Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: dot. transferów

dot. transferów

Kupuję okazyjnie perspektywicznego zawodnika z zamiarem odsprzedania, trochę u mnie pogra, zyska na wartości i... wystawie go na sprzedaż
    i teraz pytanie...
    rozumiem że zawodnik może zmienić klub raz w sezonie...ale jeśli kupuję zawodnika np. w 20 kolejce sezonu 10, to mogę go sprzedać już w pierwszej kolejce 11 sezonu, czy dopiero po 20 kolejce? pomijam fakt, że w trakcie tych 15 kolejek jego wartość nie wzrośnie dramatycznie...

Menadżer Awatar Kerlon
    Mozesz sprzedac. Nawer kupic w 34 kolejce i sprzedac w 1. Chyba nawet w 0 kolejce bo to w sumie juz nowy sezon ale tego niejestem pewien

Board-Admin Awatar sniki26
    Możesz go wystawić już na 7 kolejek przed końcem ligi bo zostanie sprzedany w 0 kolejce nowego sezonu
    warunek musi być wystawiony na rynku też na 7 tyg.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 31.07.2013 o 08:01

Menadżer Awatar eMPi
    Cytat Zamieszczone przez Grzegorzek111 Zobacz posta
    Kupuję okazyjnie perspektywicznego zawodnika z zamiarem odsprzedania, trochę u mnie pogra, zyska na wartości i... wystawie go na sprzedaż
    i teraz pytanie...
    Chcialem Ci tylko zwrocic uwage, ze wartosc zawodnika jest obliczana z ostatnich 2 sezonow, a tak sie akurat sklada, ze do konca 13 sezonu byl sponsor 50% wiekszy(11,12 i 13 sezon) takze w wiekszosci realna cena za zawodnika jest sporo mniejsza od jego podanej wartosci, najlepiej przestudiuj ceny na rynku transferowym, tzn za ile dokladnie taki zawodnik jest sprzedawany, i wyciagnij wartoc srednia powiedzmy z 10-20 podobnych transferow(ta sama pozycja i najlpiej podobny lub ten sam wiek oraz poziom, jesli jest duza roznica miedzy najwyzszymi i najnizszymi cenami za podobnych zawodnikow to prawdopodobnie te najwyzsze byly oszustwami, takze raczej licz na otrzymanie tyle ile z tych srednich/niskich transferow).

Moglbym napisac sucho i po wojskowemu, zebys omijal tzw "okazyjne"transfery szerokim lukiem jako nowy gracz, ale pewnie i tak by to nie odnioslo skutku. Prawie zawsze dla nowego gracza "okazyjny"transfer to tak naprawde szrot powodujacy bankructwo klubu.
    PL DE.2
    DE.1

należy zwracać uwagę również na gażę płacone zawodnikom

jeżeli kupisz np. 16lvl w 20 kolejce to do 0. kolejki (gdy będziesz chciał sprzedać) ponosisz koszty:
    14 (kolejek) x 47.000 (gaża) = ok. 650.000

radzę uważać na te okazje już nie wspominam jak sytuacja wygląda z np. 18lvl

Icon9

Cytat Zamieszczone przez eMPi Zobacz posta
    Chcialem Ci tylko zwrocic uwage, ze wartosc zawodnika jest obliczana z ostatnich 2 sezonow, a tak sie akurat sklada, ze do konca 13 sezonu byl sponsor 50% wiekszy(11,12 i 13 sezon) takze w wiekszosci realna cena za zawodnika jest sporo mniejsza od jego podanej wartosci, najlepiej przestudiuj ceny na rynku transferowym, tzn za ile dokladnie taki zawodnik jest sprzedawany, i wyciagnij wartoc srednia powiedzmy z 10-20 podobnych transferow(ta sama pozycja i najlpiej podobny lub ten sam wiek oraz poziom, jesli jest duza roznica miedzy najwyzszymi i najnizszymi cenami za podobnych zawodnikow to prawdopodobnie te najwyzsze byly oszustwami, takze raczej licz na otrzymanie tyle ile z tych srednich/niskich transferow).

Moglbym napisac sucho i po wojskowemu, zebys omijal tzw "okazyjne"transfery szerokim lukiem jako nowy gracz, ale pewnie i tak by to nie odnioslo skutku. Prawie zawsze dla nowego gracza "okazyjny"transfer to tak naprawde szrot powodujacy bankructwo klubu.
    pisząc "okazyjne" miałem na myśli 2-5poz. w wieku 17-19, bo nawet grając w mojej najgorszej lidze (w pierwszym składzie) i wygrywając zdecydowaną większość meczy, i należycie trenowany będzie awansował. (nie wyobrażam sobie będąc w ligach niskich kupować zawodników na poziomie 6 czy wyższym) inna sprawa że przez wybór niewłaściwego sponsora ucieknie mi tak naprawdę 0,5mln i tego długo nie nadrobię... swoją drogą mógłbym uplasować się w połowie stawki drużyn, ale i tak nie mam pewności że w związku z wieloma drużynami-widmami w ligach wyżej nie awansowałbym ze środka stawki ...

Menadżer Awatar eMPi
    Ja bym Ci polecal nie tyle zawodnikow 2-5 co 3-5 poziomu, z czego 3 poziom z wysokim PA blisko poziomu 4.
    Wiaze sie to z tym, ze na obecna chwile poziomy w PA sa tak rozlozone, ze zawodnicy bardzo szybko awansuja 4-12(niecale 700 PA), a 3-4 zajmuje dosc dlugo(okolo 550 PA), dodatkowo trzeba wliczyc ze zawodnik trojeczka moze miec sporo przegranych pojedynkow co rowniez nie pomaga w szybkim awansie.
    PL DE.2
    DE.1

do tego doszedłem ale to będzie miało tak naprawdę znaczenie za 3-5 sezonów jak awansuje do 2 ligi jak będę musiał mieć bardzo wyrównany skład, a teraz wystarczy mi żeby pod koniec sezonu wystawić 2-4 zawodników i zebrać za nich to co straciłem na wyborze złego sponsora tj 0,6-0,8mln, a swoja drogą PA awansu zmienia się z kożdym nowym sezonem, czy 4razy w sezonie?

Menadżer Awatar eMPi
    4 razy w sezonie(kolejka 0,9,18 i 27), jest na forum temat granice awansu i tam sobie podpatrz ile potrzeba na poszczegolne poziomy, dodatkowo jest taka niemiecka stronka gdzie masz duzo pomocnych narzedzi do obliczania PA, rozbudowy stadionu i kilku innych rzeczy, nazywa sie ofm tools link tutaj---> http://www.ofm-tools.de/
    PL DE.2
    DE.1

Board-Admin Awatar sniki26
    Możesz tez zaangażować statystyka i masz te granice dostępne w swojej tabelce w klubie

Senior
    Przegląda
    Bdg
    Na ofm toolsie nie nie ogarniam tych wyników meczy, chciałem przeanalizowac taktyki z jednym napadziorem i z większą ilością to procent wygranej i tak rósł względem poziomów drużyn ;//
    Ktoś to ogarniał dogłębnie?

Menadżer Awatar eMPi
    Ogolna zasada jest taka:
    Opcja 1) Jak masz slaba druzyne wzgledem reszty ligi i walczysz o utrzymanie, ewentualnie bardzo oszczedzasz na pensjach to bierzesz 1 srodkowego napadziora i grasz taktyka 451/541 zaleznie kogo masz czy libero czy forstopera, wada to duza liczba remisow lub porazek 1 bramka, a w przypadku wykartkowania lub kontuzji tego jedynego napastnika jestes w czarnej **pie

Opcja 2) Jak masz spora przewage poziomow i sie bijesz o awans to bierzesz 2 napadziorow lewy i prawy, zeby byla wieksza szansa na zwyciestwa a nie remisy. Obrone i bramkarza i tak masz silniejsza od reszty przeciwnikow wiec 1 mniej obronca nie robi tragedii. W przypadku kontuzji/wykartkowania 1 napadziora przynajmniej ten drugi jest jeszcze w stanie przechylic szale zwyciestwa na nasza korzysc(oczywiscie wtedy na ten mecz na wolna pozycje dajemy kogos z rezerwy).

Opcja 3) Przy ogromnej przewadze nad reszta ligi mozesz wziac 3 napadziorow zeby jeszcze zwiekszyc ilosc goli i miec 100% pewnosci kazdego wygranego meczu, nawet przy jednoczesnej kontuzji i wykartkowaniu 2 napadziorow ten 3ci zalatwi sprawe- przejdziesz na taktyke z 1 napadziorem(gdy prawy i lewy napastnik niezdolny do gry) a na brakujace pozycje wstawiasz rezerwe. Teoretycznie wariant najdrozszy w utrzymaniu i do kupienia, ale bedac pewnym wysokiego mniejscia/grajac jednoczesnie w pucharach krajowych/swiatowych pomaga ograniczyc utrate swiezosci napastnikow(liga+tow+puchar krajowy+puchar swiatowy to niestety trzeba juz konkretnie skladem rotowac, w sumie tak jak to sie dzieje w rzeczywistosci).

Tam mozna sie doczytac do jeszcze innych spostrzezen, np grajac u siebie jest wieksza szansa na wygrana(i to calkiem wysoki %), dlatego np liczac tylko na sukces w pucharze krajowym warto startowac z nizszej ligi bo masz wiecej meczy u siebie.
    Ostatnio edytowane przez eMPi ; 02.08.2013 o 12:19
    PL DE.2
    DE.1

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów