Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74

Wątek: Inna gra niż 2 sezony temu

Początkujący
    Cytat Zamieszczone przez Csaris Zobacz posta
    Cały czas jesteś przekonany o tym że grałeś dobrze. A może cie zaskoczę ale grałeś ŹLE. Najpierw należy rozbudować stadion. Grałeś te siedem sezonów i masz 2500 miejsc? Zamiast pchać kredyt w stadion brałeś kredyt na młodych zawodników którzy są, byli i będą drodzy. Zamiast oskarżać wszystkich wokoło o to jak to cie oszukano zastanów się nad swoją strategią. Widzę podgląd wszystkich twoich transwerów i zauważyłem że wydajesz mnóstwo kasy na to. Na początku się tak nie gra-sorry. Poza tym ZAWSZE im zawodnik starszy i z większym lvl tym bardziej tracił na wartości. Teraz to się tylko pogłębiło przez ostatnią promocję. Nie rozumiem więc w czym tkwi twoje nagłe zaskoczenie. To twoje decyzje doprowadziły do takiego stanu rzeczy. Ja za ciebie nie licytowałem.
    Nie pakowałem zł. w stadion bo ładowałem w akademie i szkolenie. Proszę wytłumacz mi dlaczego zostało doprowadzone do takie sytuacji jak tutaj http://www.onlinefootballmanager.pl/...atrick-Steward.

Cytat Zamieszczone przez asd Zobacz posta
    Nie pakowałem zł. w stadion bo ładowałem w akademie i szkolenie. Proszę wytłumacz mi dlaczego zostało doprowadzone do takie sytuacji jak tutaj http://www.onlinefootballmanager.pl/...atrick-Steward.
    Więc źle zrobiłeś i tyle. Ładowanie kasy w szkolenie zawsze dla mnie wydawało się bezsensowne bo kasa z tego może jest ale tylko w postaci jednorazowych zastrzyków gotówki. Jednak wypłaty dla piłkarzy są wypłacane codziennie. A kasy od zaraz nie ma- więc bierzesz kredyt, później do opłaty za drużynę dodać trzeba procent za kredyt. Później odsetki tylko rosną a ewentualne profity z młodych piłkarzy rekompensują tylko to co wydałeś na procent kredytu (których trzeba szkolić a to też nie jest tanie- policz sobie ile wydasz na zawodnika który dopiero w połowie 18r.ż osiągnie 3 lvl a ile za niego zyskałeś po sprzedaży. marna różnica). I w taki sposób ludzie szybko kończą gre bo nie są w stanie utrzymać przyzwoitego poziomu z samych młodzików.
    Stadion to jednak znacznie większa kasa. Gram tylko kilka miesięcy dłużej a mój dzisiejszy dochód to na czysto 200.000 niewiele ale zbierze się w całym sezonie sporo i zaraz pakuje to w stadion. Piłkarzy mam na poziomie 13-15 lvl i nie będę na razie panikował i sprzedawał ich na siłę. Grając na wyjeździe i grając mecz towarzyski u siebie wychodzę na mały plus (jakieś 5-6 tys) więc nic nie tracę a tylko zarabiam. A sprzedać teraz się nie opłaca a obecna sytuacja jest jak dla mnie przejściowa. W przeciągu kilku sezonów wróci do tego co było przed tą tragedią zwaną "promocją od sponsora" a za kilka następnych duże kluby, które będą się liczyć bo maja DUŻY STADION będą inwestować w dobrych graczy. I ich cena podskoczy.
    Pytasz dla czego do tego doszło:
    1.Wartość piłkarzy na rynku to jakaś tam średnia cen sprzedarzy- jak nikt ich nie kupuje to ich wartość spada (popyt podaż)
    2.Pojawili się ludzie tacy jak ty (niestety większość) którzy nie mając stadionów kupowali ciągle graczy. W pewnym momencie posiadając bardzo dobrze wytrenowany zespół zaczeli się zadłużać bo to co daje sponsor to za mało by mieć zespół 100+ bez stadionu
    3.Zaczeli pozbywać się dobrych graczy- z dużym lvl- pojawiło się ich dużo na rynku. Jak jest czegos dużo to traci na wartości (popyt podaż.....)
    4.Działo się to powoli i niezauwarzalnie ale działo się....DZIAŁOOOOOO.....
    5.Pojawiła się promocja która spowodowała skumulowanie problemu- nagle gracze których nie stać było na duży zespół ZACZELI ZARABIAĆ bo sponsor dawał więcej kasy. Więc tacy dawali coraz więcej kasy w zawodników i to głównie rozwijali bo w końcu jest dużo kasy a oni od razu chcieli do ekstraklasy....
    6.I promocja się skończyła... i niektóży na raz wyprzedawali całe zespoły bo z każdym meczem tracili kasę. Zwiększyła się kilkukrotnie i tak duża ilość wysokich lvl na rynku transferowym i trach... pojawił sie twój post z pretensjami na cały wszechświat

Też mnie to denerwuje że ten rynek działa tak jak działa. Ale jest to spowodowane właśnie niechęcią graczy do budowania stadionów. Koniec, kropka. Może nowe zmiany to naprawią ale nie liczyłbym na zmiany z dnia na dzień.

Nie wiem gdzie wyczytałeś że na pierwszym miejscu powinno się inwestować w szkółkę czy szkolenie młodzieży, a na pewno nikt nie pisał że całą kase należy na to wydawać...

Miałeś pare ładnych transferów i kase z nich powinieneś włożyć w stadion, kto bierze kredyt na transfery? Przecież to nie ma sensu no chyba że ma się już ładny stadion to wtedy ma się na czym zarobić.

Wszyscy trąbią ze należy trzymać kadre taką na jaką nas stać, rozbudowa stadionu na pierwszym miejscu.

Co do wartości zawodników to moja kadra jeszcze 2-3 sezony temu była warta jakieś 12-15mln, a teraz 600tyś i to jest wina bonusu i managerów którzy źle zrozumieli czemu on miał służyć.

Nie wiem jak się zadłużyłeś ile masz kasy na koncie więc nie wiem czy i za ile da się z tego wyjść, ale jesli chcesz z tego wyjść to pozbądź się graczy z wyzszymi poziomami

Dam Ci przykład drużyny która wyszła z zadłużenia i teraz inwestuje w stadion http://www.onlinefootballmanager.pl/club/11065-Szoszony nawet na forum jest gdzies jego wpis że udało mu się wyjść z dużego zadłużenia.

Możesz z nim pogadać może coś Ci doradzi, ja proponuje zatrudnienie amatorów i pogranie nimi przez dwa sezony akceptując oferty meczy towarzyskich ze sporą kasa i małym poziomem Twojej drużyny jest takich sporo.

Jeśli nie chcesz czekać tyle czasu zagraj od nowa w słabszej lidze tam można szybko zbudować stadion i szybciej odnosić sukcesy przykładem jest http://www.onlinefootballmanager.pl/...81-FC-Maverick czasem sam żałuję ze zacząłem w polskiej lidze, ale tutaj sukces chyba lepiej smakuje

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci dobrej decyzji

Pozdrawiam asasin920

Nie ma czego żałować Asasin.. Co to za sukces jeśli jest w tych ligach niekiedy łatwiej niż w polskiej lidze regionalnej :P To dopiero się odechciewa grać XD

No właśnie dlatego napisałem że w polskiej sukcesy lepiej smakują bo jest dużo większa konkurencja pamiętam jak się cieszyłem po zdobyciu Pucharu

Senior
    Przegląda
    Bdg
    Czytając ten wątek dochodzę do wniosku, że osoby które nie potrafią grać nie będą grały
    ( i w żaden sposób im nie pomożemy.. do upartych ludzi nic nie przemówi, to tak jakby przekonywać papieża, że Boga nie ma)
    nie mam tu na myśli
    autora bo miał ciekawy pomysł, o którym myślałem, ale doszedłem do wniosku że w polskiej lidze tego nie zrealizuję, ponieważ jestem za nisko w Lidze, a wiadomo szkolenie juniorów zależy od poziomu ligi.

Początkujący
    Reasumując za wpisy, okej jestem kiepskim menagerem.

Ale chyba jak drużyny są 10 razy mniej warte niż 2 sezony temu to chyba jest z grą coś nie tak ? ktoś w to ingerował. Okej połowa wybitnych jednostek inwestowała w stadion ale reszta co tego nie robiła i grała jakiś okres czasu została wykręcona bo ich drużyna jest teraz nic nie warta.

Menadżer Awatar Kerlon
    Ojojoj....zostałem podany za przykład...jak miło we wtorkowy ranek przed pójściem do roboty ale do rzeczy.

Oczywiście wszystkie rady i wytłumaczenie tu mają sens i są prawdą, ale kolega asd też miał dobry plan tylko nie trafił w czasie. Nie oszukujmy się ale wcześniej szło zarobić na transferach i byli gracze którzy to wykorzystali jak chociażby drużyna z ligi niemieckiej gdzie grał tylko bramkarzami i sprzedawał ich za naprawdę grubą kasę. Sam miałem parcie na e-klasę i kupowałem tylko że stadion szedł z tym w parze. Ostatnie znaczące transfery dokonałem pod koniec 14 i 10 sezonu. Dobrą radą dla kolegi asd jest faktycznie wywalenie wszystkich, wzięcie amatorów i próba wyjścia z sytuacji. Ja osobiście rezygnację z drużyny zawsze stawiałbym na ostatnim miejscu. Skoro ma już fundamenty pod dobry stadion, rozbudowaną szkółkę to ma wszelkie podstawy by było dobrze. Zanim się spłaci akurat może rynek transferowy stanie na nogi.

A co do lig. racja i nie racja. Oczywiście że w polskiej lidze jest level hardcore i domyślam się że sukces smakuję podwójnie ale z drugiej strony jak bym grał kilka naście sezonów, nie pisząc już w dziesiątkach i nie zdobył nic to też by mi się odechciało grać. Aaa i gdyby nie te śmieszne i słabsze ligi to z kim byście walczyli o puchar świata hehehe

Z tą waszą polską ligą to tak sobie myślę i parafrazuję : Wszyscy grają a na końcu i tak wygra fc nora

Menadżer Awatar eMPi
    Cytat Zamieszczone przez Kerlon Zobacz posta
    Z tą waszą polską ligą to tak sobie myślę i parafrazuję : Wszyscy grają a na końcu i tak wygra fc nora
    On nie dosc ze ma najsilniejsza druzyne, to jeszcze doswiadczenie z niemieckiego serwera, takze wychodzi na to ze nie ma az tyle przypadku w grze, skoro te dwa czynniki w wiekszosci wypadkow decyduja o sukcesach druzyny. Jest nadzieja, ze za jakis czas bedziemy go powolutku spychac, Gio juz robi co moze i sie ciagle uczy, kto wie, moze juz w nastepnym sezonie po tym przetasowaniu z poziomami liga bedzie bardziej wyrownana?
    Pewnie ten nora jakby gral w zagranicznej to tez by wygrywal, ale zamiast stadion na 55k to juz by mial na 155k (i pierwszy sklad jak i drugi minimum kazdy gracz na 19 poz bo wtedy by byl w stanie to na luzaku utrzymac )
    PL DE.2
    DE.1

Więc sam widzisz- to wszystko zależy od ludzi. Jedni chcą mieć jak najszybciej sukces (i to sukces przez duże es) a inni chcą mieć maksymalny poziom trudności i starać się być najlepszym z najlepszych. Nie jest w tedy istotne tak bardzo osiąganie wielkich sukcesów bo te małe smakują również dobrze.
    Jak dla mnie nie ma ani w jednym ani w drugim nic złego. Zależy po prostu co chcesz osiągnąć i co cie cieszy. Ja na przykład w słabym kraju bym się zanudził siedząc w ekstraklasie a to że jestem teraz w lidze regionalnej powoduje że mogę sobie planować grę na wiele miesięcy do przodu i jest to dla mnie dużo ciekawsze niż zdobywanie wielkich pucharów od zaraz :P
    Poza tym nawet jak masz niesamowity stadion to poziom drużyny ma swoje granice i kasa tu nie pomoże. Po prostu niedługo gdy pojawi się więcej drużyn mogących bez problemu utrzymać max poziom zespołu gra się wyrówna i będą liczyć się bardziej umiejętności przewidywania posunięć przeciwnika niż to ile kto ma miejsc na stadionie. I nawet drużyny które zaczynają teraz będą miały okazję coś tu ugrać. I to mi się bardzo podoba Na razie jednak takich drużyn jest niewiele więc dlatego ciągle widzimy te same "mordy" XD
    Ostatnio edytowane przez Csaris ; 03.09.2013 o 14:13

Początkujący
    "Kolego po pierwsze rynek transferowy nie jest sztucznie generowany tylko ceny ustala pobyt i podaż tak jak na wolnym rynku.
    Cenny spadły ponieważ po ograniczeniu bonusu ludzie w tym i ty jak sam napisałeś kupowałeś zawodników zamiast skupić się na rozbudowie stadionu .
    Ten bonus w założeniu miał wszystkim pomóc uzyskać dodatkowe dochody na stadion ale większość z was wolała dokupić zawodników z dużym poziomem i walczyć O o awanse tytuły itp.cele. Po zakończeniu bonusu wszystko się załamało I trwa to do dziś staramy się jakość naprawić system transferów poprzez między innymi obniżenie opłat za utrzymanie zawodników a w następnej kolejności ograniczyć tak szybki wzrost PA zawodników
    to powinno wpłynąć na wzrost cenny zawodników na poszczególnych poziomach"

Gra została uproszczona do poziomu dla małp, buduj stadion a na pewno zyskasz. Trochę to nudne i niesprawiedliwe najbezpieczniejsza taktyka powinna dawać wolny i słabszy przyrost niż ofensywna taktyka. Piszecie dużo o tych którzy dali się wessać w wir zakupowy kupując wysoko poziomowych zawodników i do tego jeszcze w sile wieku, tych akurat nie żałuje bo sami sobie sa winni ze nie potrafią liczyć, ale ciężko mi się pogodzić z tym ze w obecnym czasie praktycznie nie da sie zarobić realnych pieniędzy na transferach. Nawet kupując 17/18 latka z 4 poziomem i sprzedając go za półtora sezonu z poziomem 12. Według mnie ten problem nie powstał naturalnie a sztucznie po przez granice awansu. Moim zdaniem awans na każdy kolejny poziom powinien być wyższy o jakiś tam przyjęty procent a nie ze 10 leweli robimy tyle samo co np jeden lewel. To bardzo psuje rynek transferowy , po co ktos ma bulić za młodziaka z 12 poziomem skoro może sam sobie go wychowywać w sezon.

Menadżer Awatar eMPi
    Cytat Zamieszczone przez Randal. Zobacz posta
    Gra została uproszczona do poziomu dla małp, buduj stadion a na pewno zyskasz. Trochę to nudne i niesprawiedliwe najbezpieczniejsza taktyka powinna dawać wolny i słabszy przyrost niż ofensywna taktyka. Piszecie dużo o tych którzy dali się wessać w wir zakupowy kupując wysoko poziomowych zawodników i do tego jeszcze w sile wieku, tych akurat nie żałuje bo sami sobie sa winni ze nie potrafią liczyć, ale ciężko mi się pogodzić z tym ze w obecnym czasie praktycznie nie da sie zarobić realnych pieniędzy na transferach. Nawet kupując 17/18 latka z 4 poziomem i sprzedając go za półtora sezonu z poziomem 12. Według mnie ten problem nie powstał naturalnie a sztucznie po przez granice awansu. Moim zdaniem awans na każdy kolejny poziom powinien być wyższy o jakiś tam przyjęty procent a nie ze 10 leweli robimy tyle samo co np jeden lewel. To bardzo psuje rynek transferowy , po co ktos ma bulić za młodziaka z 12 poziomem skoro może sam sobie go wychowywać w sezon.
    Poruszasz 2 wazne kwestie.

Inwestycja w stadion to gwarantowane przychody i to spore, ale odlozone w przyszlosc i uzaleznione od sily posiadanej druzyny i przeciwnikow z jakimi sie bedziemy mierzyc, nie da sie tu zrobic nic na skroty pomijajac przyspieszenie budowy za kixx.

Inwestycja w druzyne to mozliwosc duzego zarobku w krotkim terminie, ale zeby zrownowazyc ilosc/szybkosc zarobku musi byc obarczona duzym ryzykiem, podobnie jak operacje gieldowe, tam tez wszyscy mysla, ze maja racje, a tak na prawde wiekszosc sie myli, i tylko znikomy procent graczy sie potrafi dorobic, i rowniez podobnie jak tam, tak i na rynku transferowym wystepuje hossa i bessa.

Wlasnie dzieki interwencji "z gory" dostalismy mniejsze place zawodnikow oraz zaniedlugo 2 dodatkowe ruchy mocno ingerujace w rynek, mianowicie "silowe" zmniejszenie poziomow i polaczone z tym zwiekszenie granic PA oraz zmniejszenie maksymalnego poziomu na 18.
    Te ruchy sa robione w interesie malych/nowych/zle prowadzonych klubow, inaczej juz niedlugo koksy z bardzo duzymi stadionami i poziomem druzyn grubo ponad 200 dorabialyby sie coraz to bardziej tworzac ogromna przepasc w stosunku do reszty.

Dziwnym trafem lament podnosza teraz nie kozaki z duzymi stadionami i mocna ekipa, ale gracze z klubikami malymi, bez stadionow i w wielkich dlugach, ktorych sytuacja jest czesto gorsza od nowego managera i maja do wszystkich pretensje, tylko nie do siebie. To jest taki typ gry, trzeba myslec, kombinowac, inaczej ilosc sezonow gry nic nam nie da, jak kazdy konczymy ze strata i coraz wiekszym dlugiem.
    I to nie jest tak, ze nowy czy obyty z gra manager jest zostawiany sam z problemem, wiele osob zglasza sie na forum z konkretnymi pytaniami i zawsze ktos udzieli odpowiedzi i podpowie, wystarczy tylko troche checi wlasnych.
    Gwarantuje Wam, ze kazdy z tych managerow majacych obecnie duzy dlug mialby dlug znacznie wiekszy i siedzialby w slabszej lidze na nowym niemiecki serwerze de.2 lub starym de.1, u nas jest bardzo latwo wyjsc z dlugow lub ewentualnie zaczac od nowa i doskoczyc do czolowki.
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    Jakie myśleć jakie kombinować, powiększać cały czas stadion = sukces trochę to zbyt proste.

Board-Admin Awatar sniki26
    Tu jesteś w błędzie zobacz lub popytaj tych co mają taki stadion ilu z nich ma sukces w lidze ja w tym momencie mówię tylko o mistrzostwie i zdobyciu pucharu bo przy takich stadionach według ciebie to łatwizna i po sprawie jest.

Menadżer Awatar eMPi
    Ostateczny sukces to zdobycie w jednym sezonie mistrzostwa ekstraklasy, pucharu kraju i pucharu swiata, osiagnela to Olimpia Warszawa w 8 sezonie gry, Green Dragons w 9 sezonie gry, Team Coma w sezonie 12 oraz Manu City w sezonie 14, mozliwe, ze w poczatkowych sezonach jakis inny klub tez, ale zostal skasowany wiec ciezko mi to potwierdzic( ZZ Limanowa zdobyl PŚ i krajowy w 3 sezonie, ale nie wiem czy mistrzostwo w polskiej esktraklasie wtedy i nie jestem w stanie tego sprawdzic).

To jest ledwo kilka zespolow ktore "pokonaly gre" reszta mimo mniejszych lub wiekszych stadionow probuje i sie nie poddaje, kilkadziesiat z nich wspomaga sie nawet spora iloscia kixx, wiec moim zdaniem nie jest to proste, potrzeba oczywiscie duzego stadionu, duzej dozy szczescia i ostrego glowkowania, a bedzie coraz trudniej.
    Posiadajac duzy stadion gra sie bardzo przyjemnie i jest to motywacja do dalszej zabawy, ale w zadnym wypadku gwarancja sportowego sukcesu na miare Bayernu Monachium z sezonu 2012/2013.

Jesli zas za sukces ktos uwaza np gre w ekstraklasie, to mozna to przeciez osiagnac rowniez bez stadionu, nawet w najtrudniejszym kraju, czyli w Polsce.
    PL DE.2
    DE.1

Menadżer Awatar dr.puniszman
    Przegląda
    Legnica
    Duży stadion nie gwarantuje wygrywania, mnie mimo stadionu ok50 tysięcznego nie zależy na drużynie która będzie mi zabierała wszystkie dochody a bardziej zależy mi na rozbudowaniu stadionu aby był największy przynajmniej w PL lidze

Wysłane z mojej noki 3310 za pomocą SMS`A

Zawsze znajdą się osoby, którym nie będą pasowały zasady, zmiany itp. Jednak wszędzie wystarczy zdrowy rozsądek i obserwacja tego co się dzieje.
    Czy jest to inna gra niż 2 sezony temu? OCZYWIŚCIE i myślę że bardzo dobrze, przynajmniej nie jest nudno i trzeba ciągle kombinować... Ja też wydawałem kasę na młodych zawodników (oczywiście na maxa stracili na wartości) i rozbudowywałem szkółkę do drugiego poziomu. Jednak pamiętałem o rozbudowie stadionu. Żadna filozofia - wystarczało policzyć ile potrzeba na utrzymanie porządnej drużyny i co może przynieść przychód.
    Jak startowałem w grze, obserwowałem inne drużyny, czytałem forum - pomogło. Przyjmowałem rady bardziej doświadczonych ale z głową, po swojemu.
    Obecnie rozgrywam 6 sezon (w lidze regionalnej), mam stadion na 9tyś. miejsc a za kolejkę rucha rozbudowa do 13tyś.
    Mój plan to przyczaić się gdzieś w 2/3 lidze i budować stadion... mam trochę do nadgonienia do tych co startowali 10 sezonów przede mną.

Panowie rynek się zawalił po skończeniu się 3 sezonów z bonusem +50% od sponsa.
    cały czas jest powtarzane:
    jedyna słuszna inwestycja to rozbudowanie stadionu!!!
    poza tym co z tego, że piłkarz może być warty nawet 5 baniek, skoro i tak nikt tyle za niego nie zapłaci? ceny poleciały i już za parę tysiaków kupisz każdego zawodnika w każdym wieku... podaż i popyt to istotna sprawa, nawet w grze

Junior
    Przegląda
    Wien Hütteldorf
    Nie do końca się z tobą zgodzę co do sponsora(ale o tym później)...Gra istnieje od 525 dni,czyli nie cale półtora roku.W archiwum na forum są tabelki z PA od 6.sezonu i można z nich wyczytać ze od tamtej pory PA się zmieniało tylko minimalnie trochę w gore trochę w dol a wiadomo ze jak przez taki długi czas odstępy miedzy PA są małe to w krótkim czasie się zrobi dużo dobrych zawodników których nie będzie się już w stanie opłacić jak się przedłuży kontrakt !!! PA powinny od samego początku być w odstępach 100-400 do poziomu 8 a potem im wyższy poziom tym większy odstęp tak zęby miedzy Poziomem 17 a 18 było około 1000-1200 PA.
    3000 PA zęby mieć poziom 16 jest po prostu śmieszne to powinna być granica poziomu 9 na 10.
    A "BONUS" od sponsor to tylko zwolnił cały ten upadek bo było więcej kasy a jak jest więcej kasy to dłużej trwa zanim się dojdzie do bankructwa.A ze się dojdzie to była tylko kwesta czasu bo przez szybki wzrost poziomu gazę przez jeden sezon wzrastały razy 4 albo i więcej.
    Na innych serv. tez tym samym czasie był bonus ale tam jakoś drużyny nie zbankrutowało tyle bo przez duży odstęp PA drużyna przez jeden sezon się tak nie poprawiała jak na PL i wartość zawodników była wysoka tak ze początkujący se mógł tylko pomarzyć o zakupie zawodnika z poziomem 6+ i gra się ustabilizowała.

Menadżer Awatar eMPi
    Wszystko ok, tylko te granice PA sa uzaleznione od ilosci zawodnikow na danym poziomie, a rzeczy to jest uzaleznione od ilosci klubow/managerow, i jak na classicu czy nowym niemieckim jest ich 40-100tysiecy, tak u nas na polskim i innych zagranicznych(wzgledem Niemiec) jest tych klubow a w konsekwencji zawodnikow duzo duzo mniej.
    Dodatkowo u nas na serwerze rzadko kto gra mecze premium(z przeciwnikiem poziomu 3,5) i jezdzi na turnieje/obozy szkoleniowe.
    To powoduje tam wlasnie wysokie progi PA, a u nas te odleglosci sa malutkie oprocz wlasnie 3-4 najwyzszych poziomow(bo tam jest juz jako taka konkurencja miedzy klubami i ich zawodnikami), sprawdz sobie granice PA z naszego i z niemieckiego de.2, podam tutaj dla lepszej przejrzystosi:

Niemiecki de.2:

Stärke 1 0
    Stärke 2 156
    Stärke 3 466
    Stärke 4 776
    Stärke 5 1.755
    Stärke 6 2.887
    Stärke 7 3.501
    Stärke 8 4.249
    Stärke 9 4.890
    Stärke 10 5.753
    Stärke 11 6.618
    Stärke 12 7.210
    Stärke 13 7.801
    Stärke 14 8.600
    Stärke 15 9.390
    Stärke 16 10.190
    Stärke 17 11.377
    Stärke 18 11.890
    Stärke 19 13.319

i dla porownania oczywiscie nasz rodzimy pl serwer:
    1 --
    2 61
    3 340
    4 695
    5 871
    6 985
    7 1.095
    8 1.175
    9 1.252
    10 1.342
    11 1.443
    12 1.530
    13 1.647
    14 1.920
    15 2.253
    16 2.780
    17 3.865
    18 5.504
    19 7.634
    20 9.829

Polecam przyjrzec sie blizej roznicy PA miedzy kilkoma najwyzszymi poziomami u nas i na niemieckim oraz dla kontrastu miedzy poziomami niskimi powiedzmy 1-10, zauwazysz, ze w dole piramidy u nas nie ma zadnej konkurencji, gdyz wiekszosc graczy nie wie jak efektywnie trenowac zawodnikow, nie uzywa asystenta trenera ani wyzej wspomnianych meczy premium oraz wyjazdow na turnieje i obozy treningowe, zle dobiera przeciwnikow na mecze towarzyskie lub o zgrozo nie gra ich wcale
    Na niemieckim graczy "kumatych" jest pelno w kazdym przedziale sily czy to wsrod druzyn 150+ ale i w druzynach 50-80 poziomu, oni tam nawet celowo przegrywaja kilka ostatnich meczow w lidze aby nie awansowac wyzej i miec lepsze mozliwosci szkolenia swoich zawodnikow w nizszej, slabszej lidze, u nas taka postawa to chlubny wyjatek.

Zupelnie inaczej sytuacja przedstawia sie u szczytu piramidy na naszym serwerze, tutaj wiekszosc zawodnikow znajduje sie juz w klubach elitarnych, prowadzonych przez managerow albo majacych wieloletnie doswiadczenie z wersji niemieckiej, albo aktywnie uczestniczacych na forum i szybko zdobywajacych potrzebna wiedze do optymalnego prowadzenia druzyny. Tutaj juz kazdy wie czemu warto prowadzic 3 naprzemienne rodzaje treningu a nie tylko 10x szybkosc codziennie, jak to maja w zwyczaju gracze nowi, jest stosunkowo duzo kixx-userow, kazdy gra towarzyskie i to z przeciwnikami slabszymi a juz minimum porownywalnymi, w zadnym wypadku duzo silniejszymi, ostro zarabiajac potrzebna kase ale i pd

I jeszcze sie na szybko musze odniesc do tej wypowiedzi
    Cytat Zamieszczone przez Warszawska eLka Zobacz posta
    Na innych serv. tez tym samym czasie był bonus ale tam jakoś drużyny nie zbankrutowało tyle bo przez duży odstęp PA drużyna przez jeden sezon się tak nie poprawiała jak na PL i wartość zawodników była wysoka tak ze początkujący se mógł tylko pomarzyć o zakupie zawodnika z poziomem 6+ i gra się ustabilizowała.
    Otoz wlasnie nie, na kazdym ktory dostal bonus 50% od sponsora na 3 sezony jest ta sama mizeria co u nas, czyli kryzys na rynku transferowym oraz bardzo niskie PA. Jeden jedyny wyjatek to wlasnie niemiecki serwer de.2 ale tam wiekszosc z jego 40k uzytkownikow umie w tego managerka juz grac, a i tak powolutku widze jak niemiaszki na swoim forum zaczynaja narzekac, ze coraz mniej sie im oplaca szkolic juniorow bo nowi mlodzi po wdrozeniu do druzyny maja coraz to mniej pd/pt(wzgledem tych wartosci u juniorow tego samego poziomu z wczesniejszych sezonow).

Na koniec taki apel:
    Cieszmy sie niskimi granicami PA poki je jeszcze mamy, potem jak nam to wszystko podniosa i bedzie sie zarabiac polowe tego co teraz z biletow, to dopiero bedzie placz
    PL DE.2
    DE.1

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów