Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Dwa Miliony w pierwszym Sezonie mozliwe

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal

Icon6 Dwa Miliony w pierwszym Sezonie mozliwe

Zalecane dla Menadzerow ktorzy zaczynaja gre w kraju Polska .

Aby to osiagnac trzeba oszczedzac na zarobkach zawodnikow .
    Gramy systemem 5-4-1
    W pierwszym Sezonie dokupujemy tylko 3 nowych zawodnikow.Poziom tych zawodnikow powiennien nie przekraczac 5 a wiek miedzy 30-35 i nie wiecej niz 180.000 wydac za tych zawodnikow.

Sa ta Bramkarz(poziom 5) Srodkowy Napastnik(poziom 5)..i ewentualnie Libero(poziom 5). Wiecej nie potrzeba w pierwszym Sezonie.

Tych najlepszych ustawiamy w skladzie a reszte zawodnikow zwalniamy .Mysle ze sprzedaz nie pomoze poniewaz nikt poziomu 1,2 nie kupi.

Gramy mecze towarzyski dziennie najlepiej z najnizszym poziomem .Dlatego zalecam zatrudnic 7 zawodnikow z poziomem 1 z rynku amatorow i grac z systemem 3-4-3 ustawic ich na pozycjach obcych napastnikow pomocnikow.Pozycje obrony i bramkarza pozostaja puste.Taktyka ustawic na kontratak a zaangazowanie Diva .Potem ustawiamy cene za mecz towarzyski ktory gramy na wyjezdzie(realna cene miedzy 20-40 tys..oczywiscie ze mozna wiece ..ale nigdy mniej)

Poziom calej druzyny nie powinnien przekroczyc 50 w calym sezonie .Jest to zupelnie wystarczajaco aby awansowac do wyzszej ligi.
    zas wynagrodzenie nie powinno przekroczyc 20.000 tys na kolejke lub okolo 680 tys na sezon.

Co do sponsora to wybieramy Sponsora Nr.5 Buzzer Soda. On daje premie za awans do wyzszej ligi...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Update 24.10.2013
    Po 4 m-ce gry ..
    Wplywy-Wydatki.jpg

Najmlodsza druzyna w calym OFM z 4662 druzyn
    Ostatnio edytowane przez Vam ; 24.10.2013 o 22:54

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    podbilem watek dlatego ze nadal jest aktualny i sprawdzony ale omijany przez nowych graczy ....

Senior
    Przegląda
    Bdg
    Z tym sponsorem to raczej kiepsko Bo kupując tych paru zawodników poziom <5 często nie da nam awansu
    Nowi gracze pakują kase w 12+ lvl

Taktyka dobra i oby jak najwięcej nowych graczy tak robiło. Niestety jak wcześniej napisał NeverBeenKissed nowi kupują za niewiele skład poziom ponad 100, a nawet 150 i nasz plan może iść do d... Kiedyś zbankrutują, a my nie awansujemy. Przeważnie lepiej zostać w obecnej lidze (nawet niskiej) i wybrać 4 sponsora przy zachowaniu niskiej płacy zawodników. Obecnie przy tak małych różnicach w PA opłaca się grać składem którym zaczynamy. Pod koniec sezonu poziom drużyny powinien nam wzrosnąć trzykrotnie . Trzeba pamiętać tylko, by to co się zarobi zainwestować w stadion, a w następnym sezonie zmienić skład tak, by drastycznie nie wzrosła ich pensja. Na wszystko trzeba cierpliwości

Senior
    Przegląda
    Bdg
    Tylko ta ciepliwość może być złudna bo co sezon dochodzą nowi gracze i chyba w każdej lidze trafia się orzeszek z 130+ poziomem bez stadionu
    po 2 sezonach oni spadają i spotykam ich znowu w swojej lidze z mizernym poziomem drużyny, ale przez takich graczy siedziałem dlugie lata w 3 lidze.. ;/
    Chce żeby każdy mnie dobrze zrozumiał, nie kwestionuje tutaj zaleceń Vam-a lecz dużo zależy od szczęścia na kogo trafimy, ile mamy drużyn nieaktywnych w lidze, bo to są realne przychody z meczy. jedno się nie zmienia, w stadion trzeba inwestować kuuupe kasy

Junior
    Przegląda
    Wien Hütteldorf
    Cytat Zamieszczone przez Vam Zobacz posta
    Aby to osiagnac trzeba oszczedzac na zarobkach zawodnikow .
    Gramy systemem 5-4-1
    W pierwszym Sezonie dokupujemy tylko 3 nowych zawodnikow.Poziom tych zawodnikow powiennien nie przekraczac 5 a wiek miedzy 30-35 i nie wiecej niz 180.000 wydac za tych zawodnikow.

Sa ta Bramkarz(poziom 5) Srodkowy Napastnik(poziom 5)..i ewentualnie Libero(poziom 5). Wiecej nie potrzeba w pierwszym Sezonie.

Tych najlepszych ustawiamy w skladzie a reszte zawodnikow zwalniamy .Mysle ze sprzedaz nie pomoze poniewaz nikt poziomu 1,2 nie kupi.

Gramy mecze towarzyski dziennie najlepiej z najnizszym poziomem .Dlatego zalecam zatrudnic 7 zawodnikow z poziomem 1 z rynku amatorow i grac z systemem 3-4-3 ustawic ich na pozycjach obcych napastnikow pomocnikow.Pozycje obrony i bramkarza pozostaja puste.Taktyka ustawic na kontratak a zaangazowanie Diva .Potem ustawiamy cene za mecz towarzyski ktory gramy na wyjezdzie(realna cene miedzy 20-40 tys..oczywiscie ze mozna wiece ..ale nigdy mniej)

Poziom calej druzyny nie powinnien przekroczyc 50 w calym sezonie .Jest to zupelnie wystarczajaco aby awansowac do wyzszej ligi.
    zas wynagrodzenie nie powinno przekroczyc 20.000 tys na kolejke lub okolo 680 tys na sezon.

Co do sponsora to wybieramy Sponsora Nr.5 Buzzer Soda. On daje premie za awans do wyzszej ligi...

Nie do konca masz z tym wszystkim racje...Ja jako doswiadczony gracz z austryjackiego serv. kupilem zawodnikow z poziomem od 3 do 5 ktorzy mieli wtedy okolo 800-1000 PA.Z doswiaczenia wiem ze przy normalnej grze zawodnik poprawi w jeden sezon okolo 300-450 PA(zalezy od wieku) bez zadnego problemu.Czyli planowalem ze moi zawodnicy beda na koniec kontraktu na poziomie max. 10,nie ktory moze 11 ale nigdy nie wiecej.A tu nagle mam poziom 14,13,12.

A na temat Meczy towarzyskich:Jeszcze nigdy nie widzialem na serv. PL tego typu meczy(po niemiecku: ABSCHUSSFRENDLY)

Ogolnie mowiac ten system jest dobrze skonstruowany ale pod warunkiem ze PA nie beda juz dalej tak spadac w dol jak np. w tej chwili gdzie zawodnik obecnie poziom 5 bedzie po 9.kolejce miec poziom 8 bez teningu i meczy albo poziom min. 9 z treningiem i meczami.

EDIT:Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia tzn.zależy w której lidzie sie zacznie gre.
    Ostatnio edytowane przez Warszawska eLka ; 09.10.2013 o 17:13

Board-Admin Awatar sniki26
    Cytat Zamieszczone przez Warszawska eLka Zobacz posta
    Ogolnie mowiac ten system jest dobrze skonstruowany ale pod warunkiem ze PA nie beda juz dalej tak spadac w dol jak np. w tej chwili gdzie zawodnik obecnie poziom 5 bedzie po 9.kolejce miec poziom 8 bez teningu i meczy albo poziom min. 9 z treningiem i meczami.
    Troszkę przesadziłeś że przez 9 kolejek Pa podskoczy mu o ponad 400 (nawet przy treningu i meczach)

Menadżer Awatar Kerlon
    Sniki...mój młody PŚ 18/11 w 0 kolejce awansował z 10 na 11 poziom a aktualnie tj. 7 kolejka ma +363 pkt do awansu i zaraz awansuje na 13 poziom. Heh zaangażowany przeze mnie w 16 sezonie 7 kolejka ze szkółki 17/5 w jeden równy sezon grając tylko w meczach towarzyskich wbił 13 poziom.

Junior
    Przegląda
    Wien Hütteldorf
    Cytat Zamieszczone przez sniki26 Zobacz posta
    Troszkę przesadziłeś że przez 9 kolejek Pa podskoczy mu o ponad 400 (nawet przy treningu i meczach)
    Nie PA podskoczy tylko PA stoi w miejscu!!!
    Np. Zawodnik z obecnie 700 PA jest na poziomie 5...za 2dni w 9.kolejce bedzie bez treningu i meczy na poziomie 8!!!!
    Zawodnik z obecnie 450 PA jest na poziomie 3...za 2dni w 9.kolejce bedzie bez treningu i meczy na poziomie 6!!!!
    Zawodnik z obecnie 1000 PA jest na poziomie 8...za 2dni w 9.kolejce bedzie bez treningu i meczy na poziomie 11!!!!

To tylko pare przykładów...
    Jak teraz dojdzie trening,mecze ligowe i towarzyskie to kazdy z tych zawodnikow bedzie o jeszcze jeden lub nawet dwa poziomy lepszy przez 9 Kolejek i nie musi wcale zdobyc duzo PA zeby tak bylo bo granice PA opadaja.

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    Nie do konca masz z tym wszystkim racje...Ja jako doswiadczony gracz z austryjackiego serv. kupilem zawodnikow z poziomem od 3 do 5 ktorzy mieli wtedy okolo 800-1000 PA.Z doswiaczenia wiem ze przy normalnej grze zawodnik poprawi w jeden sezon okolo 300-450 PA(zalezy od wieku) bez zadnego problemu.Czyli planowalem ze moi zawodnicy beda na koniec kontraktu na poziomie max. 10,nie ktory moze 11 ale nigdy nie wiecej.A tu nagle mam poziom 14,13,12.

A na temat Meczy towarzyskich:Jeszcze nigdy nie widzialem na serv. PL tego typu meczy(po niemiecku: ABSCHUSSFRENDLY)

EDIT:Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia tzn.zależy w której lidzie sie zacznie gre.

Jednego nie rozumie ...daje sprawdzony przez moja osobe system(gram dluzej niz austrijacki serwer istnieje )) aby gra sie rozwinela aby wiecej ludzi tak zaczelo grac a tu "doswiadczony gracz " krytykuje...Po co to ? Jezeli jestes doswiadczony to graj sobie na luzie bo te punkty awansu jakie teraz sa to raj dla doswiadczonych.

Ale pewenie i tak nie zrozumialas o co w tym watku chodzi bo jak czytam twoje posty to tylko chodzi Ci o PA...

http://www.onlinefootballmanager.pl/...pielart=freund
    Ostatnio edytowane przez Vam ; 09.10.2013 o 18:36

Menadżer Awatar eMPi
    Vam, ja chcialem tylko cos zauwazyc odnosnie tych meczow towarzyskich co robisz, jak juz tyle komus placisz za tzw mecz premium, to warto chyba poinstruowac przeciwnika, zeby mial taktyke 3-4-3 i nikogo na pozycji bramkarza oraz obroncow(czyli tylko 7 "gornych" pozycji obsadzonych),dodatkowo diva i posiadanie, a u siebie silowe i atak ustawione dla lepszego efektu w ten sposob otrzymasz znacznie wiecej PD z racji tego ze po prostu druzyna przeciwna nie bedzie miala nikogo na bramce i przestana sie pojawiac komunikaty w stylu:
    Jiří Švarc strzela, ale bramkarz skutecznie broni!
    albo
    Jörg Spiegler nie potrafi przebić się przez bramkarza
    Dalej bedziesz mogl chybic/przestrzelic.
    PL DE.2
    DE.1

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    @eMPI

Ja wiem o tym( jest napisane w watku)....ale mi nie chodzi o to zeby gral tak jak napisales..Wazne jest ze ktos sie znajdzie z niskim poziomem i wtedy on i ja mamy cos z tego..To jest wazne
    Ostatnio edytowane przez Vam ; 09.10.2013 o 20:09

Ja zacząłem sobie teraz od nowego sezonu na niemieckim serwie gram towarzyskie tak jak mówił vam wystawiam skład 3,5 przyjmuje mecze za 60tyś i po 20 kolejkach buduje się stadion na 2k miejsca stojące zadaszone, teraz pewnie bedzie ktoś pisał że nie ma takich stawek na polskim serwie, a ja tylko mówie że to świetny sposób na spore dochody nawet za te 15-30tyś dla początkującego to świetna kasa

Junior
    Przegląda
    Wien Hütteldorf
    Jednego nie rozumie ...daje sprawdzony przez moja osobe system(gram dluzej niz austrijacki serwer istnieje )) aby gra sie rozwinela aby wiecej ludzi tak zaczelo grac a tu "doswiadczony gracz " krytykuje...Po co to ? Jezeli jestes doswiadczony to graj sobie na luzie bo te punkty awansu jakie teraz sa to raj dla doswiadczonych.

Ale pewenie i tak nie zrozumialas o co w tym watku chodzi bo jak czytam twoje posty to tylko chodzi Ci o PA...

A gdzie tam masz krytykę?
    Ja tylko dalem przyklad mojego rozwoju druzyny.
    A te mecze towarzyskie to przemilczę bo sam wiesz ze przeciwnik cie wyrolował.

PS:A jak masz juz na wszystkie dni mecze towarzyskie to sie nie dziw ze ktos inny ich nie widzi!

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    PS:A jak masz juz na wszystkie dni mecze towarzyskie to sie nie dziw ze ktos inny ich nie widzi!
    ABFR2.jpgAbFr1.jpg

Junior
    Przegląda
    Wien Hütteldorf
    J

http://server2.ofm-forum.de/showthre...ertungsgrenzen

Co prawda jest to statystyka z CH-serv.,a jezeli tam sa takie problemy to nie mowie tu juz o polskim serv.
    A odpowiedz doświadczonego moderatora z niemieckiego forum tylko potwierdza ze krytyka WSZYSTKICH LUDZI co do PA jest w 100% słuszna.

Board-Admin Awatar sniki26
    Po przeczytaniu wszystkich postów ( gościu który to zaczynał szacun za prace i wykład statystyczny taki nasz Empi ) jestem ciekaw kiedy tak naprawdę zareagują bo jak było napisane serwer RU to już upadek całkowity.

Junior
    Przegląda
    Wien Hütteldorf
    Cytat Zamieszczone przez sniki26 Zobacz posta
    Po przeczytaniu wszystkich postów ( gościu który to zaczynał szacun za prace i wykład statystyczny taki nasz Empi ) jestem ciekaw kiedy tak naprawdę zareagują bo jak było napisane serwer RU to już upadek całkowity.
    Teraz juz chyba nie maja innego wyboru,musza cos zrobic bo ten koles im udowodnil ze ten system w sensie utrzymania tzw."Dzwona" sie nie sprawdza.
    Co do PL to wydaje mi sie ze idzie to ku dobremu...jak PA idzie do gory to chyba tez dobry znak dla rynku transferowego w celu wyższy cen.

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    http://server2.ofm-forum.de/showthre...ertungsgrenzen

Co prawda jest to statystyka z CH-serv.,a jezeli tam sa takie problemy to nie mowie tu juz o polskim serv.
    A odpowiedz doświadczonego moderatora z niemieckiego forum tylko potwierdza ze krytyka WSZYSTKICH LUDZI co do PA jest w 100% słuszna.

Kazdy server ma swoje problemy. Jak juz tez pisalem kazdy potrzebuje kazdego .Matka wszystkich serverow pozostaje Server Classic i dlatego na kixx-serverach nic sie nie uklada bo ludzie chca grac jak w najwyzszych ligach.

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów