Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Wątek: Propozycje zmian gry na naszym serwerze.

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    Cytat Zamieszczone przez darksun Zobacz posta
    Jeżeli graczy na niemieckim serwerze wówczas było mniej to moim zdaniem algorytm PA u nas nie jest dopasowany do liczby graczy.
    Propozycja:
    Ręczna korekta PA na jeden sezon na PA z 17-18 sezonu z serwera niemieckiego, następnie użycie ówczesnego algorytmu i zmienianie go w zależności od liczby graczy tak jak to było na serwerze niemieckim. O ile znam się na matematyce wzór musiał być zmieniany i uzależniony od liczby graczy, nie tylko zawodników.
    PA nie jest zalezne od liczby graczy

Początkujący
    Jeżeli przy podobnej / mniejszej liczbie graczy PA było wyższe niż u nas to zwyczajnie musiał być inny wzór i zostać zmieniony wraz z przyrostem liczby graczy. (w innym wypadku jako, że PA zależy od liczby zawodników wychodziło by na to, że przy mniejszej/porównywalnej liczbie graczy, zawodników na niemieckim serwerze było ~~3x tyle co u nas)
    Ostatnio edytowane przez darksun ; 14.08.2013 o 10:01

Board-Admin Awatar sniki26
    Przypominam że to jest temat o propozycjach zmian a nie dyskusja o wzorze na PA
    Otwórzcie sobie wątek i przedyskutujcie sprawę ale nie tutaj bo znowu się temat rozjedzie.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 14.08.2013 o 10:10

Początkujący

Podwójna akceptacja wydawania Kixx'ów

Cytat Zamieszczone przez sniki26 Zobacz posta
    Przypominam że to jest temat o propozycjach zmian a nie dyskusja o wzorze na PA
    Otwórzcie sobie wątek i przedyskutujcie sprawę ale nie tutaj bo znowu się temat rozjedzie.
    To ja proponuję zmianę, (gdyż właśnie padłem ofiarą niesprawnej myszki :-)), aby w przypadku korzystania z każdej opcji (akcji) związanej z wykorzystaniem posiadanych Kixx'ów pojawiało się okienko autoryzacji (podwójnego potwierdzenia).
    Pozwoli to na ewentualne uniknięcie "przypadkowych" konsekwencji w postaci uszczerbku Kixx'ów.

Myślę, że można by rówenież w zakładce finansów (albo gdzieś indziej) wstawić zestawienie pokazujące, na co były zużywane Kixx'y (taki log rozchodu)

(w moim przypadku "utraciłem" 450 Kixxów, za natychmiastowe zakończenie rozbudowy stadionu, gdzie do końca były 3 kolejki .)

Takie ustawienie jest właśnie dlatego żebyś przez pomyłke tracił i kupował nowe kixx więc pewnie nic się nie zmieni

Początkujący
    My robimy problem sobie sami jeśli kupujemy kixy by zbudować sobie stadion szybciej niż inni. A wystarczy że każdy by nie kupował kixów na właśnie rozbudowę stadionów i było by po problemie. Sami sobie robimy pod górkę.

Początkujący
    Cytat Zamieszczone przez xsomix Zobacz posta
    My robimy problem sobie sami jeśli kupujemy kixy by zbudować sobie stadion szybciej niż inni.
    Kixxy kupiłem w celu posiadania Ekonomisty, dzieki któremu mam większy kredyt na stadion i niższe odsetki. Jak sam dobrze wiesz, bez stadionu cieżko...

Cytat Zamieszczone przez xsomix Zobacz posta
    A wystarczy że każdy by nie kupował kixów na właśnie rozbudowę stadionów i było by po problemie. Sami sobie robimy pod górkę.
    Jeśli bym nie kupował to pewnie nie miałbym problemów, gdyż dawno bym już tę grę porzucił, bo bym zbankrutował...

Początkujący
    Witam wszystkich.

Jedną ze zmian, którą już zaproponowałem i czekam na odpowiedź jest zwiększenie rund PUCHARU KRAJOWEGO, po to wszystkie zespoły z danego kraju mogły w nim wziąć udział http://forum.onlinefootballmanager.p...2245#post12245.

Z tego co czytałem to część graczy OFM czekała na wprowadzenie dodatkowych budynków - Budka z grillowanymi kiełbaskami. Można tu jeszcze dużo budynków wymyślić umożliwiającą różne czynności (nazwy budynków tylko przykładowe):
    a) finansowe - dochody w czasie meczu u siebie:
    - Budka z fast-foodami,
    - Toalety,
    - Stoisko z pamiątkami;
    b) finansowe - dochody w każdy tydzień:
    - Sklep z pamiątkami,
    - Hotel klubowy
    - Restauracja
    c) budynek skracający kontuzje:
    - Centrum medyczne
    d) budynek do regeneracji zawodników ( chodzi o odzyskiwanie świeżości przez graczy po meczu i treningach):
    - Kompleks regeneracji fizycznej
    Jednak te zmiany w brew pozorom (szczególnie z budynkami przynoszącymi zmiany w finansach) mogą zachwiać finansami w OFM, i wymagają dużej ilości pracy i symulacji by nie doprowadzić kluby do bankructwa lub nieograniczonego bogactwa, co zabiło by przyjemność z gry. Moim zdaniem bardziej ciekawą opcją jest punkt c) i d).

Kolejną zmianą którą chciałem zaproponować to ograniczenie obcokrajowców w Lidze Krajowej, Pucharze Krajowym i Pucharze Świata. Moim zdaniem to trochę śmieszne by w lidze w klubie w podstawowym składzie grało 9 obcokrajowców i dwóch Polaków. Do tego ta zmiana zachęciła by do szkolenia młodzieży przez kluby, które tylko kupują graczy. Jednocześnie wniosła by ona ożywienie na rynku transferowym jeśli chodzi o transfery.
    Myślę, że docelowo powinny te ograniczenia wyglądać w następujący sposób:
    - Puchar krajowy - 3 obcokrajowców w pierwszym składzie,
    - Liga krajowa - 4 obcokrajowców w pierwszym składzie,
    - Puchar Świata - 6 obcokrajowców w pierwszym składzie.
    Wiem, że tych zmian nie można również wprowadzić z dnia na dzień. Należało by je przeprowadzić stopniowo. Po pierwsze zapowiedź z jeden sezon wcześniej. Po drugie w pierwszym sezonie dokonywania zmiany można nieco zwiększyć liczbę obcokrajowców w pierwszym składzie, a dopiero w drugim sezonie liczbę tą zmniejszyć do założonej - końcowej.
    Do tej zmiany bardzo ciekawą opcją jest wprowadzenie Drużyny Rezerw. Po co, po to by w niej mogła szkolić się młodzież po odbyciu SZKOLENIA. Ta drużyna rozgrywałaby każdej kolejki ligowej swój mecz ligowy, tak jak pierwszy skład. Tu również należałoby wprowadzić ograniczenia (ta drużyna nie bierze udziału ani w Pucharze krajowym, ani Pucharze Świata):
    - obcokrajowców - 3 obcokrajowców w pierwszym składzie,
    - wiek graczy w pierwszym składzie (tu proszę się nie kierować moją propozycją co do przedziałów i ilości graczy w przedziałach wiekowych ponieważ nie ma doświadczenia w tej grze - jestem bardzo początkującym graczem):
    - do 21 lat - 5 graczy
    - do 26 lat - 9 graczy
    Ta zmiana dodatkowo umożliwiłaby dodatkowe strategie prowadzenia drużyny w OFM.

Pamiętajcie to tylko propozycje początkującego gracza OFM. Zdaje sobie sprawę, że każda taka zmiana musi być bardzo przemyślana, by nie "rozwalić" gry. Jednak wydaje mi się, że zaproponowane zmiany wniosłyby ożywienie w grze samych zainteresowanych, czyli menadżerów klubów.

Niecierpliwie czekam na wasze uwagi (te pozytywne i negatywne), wyrażenie własnego zdania i jego argumentacja.

Pozdrawiam wszystkich menadżerów OFM!
    Ostatnio edytowane przez Tosiuu ; 06.01.2017 o 20:59

Młodzik Awatar osael84
    Przegląda
    Jan Wężyk

Niezrozumiałem

Jedyną słuszną zmianą, którą dałoby się wprowadzić bardzo szybko - gdyby ludzie za to odpowiedzialni nie byliby pazerami i przygłupami - to zmiana waluty w cenie za Kixxy. Suma liczbowa mogłaby zostać, ale zamiast € powinno być PLN. Dlaczego? Tego to chyba tłumaczyć nie muszę ...

Cytat Zamieszczone przez osael84 Zobacz posta
    Jedyną słuszną zmianą, którą dałoby się wprowadzić bardzo szybko - gdyby ludzie za to odpowiedzialni nie byliby pazerami i przygłupami - to zmiana waluty w cenie za Kixxy. Suma liczbowa mogłaby zostać, ale zamiast € powinno być PLN. Dlaczego? Tego to chyba tłumaczyć nie muszę ...
    No przydałoby się to

Początkujący
    Jak dla mnie brakuje mi możliwość podglądu w zakładce "FINANSE" - "WPŁYWY I WYDATKI" osobno wpływów i wydatków w ciągu ostatnich pięciu sezonów, aby sobie porównać za co w ciągu ostatnich 5 sezonów zarobiłem najwięcej, czy wpływy z biletów wzrastają, czy wpływy z meczów towarzyskich wzrastają, podobnie z wydatkami. Moim zdaniem była to by bardzo przydatna funkcja dla graczy.

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów