Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: kapitan

kapitan

korzyści wiadome to dodatkowe pd dziennie i możliwość zawiązania kontraktu do 60 kolejek zamiast 35 (domyślam się więc że większość kapitanów to bramkarze i środkowe napadziory/lub w ogóle napadziory), ale:
    1. jeśli przedłuże kontrakt kapitanowi kiedy jest np. przed awansem na poziom 12 i mam innego zawodnika tuż przed innym skokowym wzrostem gaży to rozumiem, że mogę z niego zrobić kapitana i wydłużyć mu kontrakt o 60kolejek. Zakładam że temu poprzedniemu kapitanowi nagle kontrakt się nie skróci o te 25 dni?
    2. w sytuacji jak w pkt.1 czy to wszystko odbywać może się w jednej kolejce czy po mianowaniu kapitanem musi się to na przykład jedną kolejkę zatwierdzić? innymi słowy czy operacja opisana w pkt 2 jest możliwa w ramach jednej kolejki "przedawansowej" 8/17/26/34?
    pytanie hipotetyczne: czy można wykonać dwie trzy lub cztery takie zmiany kapitana w ramach jednej kolejki?
    3. jeśli zmieniam kapitana to czy ten zdegradowany ma naliczane pkt PD np. do końca sezonu, czy automatycznie od dnia degradacji nie są mu naliczane, wydaje się że nie powinny być naliczane, ale nie wszystko co logiczne musi być uwzględnione w grze
    4. czy są jakieś inne "kruczki" związane z funkcją kapitana lub w ogóle grą to bardzo poproszę chociażby hasłowo to spróbuję poszukać, wiem że nie o wszystkim się pisze, ale nie pytam o multi, oszustwa transferowe czy inne niedopusczalne, ale tylko te które pozwalają należycie wykorzystać mechanizmy gry..

Senior
    Przegląda
    Bdg
    Też o tym kiedyś myślałem, dobre pytania szczególnie 1
    jest taki aneks do umowy na kapitana że jest mianowany na 35 kolejek to może w tym czasie nie można zmieniać, ale
    czekamy na adminów

co do 4 pytania raczej nikt nie powinien powiedzieć bo to podchodzi pod wykorzystywanie błędów w grze, chyba że się mylę jak zwykle
    Ostatnio edytowane przez NeverBeenKissed ; 02.08.2013 o 09:04

Board-Admin Awatar sniki26
    Możesz zmieniać kapitana ile razy chcesz każdy będzie miał 60 dni kontraktu żadnemu nic nie jest odejmowane ,punkty PA( dodatkowe 2) w każdym przypadku są dodawane,tak samo jak to ma miejsce z ekonomistą wystarczy że raz na sezon go weźmiesz a odsetki które zyskujesz lub które płacisz od kredytu są zmniejszone przez cały sezon nawet jak już opcja jest wyłączona

Senior
    Przegląda
    Bdg
    sniki!!!

Cytat Zamieszczone przez NeverBeenKissed Zobacz posta
    jest taki aneks do umowy na kapitana że jest mianowany na 35 kolejek to może w tym czasie nie można zmieniać, ale
    czekamy na adminów
    )
    Kapitan jest na 35 kolejek to prawda ale kontrakt z zawodnikiem jako bonus opcji na 60 dni i to po zmianie kapitana już zostaje.

Menadżer Awatar eMPi
    1) Poprzedni kapitan dalej bedzie mial dlugi kontrakt, na dowod sprawdz moj klub, obecnie 2 zawodnikow ma ponad 35 dni kontrakty, a niedawno mialem takich 8

2) Dokladnie tak, i polecam tak wlasnie robic.

3) Nie sa mu naliczane bo nie jest juz kapitanem, tak samo jak z kontraktem, jest dlugi z czasu posiadania opaski, ale w przypadku przedluzenia go juz jako zwyklego zawodnika bedzie max 35 kolejek.

4) Jest tego mnostwo tutaj na forum, podane glownie przez weteranow z 1 sezonu, jak Alienus, Vam, Vaher, Sniki i innych, a jak ktos ma szczescie po szwabsku rozumiec, to polecam forum serwera niemieckiego de.1, tzw classic, tam od 10 lat tysiace graczy rozkladaja gre na czynniki pierwsze( okolo 100k uzytkownikow przy niecalym 10k u nas na polskim serwerze).

Na tym niemieckim forum mozna znalezc prawdziwe perelki, np
    dokladna rozpiske utraty swiezosci w zaleznosci ile meczy dziennie zawodnik gra, w jakich rozgrywkach i na jakim zaangazowaniu,
    albo wytlumaczenie czemu asymetryczny stadion daje duzo lepsze wplywy z biletow przy podobnej ilosci miejsc,
    ustawianie cen meczow pucharowych wzgledem ligowych,
    jak duza powinna byc najwieksza trybuna wzgledem pozostalych
    ogolne porady kiedy i jakich zawodnikow najlepiej kupowac i kiedy ich potem z zyskiem sprzedac
    konkretny wzor na ceny biletow stadionu z zastosowaniem sredniej harmonicznej itp itd
    PL DE.2
    DE.1

Empi jeśli ktoś przedłuży kontrakt to liczba wydłużonych dni zostaje ale jeśli zawodnik nie ma opaski to przy następnym wydłużeniu jest tak jak napisałeś tylko 35 dni dlatego nie warto potem przedłużać tylko wykorzystać te 60 dni na maxa.
    Co do punktów PA to nawet zawodnicy bez opaski którzy tylko przez chwile byli kapitanem maja je naliczane taka odp. otrzymałem od przedstawicieli gry na beta forum

Menadżer Awatar eMPi
    Cytat Zamieszczone przez sniki26 Zobacz posta
    Co do punktów PA to nawet zawodnicy bez opaski którzy tylko przez chwile byli kapitanem maja je naliczane taka odp. otrzymałem od przedstawicieli gry na beta forum
    No to mnie zaskoczyles, bo niemiecki COMA poruszyl ta kwestie w jednym z tematow na forum serwera de.2, i wyraznie podkreslil, ze przy zmianie kapitana traci on wszystkie 3 profity, nie ma juz 2 dodatkowych PD/dzien, nie ma mozliwosci przedluzania kontraktu na wiecej niz 35 dni oraz (co logiczne) nie ma juz mozliwosci bycia kapitanem(moze byc tylko 1 w druzynie w tym samym czasie).
    Link do posta tutaj---> http://server2.ofm-forum.de/showthre...t=Kapit%E4n%3A
    Rzeczony cytat tutaj:
    Da eine Änderung willentlich getätigt wird und damit das Feature "Kapitän" neu benannt wird, verliert natürlich der alte Kapitän alle 3 Vorteile. Dem alten Kapitän wird kein Vorteil genommen, aber er hat mangels aktivem Feature keine Möglichkeit mehr, von den Vorteilen Gebrauch zu machen. 2 EP pro Spieltag kann der alte Kapitän also nicht mehr nutzen, er kann seinen Vertrag nicht mehr auf 60 Tage verlängern (was natürlich nichts an der aktuellen Vertragslaufzeit ändert) und er bleibt selbstredend auch keine N Tage mehr Kapitän, denn diese Eigenschaft wurde ja neu vergeben.
    Pogrubione w tekscie zdanie o braku tych 2 pkt doswiadczenia. Wypowiedz z maja 2013 takze chyba aktualna.
    PL DE.2
    DE.1

Widzisz ja opierałem się na informacjach o beta testerów którzy wprowadzali tą opcje na serwery ,widzę że w tamtym wątku zarówno Yoshi i lanker się wypowiadali zadam im to pytanie i się wyjaśni jak sprawa wygląda na dziś,być może się mylę za co przepraszam jeśli wprowadzam w błąd nie celowo oczywiście.
    Tak a pro po beta testerów naprawdę jestem trochę zaskoczony że nie ma tam jak do tej pory nikogo z polskich graczy ,są prawie wszystkie nacje nawet Rosjanie którzy dopiero co maja swoją wersje gry a my tacy mało aktywni.Ja osobiście nie mogę już przyjąć nowej funkcji na OFM bo normalnie z tym co mam się nie wyrabiam czasowo ,głównie zajmuje mnie teraz odpowiadania na wasze tickety wyszukiwanie oszustw których niestety zwłaszcza multi kont drużyn widmo do transferów jest masa.
    Jeśli ktoś zna język angielski lub niemiecki chce zostać beta testerem gry i mieć jako pierwszy dostęp do wszystkich nowości wprowadzanych w grze i wyszukiwać wady niedopracowania dla administracji zapraszam albo na forum lub bezpośredni do mnie na priv chętnie pokieruje taką osobę co dalej zrobić.

Menadżer Awatar eMPi
    Widzisz ja opierałem się na informacjach o beta testerów którzy wprowadzali tą opcje na serwery ,widzę że w tamtym wątku zarówno Yoshi i lanker się wypowiadali zadam im to pytanie i się wyjaśni jak sprawa wygląda na dziś,być może się mylę za co przepraszam jeśli wprowadzam w błąd nie celowo oczywiście.
    Nie masz za co przepraszac bo w dobrej wierze starasz sie zawsze kazdemu pomagac, ja akurat szczesliwie mam taka sytuacje w klubie, ze ostatnio zmienialem kapitana, wiec latwo mi sprawdzic i bede mial 100% pewnosci czy ten byly kapitan dostaje te dodatkowe doswiadczenie czy nie, jak tylko to sprawdze to dam znac(kwestia kliku dni).
    PL DE.2
    DE.1

Cały czas zachęcam do aktywnego udziału na forum wszystkich graczy a nie tylko do czytania postów takie dyskusje pomagają nam wszystkim lepiej poznać grę nikt nie zna wszystkiego ,coraz więcej ludzi którzy grali na niemieckim serv,loguje się u nas i oni maja naprawdę dużą wiedzę na temat prowadzenie klubu co widać już teraz po rozbudowie stadionów ,polityce transferowej czy inwestowanie w juniorów my jakoś tak nieśmiało po nowych zmianach ani zapytań ani krytyki która zawsze rozwija i jest potrzebna jako operatorzy polskiej wersji gry mamy bardzo mało informacji od graczy co do przyszłości i kierunku w jakim chcą OFM rozwijać, niektórzy nie chcą aby gra stał się bardziej komercyjna płacenie za kixx w celu rozbudowy drużyny proszę podajcie jakiś sensowny pomysł który takie zmiany może dla niekupujących kixx pomoże zrekompensować wszystkie taki posty są tłumaczone i przedstawiane do dyskusji na w wewnętrznym forum administratorów jak na razie jestem jedynym graczem z polski który ma tam dostęp kilka razy prosiłem o wsparcie zgłoszenia się nowych ludzi jako moderatorów gry lub forum ale jak na razie jest Alienus który w miarę możliwości czasowych zajmuje się forum,a oprócz nas którzy znają język polski inni operatorzy gry są Niemcami i często pisaliście że odpowiedź na wasze tickety nie jest zrozumiała są błędy w pisowni itp.teraz aby nie było problemów w ziołem to na siebie Honsik 2 jak ma problem z pisownią zgłasza się tez do mnie w celu tłumaczenia ale to jak na jedną osobę trochę dużo.Zobaczcie na niemieckim forum nasze tez niedługo zostanie zmodernizowane zostaną dodane klany ilu tam jest modów i ludzi którzy pomagają.Była opcja spotkania ludzi którzy graja w OFM w Niemczech są organizowane turnieje piłki nożnej członków społeczności OFM w tzw.realu ,miałem już pytanie czy chcemy w takim czymś uczestniczyć w Polsce ale ja jako jedna osoba nie zorganizuje takiego spotkania ze względów logistycznych i czasowych OFM to nie tylko internet to także integracja ludzi zarówno w grze jak i w realu dlatego ta gra ma takie duże zainteresowanie .
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 02.08.2013 o 11:14

Menadżer Awatar Kerlon
    Cytat Zamieszczone przez eMPi Zobacz posta

Na tym niemieckim forum mozna znalezc prawdziwe perelki, np
    dokladna rozpiske utraty swiezosci w zaleznosci ile meczy dziennie zawodnik gra, w jakich rozgrywkach i na jakim zaangazowaniu,
    albo wytlumaczenie czemu asymetryczny stadion daje duzo lepsze wplywy z biletow przy podobnej ilosci miejsc,
    ustawianie cen meczow pucharowych wzgledem ligowych,
    jak duza powinna byc najwieksza trybuna wzgledem pozostalych
    ogolne porady kiedy i jakich zawodnikow najlepiej kupowac i kiedy ich potem z zyskiem sprzedac
    konkretny wzor na ceny biletow stadionu z zastosowaniem sredniej harmonicznej itp itd
    Jeżeli ktoś jest w stanie takie rzeczy przetłumaczyć to niech wklei u nas na forum....myślę że nie tylko ja chętnie bym się w to wczytał.

Sniki kiedyś już padł temat spotkania. Nie pamiętam czy wtedy się oferowałem ale jeśli chodzi o warszawę to mogę pomóc w organizacji takiego "spota".
    .

Tak ale musimy rozgraniczyć spotkanie tak zorganizowane tylko przez nas jest hasło spotykamy się np. za 2 tygodnie w Wawie na dworcu głównym idziemy do jakiegoś lokalu i już .Lub spotkanie pod patronatem OFM jako oficjalny zlot członków OFM a to jest różnica .

Cytat Zamieszczone przez Kerlon Zobacz posta
    Jeżeli ktoś jest w stanie takie rzeczy przetłumaczyć to niech wklei u nas na forum....myślę że nie tylko ja chętnie bym się w to wczytał.

Sniki kiedyś już padł temat spotkania. Nie pamiętam czy wtedy się oferowałem ale jeśli chodzi o warszawę to mogę pomóc w organizacji takiego "spota".
    .
    z tym tłumaczeniem i udostępnianiem szerszej gawiedzi to żeby nie było tak że nawet jak ktoś to sobie przetłumaczył to zachowa dla siebie i nie zamieści na forum bo po co "edukować konkurencję", nie myślę rzecz jasna o Was ale o innych graczach, którzy na forach się nie udzielają a co najwyżej fora przeglądają...., i coraz częściej zaczną migrować na polskie serwery

Z tym edukowaniem konkurencji i trzymaniem tajemnicy dla siebie to może przesada juz tyle jest napisane na forum ludzie w miarę możliwości dzielą się otwarcie wiedzą nawet ten wątek z granicami awansu którego jak wiem nie ma na innych forach( od razy piszę że nie jestem na wszystkich) na naszym jest w celu własnie ułatwienia konkurencji i eliminacji na tych co maja na kixx i tych którzy chcą grać a nie wykupują pakietu pomagamy jak możemy.

ok
    jak dla mnie wątek można za chwilę zamykać, i jeśli się komuś jeszcze jakieś "czary mary" z kapitanem przypomną niech się podzieli

Menadżer Awatar Kerlon
    Tak ale musimy rozgraniczyć spotkanie tak zorganizowane tylko przez nas jest hasło spotykamy się np. za 2 tygodnie w Wawie na dworcu głównym idziemy do jakiegoś lokalu i już .Lub spotkanie pod patronatem OFM jako oficjalny zlot członków OFM a to jest różnica .
    Hmm uważam że najpierw powinniśmy spróbować zorganizować się na własnym podwórku. Niestety myślę że więcej jak 6-8 osoób to by nas nie było. Jeśli uda nam się cokolwiek między nami spotkać to dopiero możemy myśleć o zlocie pod patronatem OFM z gośćmi z różnych krajów.

Nie chodziło mi o gości z różnych krajów raczej może tylko Yoshi lub Marco by przyjechali z Niemiec

Menadżer Awatar Kerlon
    W takim razie podtrzymuje. W razie spota, przy organizacji w wwa, deklaruje sie do pomocy przy organizacji spotkania.

P.s sorka za bledy.pisze z telefonu

Senior
    Przegląda
    Bdg
    Fajna sprawa.
    Widzę ze Kerlon myśli globalnie i już ma wizję wielkiego spotu z bilbordami na pałacu kultury xD

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów