Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74

Wątek: Inna gra niż 2 sezony temu

Początkujący

Icon8 Inna gra niż 2 sezony temu

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego mój zawodnik które kupiłem na 11 lvl w 14 sezonie za 405 000 zbytnio nie przepłacając. Teraz jak ma 29 lat jest 16 sezon jest wart tylko 40000 czyli 10 razy mniej może mi to ktoś wytłumaczyć ? Jak zaczynałem grę to czytałem na forum że warto zainwestować w szkolenie młodzieży zainwestowałem w baze na 3 lvl kosztowało to nie pamiętam ze 3 mln zł i co ja mam teraz zrobić z tą bazą ? jak szkolenie kosztuję dużo ? jak cenny są bardzo małe. Kto ci kupi jakiegoś juniora na 7 lvl jak sobie kupi na 15 za pół darmo ?Mój najlepszy zawodnika na 10 lvl bramkarz 21 lat jest wyceniany na 150 tysięcy przecież to jest żart 2 sezony temu bym go sprzedał za np. milion teraz i bym spokojnie grał.

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego zawodnicy kosztują takie grosze i co ja mam sobie teraz zrobić z tą mają bazą za 3 mln ? bo to na forum eksperci pisali.

Początkujący
    Wytłumaczy mi to ktoś o co w tym chodzi ? dlaczego on teraz kosztuję 22 tysiące ? bo jak brałem kredyt to nie wiedziałem że po 2 sezonach będzie można złożyć 40 razy lepszą drużynę niż mam teraz.

32 lata/lat, Forstoper (FS), poziom: 14
    Wart. rynkowa:21.927 zł

14. Sezon, 7. Kolejka / wiek: 30 / Poziom: 10
    Cena: 300.001 zł

Paru zawodników których kupowałem po takich cenach oddałem za darmo bo bym zbankrutował i jak ja mam teraz to odzyskać jak piłkarze kosztuję 22 tysiące !!!!!!!!!!!!! ciekawe co napiszecie DDDDDDDD
    Ostatnio edytowane przez asd ; 02.09.2013 o 17:33

Początkujący Awatar tuchajbej
    Przegląda
    Kędzierzyn-Kozle

Ha cóż

myśle ze wszyscy na tym ześmy sie przewieźli ja na szczeście rozbudowałem baze szkoleniową do 2 a i tak dokładam do szkolenia juniorów

Początkujący
    Cytat Zamieszczone przez tuchajbej Zobacz posta
    myśle ze wszyscy na tym ześmy sie przewieźli ja na szczeście rozbudowałem baze szkoleniową do 2 a i tak dokładam do szkolenia juniorów
    za wpis ale chętnie przeczytam tych ekspertów co pisali żeby szkolić bo wcześniej jeszcze się dało kogoś sprzedać ale teraz przy takich cenach zarobek jest nie realny.

Menadżer Awatar eMPi
    Cytat Zamieszczone przez asd Zobacz posta
    Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego mój zawodnik które kupiłem na 11 lvl w 14 sezonie za 405 000 zbytnio nie przepłacając. Teraz jak ma 29 lat jest 16 sezon jest wart tylko 40000 czyli 10 razy mniej może mi to ktoś wytłumaczyć ? Jak zaczynałem grę to czytałem na forum że warto zainwestować w szkolenie młodzieży zainwestowałem w baze na 3 lvl kosztowało to nie pamiętam ze 3 mln zł i co ja mam teraz zrobić z tą bazą ? jak szkolenie kosztuję dużo ? jak cenny są bardzo małe. Kto ci kupi jakiegoś juniora na 7 lvl jak sobie kupi na 15 za pół darmo ?Mój najlepszy zawodnika na 10 lvl bramkarz 21 lat jest wyceniany na 150 tysięcy przecież to jest żart 2 sezony temu bym go sprzedał za np. milion teraz i bym spokojnie grał.

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego zawodnicy kosztują takie grosze i co ja mam sobie teraz zrobić z tą mają bazą za 3 mln ? bo to na forum eksperci pisali.
    Nie wiem, czy szanowny kolega pamieta, ale pare sezonow temu byl bonus +50% od sponsora, trwalo to 3 pelne sezony, bardzo duzo klubow kupowalo wtedy zawodnikow wysokich poziomow i bralo sponsora na zwyciestwa/awans, bo dalo sie na tym niezle zarobic.
    Jak sie bonus skonczyl to druzyny nie byly w stanie utrzymywac drogich zawodnikow, zaczely sie masowe wyprzedarze, malo kto kupowal bo malo kto mial duzy stadion zeby ich utrzymac(a sponsor juz placil drobniaki).
    Wartosci rynkowe zawodnikow zaczely mocno spadac, managerowie coraz czesciej wystawiali zawodnikow po 1zl, szczegolnie powyzej poziomu 13, ktorzy byli drodzy w utrzymaniu.

Na szkoleniu juniorow w tym momencie nie zarobisz, poczekaj az ich ceny wzrosna na 1-3 mln, wtedy znow bedzie sie oplacalo ich trenowac.
    Kazdy z managerow byl informowany zawczasu o sytuacji ze sponsorami, wiec kto chcial to ryzykowal, a kto nie, to kupowali starsza ekipe na ktorej za duzo nie stracili.

Jezeli potrzebujesz pomocy to podaj link do druzyny, powiedz jakie sa Twoje cele krotko i dlugoterminowe, chetnie doradzimy co robic na ten moment i jak sie zaadoptowac do obecnych oraz nadchodzacych zmian, w razie watpliwosci zawsze warto sie poradzic niz potem przez kilka nastepnych sezonow placic(doslownie) za popelniony blad.
    Ostatnio edytowane przez eMPi ; 02.09.2013 o 18:43
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    Ale przed bonusem bramkarz 10 lvl 21 lat nie kosztował 150 tysięcy dlaczego płaciłem wcześniej tyle za zawodników a teraz są za pół darmo?
    Co mi poradzisz? jak 4 sezon gram co może mam cała drużynę wyprzedać ? Jak nikt nie kupi co mam spaść do ostatniej ligi to po co ja 4 sezony grałem?

Bardzo proszę powiedz co się opłaca ? bo nie mam pojęcia zawodnika nie kupie bo mam kredyt który wydałem na zawodników co kosztowali po np 300 tysięcy. Wyszkolić i sprzedać się nie opłaca, zresztą mnie nie stać. Przecież to normalne że zarabianie to się kupuję tanio sprzedaję drożej i co ja mam 2 miesiące teraz czekać i żeby się odkuć ?

Menadżer Awatar eMPi
    Podaj link do zespolu ,zeby mozna bylo konkretnie doradzic, i ewentualnie stan konta/zaciagniety kredyt.
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    http://www.onlinefootballmanager.pl/...93-LegiaKURWIU

przykładowy zawodnik http://www.onlinefootballmanager.pl/...-Borys-Nowacki sprzedałem go za 800 tysiecy teraz jest wyceniany na 54 tysiace ;D i ciekawe co taki manager ? zrobi
    http://www.onlinefootballmanager.pl/...-Tomasz-Latacz zarobiłem na taki zawodniku 600 tysięcy a teraz na czym mam zarobić żeby utrzymać się w jakiejś wysokiej lidze ?

Proszę napisz takim ludziom co kupili zawodników i teraz są nic nie warci ?
    Ostatnio edytowane przez asd ; 02.09.2013 o 19:25

Początkujący
    Dawać rady tym co grali parę sezonów i mają porozwalane drużyny.

Menadżer Awatar eMPi
    Ok, na poczatek powiem, ze to co podam to oczywiscie moja opinia i nie mam monopolu na nieomylnosc, ale co moge to pomoge.

1) Buduj stadion, im wiekszy stadion tym wieksze zarobki z biletow, sprawdz sobie druzyny ze stadionami okolo 30 tys miejsc siedzacych zadaszonych lub wiekszymi, i porownaj ich zarobki do stadionow malych.
    Jak najszybciej mozesz rozbuduj trybune polnocna o conajmniej tysiac miejsc i zachodnia tez o minimum tysiac, jesli masz pieniazki to o wiecej, rozbudowuj tak, zeby wykorzystywac przerwe miedzysezonowa 6 tygodni.

2) Mecze towarzyskie, na ten moment grajac na wyjezdzie zespolem 100 pkt spokojnie dostaniesz za to 30k, poziom 80 pkt to okolo 20k, mniej sie nie oplaca brac.

3) Sponsor, zgaduje ze masz sponsora na zwyciestwa, przynajmniej taki bedzie najkorzystniejszy dla Twojego obecnego zespolu w lidze, w ktorej grasz.

4)Struktura druzyny: warto miec na bramce i w napadzie zawodnikow o 2 poziomy lepszych niz reszta zespolu, reszta skladu wyrownana. Daje to najlepsze efekty w porownaniu do pieniedzy wydawanych na place zawodnikow.
    Jesli chodzi o zaangazowanie, to polecam normalne lub silowe, warto miec kilku zawodnikow w rezerwie 3-4 poziomy slabszych od podstawowych, nie beda za bardzo obciazac budzetu druzyny a w razie kartek/kontuzji pomoga nie za wiele stracic z poziomu druzyny.

5) Poziom druzyny: teraz po obnizeniu pensji oraz perspektywie zwiekszaniu granic PA/obnizania poziomu zawodnikow koniecznie potrzebujesz srodkowego napadziora lub lewego/prawego napastnika poziom min 10 max 13, reszta do oceny po 27 kolejce jak juz poziomy zawodnikom spadna.

To tyle na poczatek bo liga+ekstra leci, jakbys potrzebowal cos sie dopytac to smialo pisz.
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    Ziomek stadionu to ja nie rozbuduję bo mam kredyt którym bym spłacił jak bym mógł sprzedać zawodników po normalnych cenach ale tak ktoś pomieszał w grze że piłkarze są warci jakieś grosze. Prawie jak Amber Gold wykręcili ludzi 9 sezonów grałem.
    Mecze towarzyskie jak będę grał to przegram w lidze czyli nie zarobie na wygranej bo piłkarze zmęczeni.

Moja rada to jest taka że usuwam konto bo to się nie opłaca grać 9 miesięcy gram i ktoś mnie wykręcił bo moja drużyna jest warta jakieś psie kłaki. Szkoda gadać.

Board-Admin Awatar sniki26
    Kolego po pierwsze rynek transferowy nie jest sztucznie generowany tylko ceny ustala pobyt i podaż tak jak na wolnym rynku.
    Cenny spadły ponieważ po ograniczeniu bonusu ludzie w tym i ty jak sam napisałeś kupowałeś zawodników zamiast skupić się na rozbudowie stadionu .
    Ten bonus w założeniu miał wszystkim pomóc uzyskać dodatkowe dochody na stadion ale większość z was wolała dokupić zawodników z dużym poziomem i walczyć O o awanse tytuły itp.cele. Po zakończeniu bonusu wszystko się załamało I trwa to do dziś staramy się jakość naprawić system transferów poprzez między innymi obniżenie opłat za utrzymanie zawodników a w następnej kolejności ograniczyć tak szybki wzrost PA zawodników
    to powinno wpłynąć na wzrost cenny zawodników na poszczególnych poziomach.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 02.09.2013 o 20:39

a kto ci powiedział żeby nie grać meczy towarzyskich...każdy gra mecze towarzyskie i na pewno nie mają one wpływu na to jak zagrasz w lidze, no chyba że zawodnik dozna kontuzji
    i już tak nie mów za ile kupiłeś a teraz za ile masz sprzedać bo jest po prostu kryzys, każdy wtopił, ale teraz obniżeniu gaży jest szansa się odbudować
    ja też zrobiłem interes życia http://www.onlinefootballmanager.pl/...atrick-Steward kupiłem za 1.800.000 a sprzedałem za ... grosze

Początkujący
    Cytat Zamieszczone przez sniki26 Zobacz posta
    Kolego po pierwsze rynek transferowy nie jest sztucznie generowany tylko ceny ustala pobyt i podaż tak jak na wolnym rynku.
    Cenny spadły ponieważ po ograniczeniu bonusu ludzie w tym i ty jak sam napisałeś kupowałeś zawodników zamiast skupić się na rozbudowie stadionu .
    Ten bonus w założeniu miał wszystkim pomóc uzyskać dodatkowe dochody na stadion ale większość z was wolała dokupić zawodników z dużym poziomem i walczyć O o awanse tytuły itp.cele. Po zakończeniu bonusu wszystko się załamało I trwa to do dziś staramy się jakość naprawić system transferów poprzez między innymi obniżenie opłat za utrzymanie zawodników a w następnej kolejności ograniczyć tak szybki wzrost PA zawodników
    to powinno wpłynąć na wzrost cenny zawodników na poszczególnych poziomach.
    To po co się bawiliście w jakieś bonusy?
    Cytat Zamieszczone przez piotr gwizdus Zobacz posta
    a kto ci powiedział żeby nie grać meczy towarzyskich...każdy gra mecze towarzyskie i na pewno nie mają one wpływu na to jak zagrasz w lidze, no chyba że zawodnik dozna kontuzji
    i już tak nie mów za ile kupiłeś a teraz za ile masz sprzedać bo jest po prostu kryzys, każdy wtopił, ale teraz obniżeniu gaży jest szansa się odbudować
    ja też zrobiłem interes życia http://www.onlinefootballmanager.pl/...atrick-Steward kupiłem za 1.800.000 a sprzedałem za ... grosze
    Człowieku obniżyli gaże no i cenny piłkarzy spadły. Nie rozumiem po co to robili, jak teraz piłkarze są nic nie warci i ci którzy grali w miarę rozsądnie ! i tracili na to swój czas mogą teraz zaczynać wszystko od początku żeby ci którzy nie umieli prowadzić drużyn znowu się mogli pobawić.

Menadżer Awatar eMPi
    Asd, po prostu popelniles bardzo duzo bledow, przed ktorymi byles ostrzegany w poradniku dla poczatkujacych, dla porownania podam link druzyny ktora startowala w 10 sezonie, czyli juz po Tobie, rowniez w lidze polskiej czyli najwyzszy poziom trudnosci, i zobacz jak sobie ten gracz radzi: http://www.onlinefootballmanager.pl/...anin-Trzcianka
    Nie dosc ze 3 liga, to stadion prawie 17k miejsc siedz/zad z czego 2 male trybuny przy rozbudowie ktorych stadion bedzie tracil malo pojemnosci, druzyna niski poziom ale co za problem wydac po 100-200k na zawodnikow 10-15 poziomu, jednak mozna sobie swietnie poradzic, tylko trzeba ostro kombinowac.
    Jesli masz bardzo duzy dlug i nie czujesz sie na ch to splacac, to polecam zglosic porzucenie druzyny i zaczac od poczatku w jakims latwym kraju od 2 ligi, W kilka sezonow zrobisz stadion na 10k miejsc i sie zacznie przyjemna gra
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    Cytat Zamieszczone przez eMPi Zobacz posta
    Asd, po prostu popelniles bardzo duzo bledow, przed ktorymi byles ostrzegany w poradniku dla poczatkujacych, dla porownania podam link druzyny ktora startowala w 10 sezonie, czyli juz po Tobie, rowniez w lidze polskiej czyli najwyzszy poziom trudnosci, i zobacz jak sobie ten gracz radzi: http://www.onlinefootballmanager.pl/...anin-Trzcianka
    Nie dosc ze 3 liga, to stadion prawie 17k miejsc siedz/zad z czego 2 male trybuny przy rozbudowie ktorych stadion bedzie tracil malo pojemnosci, druzyna niski poziom ale co za problem wydac po 100-200k na zawodnikow 10-15 poziomu, jednak mozna sobie swietnie poradzic, tylko trzeba ostro kombinowac.
    Jesli masz bardzo duzy dlug i nie czujesz sie na ch to splacac, to polecam zglosic porzucenie druzyny i zaczac od poczatku w jakims latwym kraju od 2 ligi, W kilka sezonow zrobisz stadion na 10k miejsc i sie zacznie przyjemna gra
    Człowieku gdyby nie te zmiany żeby pomóc ludziom którzy nie umieli grać ? to bym po sprzedawał swoich zawodników za więcej niż kupiłem, oprócz tego sprzedałbym tych z mojej akademi młodzieżowców i co nie zarobił bym ? bym grał w tej lidze jakiej bym chciał, ale komuś się nudziło i porobił zmiany. Nie wszystko kręci się wokół stadionu. Ale widocznie w tej grze jest tylko jedna taktyka budować stadion.

Menadżer Awatar eMPi
    Oj nie, ceny na rynku transferowym teraz po tych zmianach rosna, to przez ostatnie 2 sezony spadaly, zobaczysz za 2 sezony wartosci rynkowe beda wyzsze(wartosc rynkowa zawodnika to srednia harmoniczna transferow zawodnikow w tym samym wieku i pozycji z ostatnich 2 czy tam 3 sezonow), powtarzam, realne ceny juz rosna.
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    Dałeś mi przykład tej Lubuszanin Trzcianka ale przecież tutaj menager też szkolił i sprzedawał i na tym zarabiał. Ale ja już nie sprzedam bo są warci jakieś grosze też bym sobie stadion ulepszył jak bym sprzedał z zyskiem co jest normalne.
    http://www.onlinefootballmanager.pl/...-Albero-Bagala Zarobił 900 tys.
    Ostatnio edytowane przez asd ; 02.09.2013 o 21:08

Menadżer Awatar eMPi
    Skoro sam masz tylko 1 w miare dobrego zawodnika, to sie nie dziw, ze na juniorach nie zarabiasz, jako 19/5 ten bramkarz pewnie by z 300-400k jeszcze kosztowal wtedy w polowie 14 sezonu, ale teraz juz jest warty malo. Reszta zawodnikow to starzy pow 27 roku zycia lub mlodzik 19/1 oraz 18/2, ktorych bardzo ciezko wyszkolic z powodu malej ilosci pkt doswiadczenia.
    PL DE.2
    DE.1

Cały czas jesteś przekonany o tym że grałeś dobrze. A może cie zaskoczę ale grałeś ŹLE. Najpierw należy rozbudować stadion. Grałeś te siedem sezonów i masz 2500 miejsc? Zamiast pchać kredyt w stadion brałeś kredyt na młodych zawodników którzy są, byli i będą drodzy. Zamiast oskarżać wszystkich wokoło o to jak to cie oszukano zastanów się nad swoją strategią. Widzę podgląd wszystkich twoich transwerów i zauważyłem że wydajesz mnóstwo kasy na to. Na początku się tak nie gra-sorry. Poza tym ZAWSZE im zawodnik starszy i z większym lvl tym bardziej tracił na wartości. Teraz to się tylko pogłębiło przez ostatnią promocję. Nie rozumiem więc w czym tkwi twoje nagłe zaskoczenie. To twoje decyzje doprowadziły do takiego stanu rzeczy. Ja za ciebie nie licytowałem.

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów