?
    Pytam bo zeby niebylo ze mi zabiora pieniadze i bede mial ujemne saldo czy cuś takiego

Menadżer Awatar eMPi
    Jesli nie zdazysz splacic tej nadwyzki z kredytu na ekonomiscie, i skonczy Ci sie oraz go nie przedluzysz, to nie ma bata, ale ta niesplacona nadwyzka wejdzie na dyspozycje, osobiscie szczerze bym to odradzal, ale zrobisz jak uwazasz. Takie kombinowanie to juz wyzsza szkola jazdy, cos zle obliczysz i sie mozesz potem znalezc w bardzo trudnej sytuacji i np byc zmuszony wyprzedac polowe skladu ;X
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    Ja lubie kabinowac
    A tak na serio to... : W zeszlym sezonie w 34 kolejce wziolem 3.5M kredytu na budowe stadjonu w nowym sezonie przekalkulowalo mi limit kredytu na 2.7M a kredyt juz wziety i obok w tabeli 3.5 a limit 2.7 wiec wedlug tego co piszesz powinienem miec 800tys w dyspozycji a tak niejest wiec moze z tym ekonomista mozna sprobowac

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów