Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Puchary i wynagrodzenia

Menadżer Awatar Kerlon

Puchary i wynagrodzenia

Proponuję do rozważenia pomysł wynagrodzenia za puchar świata. Nie piszę tego pod swoim kontem ponieważ sam uczestnicząc w 2 edycjach tych rozgrywek nawet nie wyszedłem z grupy ale uważam że hajsik do zgarnięcia za zwycięstwo jest stanowczo za mały. Sponsor płaci za wygranie ligi (przynajmniej mi) 2.7mln. Zdobycie krajowego pucharu to 1.3mln a za wygranie pucharu świata "tylko" 2mln. (piszę o kwotach uwzględniając premie za występ). Myślę że jednak rozgrywki gdzie uczestniczą najlepsze drużyny z całej gry powinny mieć swój prestiż i być lepiej nagradzane niż chociażby liga, tak jak to ma miejsce w realnym świecie gdzie rozgrywki LM przynoszą największe dochody. Nawet z zabawowych fun cup można zarobić połowę tej kwoty a przecież wyższe składki = lepsza kasa. Co Wy na to??

Board-Admin Awatar sniki26
    Przy dobrym stadionie zobacz ile kasy w tych rozgrywkach masz z biletów to jest podstawa zysków.Dodaj to wszystko a wyjdzie niezły grosz.

Menadżer Awatar Kerlon
    Teoretycznie tak a praktycznie sam wiesz jak jest z tymi stadionami a z resztą zyski i tak sie dzielą. Tylko tyle że można ceny trochę podnieść.

Menadżer Awatar eMPi
    Moim zdaniem zwiekszenie nagrod za puchar swiata spowodowaloby tylko wiekszy dystans miedzy klubami bogatymi i biednymi.
    Juz obecnie mozna sie tam niezle oblowic dzieki kasie z biletow a praktycznie nikt nie ma jeszcze stadionow odpowiednich na poziom druzyn 200+, z czasem to beda bardzo duze pieniadze, przy obu druzynach 200+ i dobrze rozwinietym stadionie z otoczeniem nawet pierwsze spotkania w pucharze swiata beda dawac ponad 2 mln do podzialu za bilety, te finalowe z jeszcze silniejszymi druzynami i wyzszym wspolczynnikiem przyciagania widzow nawet do 3 mln.
    Oczywiscie mozna miec pecha i grac na wyjezdzie przeciwko druzynie bez stadionu, wtedy zysk jest niewielki, ale z czasem kazdy uczestnik pucharu swiata bedzie mial stadionik na 120-160k miejsc i wtedy wlasnie bedzie z takich spotkan super kasa.
    Na ten moment mysle, ze jest to rozwiazane dosc uczciwie, tzn wiekszosc klubow w grze jest na minusie i nie ma za duzych stadionow, wiec nawet te najlepsze nie moga trzepac kokosow w pucharze siwata, jakis konkretny zysk obecnie jest, ale to nic w porownaniu z tym co mogloby byc i prawdopodobnie bedzie gdy sie wiecej klubow juz pobuduje.
    PL DE.2
    DE.1

Menadżer Awatar Kerlon
    W lidze i krajowym pucharze też zarabiamy na biletach. Te same czynniki (siła, otoczenie) wpływają na frekwencje. W pucharze świata ile można tą cenę podnieść 2zł?? 3zł?? jak powstaną duże stadiony to te premie za wygranie czegokolwiek...czy to ligi czy pucharu przestaną mieć znaczenie bo z innych rozgrywek i transferów będzie się zarabiać. Bardziej chodziło mi o podniesienie prestiżu tych rozgrywek. W końcu grają tam najlepsi

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    Ceny sa na wszystkich serwerach takie Same....Juz Kiedys zmieniono nam pensje zawodnikow...Teraz znowu...i PA bedzie dopasowane..watpie aby to przyszlo i jest tez tak Jak Empi napisal...
    Ostatnio edytowane przez Vam ; 22.08.2013 o 21:49

Menadżer Awatar eMPi
    Ja tam uwazam, ze nawet obecnie prestiz jest spory:

Kazdy moze latwo sprawdzic przez caly sezon wyniki i druzyny z pucharu swiata

Zwyciezca i wicemistrz oraz wynik meczu finalowego zostaja w historii gry na zawsze

Na stronie druzyny jest opisane do jakiej fazy PŚ doszla w danym sezonie dopoki nikt tej druzyny nie skasuje, czyli tez teoretycznie na zawsze

Dodatkowo ilestam meczow przyciagajacych widzow lepiej niz ligowe, niby te 3zl wiecej niz w lidze to nieduzo, ale pamietajmy ze wiekszosc druzyn w PŚ oscyluje w okolicy albo i powyzej 200 pkt, takze zarobki beda bardzo dobre nawet przy podziale dochodow na pol, tylko trzeba poczekac te kilka/kilkanascie sezonow az wiecej klubow rozbuduje stadiony.

Nie wiem jak to jest w ligach zagranicznych, ale w polskiej ostra napinka na miejsca premiowane udzialem w pucharze swiata, wystarczy poczytac komentarze z eklasy, takze chyba sie to chlopakom oplaca, skoro tak bardzo chca sie tam dostac.

Plusem obecnego stanu rzeczy jest calkiem realna szansa dla nowych managerow, kazdy wie, ze nawet jak obecnie gdzies siedzi w niskiej lidze, to za kilkanascie sezonow jak sie skupi na stadionie moze wejsc na szczyt i nie bedzie bardzo odstawal od obecnych koksow z eklasy, a przynajmniej wiekszosci z nich.
    Gdyby podniesc nagrody, to nie wiem czy topowe druzyny nie odskoczylyby reszcie za bardzo, teraz przynajmniej mozna to jako tako zrownowazyc pensjami a same nagrody za zwyciestwa w pucharach nie daja jakiejs super przewagi, tzn jest to kilka banieczek wiecej w sezonie, ale nic czego sie nie da nadrobic.

Moim zdaniem jesli chcemy korzystnie wplywac na rynek, to duza czesc klubow musi sie wzbogadzic, a nie tylko kilkadziesiat najsilniejszych dzieki pucharom. To prowadziloby do stagnacji w grze, zachowania status quo i w konsekwencji demotywacji managerow prowadzacych zespoly w srednich i niskich ligach, a tego chyba nikt z nas by nie chcial. Zdaje sobie sprawe, ze pomyslodawca nie mial wcale zlych intencji, a wrecz przeciwnie, ale po to jest to forum, zeby nasze pomysly rzetelnie przedyskutowac
    PL DE.2
    DE.1

Menadżer Awatar Kerlon
    Może i masz rację z tym prestiżem a co do motywacji...Ci nowi właśnie taką powinni mieć, równać do najlepszych. Jak ja zacząłem to też już były stadiony po kilkanaście tysięcy i więcej a marzeniem była 3,2,1 liga, potem e-klasa. Za chwilę marzenia o trofeach. W tym sezonie staję przed szansą obrony dubletu i o ile puchar jest w moim zasięgu tak o mistrza się boję. bezpośredni decydujący mecz który zapewne wyłoni mistrza w przed ostatniej kolejce. Albo On albo ja....szkoda tylko że na 8 spotkań z nim 6 przegrałem w tym ostatni gdzie nie stworzyłem nawet jednej szansy ale kij z tym...mistrza i puchar już zdobyłem, wiem jak to jest i każdy kolejny będzie mnie mniej cieszył. Najważniejszy był ten pierwszy teraz mam pragnienie zawojować puchar świata i to jest dla mnie motywacja jak to zrobić by zawalczyć z drużynami 200+. I myślę że ci nowi powinni myśleć podobnie. Być jak najlepsi.
    Ostatnio edytowane przez Kerlon ; 23.08.2013 o 16:19

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów