Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Prowadzenie drużyny

Początkujący

Prowadzenie drużyny

Witam,

Prośba do bardziej zaawansowanych graczy o zerknięcie, głównie na skład czy ma takie ustawienie jakiś większy sens. Gram obecnie 4-3-3 i nie idzie tak źle, aczkolwiek czytałem trochę forum i wiele osób poleca grać z FS/LIB i jednym ŚN.

Jeżeli chodzi o wiek zawodników, to wiem że nie ma rewelacji, ale z początku chcę się skupić na poznaniu gry + zacząłem w końcu rozbudowę południowej na 1049 krzesełek

http://www.onlinefootballmanager.pl/...5%84skie-Lochy

Będę wdzięczny za sugestie : )

Board-Admin Awatar sniki26
    Jak już pewnie wiesz podstawą w tej grze jest dobry Br kilka poziomów wyżej od innych graczy oraz przyzwoity napastnik (taka sama zasada) jeśli rozbudowujesz stadion to bardzo dobrze bez finansów gra jest na krótką metę .
    Śledź rynek transferowy czasami naprawdę perełki da się kupić za grosze lecz z poziomem zawodników nie przesadzaj dostosuj poziom do wymagań ligi w której grasz( nie ładuj się w niepotrzebne koszta)

Menadżer Awatar eMPi
    Ja bym pozmienial kadre:
    Wykorzystaj szybki wzrost graczy poziomow 4-12 i zatrudniaj minimum poziom 4. Tym bardziej teraz, poki jestes w slabej lidze z zespolami poz 0-65.
    Bramkarz i napastnik- tutaj przedluzaj konktrakt 1 dzien przed awansem na poz 9, a potem pod koniec kontraktu sprzedawaj z zyskiem, pozostala dziewiatka graczy jest mniej wazna wiec wystarczy przedluzac im kontrakt na 1 dzien przed wejsciem na poz 7, dzieki temu dzienna pensja kadry bedzie stosunkowo mala(maksymalnie 20858), a bedziesz w stanie awansowac do wyzszej ligi( sponsor za zwyciestwa) i otrzymywac calkiem niezla kase za mecze towarzyskie na wyjezdzie, dodatkowo mozesz sie ugadac na specjalne mecze towarzyskie z druzynami chcacymi trenowac ich zawodnikow i wystawiac przeciwko nim tylko 7 zawodnikow poziomu 1 na przestawionych pozycjach (czyli laczny poziom 3,5)za 30-50 tysiecy. Mozesz tez kombinowac z wariacjami np umawiacie sie na Twoj sklad, ale z bramkarzem i napadziorem 0,5, mozliwosci jest wiele.

Jako ze masz maly stadion to na biletach prawie nic nie zarobisz przez jakis czas, na poczatek przebuduj siedzace/zadaszone w przerwie miedzy sezonami, a potem jak uzbierasz troche gotowki polecam budowe stadionu z wykorzystaniem 2 przerw miedzysezonowych, to dodatkowe 12 tygodni.
    Tzn budujesz w 33(ze 100 na 4349) lub 34(ze 100 na 4249) kolejce zaleznie kiedy grasz ostatni mecz w sezonie u siebie, i konczysz budowe w 0 kolejce za 2 sezony. po 4 takich zabiegach biedziesz mial calkiem niezly stadionik.
    Spokojnie wystarczy on na ekipe w okolicy 150 poziomu i awans do 2 lub 3 ligi, tam na biletach i z lepszymi sponsorami dorobisz sie juz konkretniejszej gotowki-srednio 350k za bilety z meczu ligowego u siebie i od 150 do nawet 250 tysiecy codziennych dochodow z meczy towarzyskich, oczywiscie zaleznie jaki typ bedziesz preferowal, czy niski poziom przeciwnej druzyny zeby efektywniej szkolic swoich zawodnikow, czy jednak silni przeciwnicy o rownym lub wyzszym poziomie by zarobic jak najwiecej.
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    za podpowiedzi. Dzisiaj zakończyłem rozbudowe południowej na siedzące/zadaszone 1049 miejsc, zobaczymy ile jutro gości się pojawi.

Jeżeli chodzi o rekrutację nowych (poziom 4+) to domyślam się że im niższy wiek tym lepiej, ale jaki jest minimalny przyzwoity poziom zawodnika aby się w miarę rozwijał? Młodziki 4+ poniżej 20 lat troche kosztują : )

I jedno jeszcze pytanie odnośnie treningu. Wyczytałem, że najbardziej optymalny jest trening na szybkość, prawda to?

Menadżer Awatar eMPi
    Zalezy od pozycji i wieku zawodnika, np dla obroncy taktyka da 3 pkt za kazda jednostke treningowa, a szybkosc tylko 2(nawet ponizej 27 roku zycia), polecam eksperymentowac, bedziesz wszystko widzial z asystentem trenera.
    Ogolnie mozna przyjac, ze dla zawodnikow przed 27 rokiem zycia najlepsza jest szybkosc, jesli trenujemy wszystkich naraz.
    PL DE.2
    DE.1

najlepiej mieć młodą kadrę do 26 lat i ustawić szybkość.

zazwyczaj optymalnie jest:
    1 dzień 10x szybkość/technika - dla pomocników,napastników
    2 dzień 10x taktyka - obrońcy
    3 dzień 10x - trening dla bramkarz

ale to wszystko zależy od wieku, poświęconego czasu, etc.

Cytat Zamieszczone przez eMPi Zobacz posta
    Zalezy od pozycji i wieku zawodnika, np dla obroncy taktyka da 3 pkt za kazda jednostke treningowa, a szybkosc tylko 2(nawet ponizej 27 roku zycia), polecam eksperymentowac, bedziesz wszystko widzial z asystentem trenera.
    Ogolnie mozna przyjac, ze dla zawodnikow przed 27 rokiem zycia najlepsza jest szybkosc, jesli trenujemy wszystkich naraz.
    ale co znaczy: "jeśli trenujemy wszystkich naraz", tzn. że mogę dla każdego zawodnika ustawić trening indywidualny?

ale co znaczy: "jeśli trenujemy wszystkich naraz", tzn. że mogę dla każdego zawodnika ustawić trening indywidualny?
    w poniedziałek możesz trenować samych obrońców - taktyka
    we wt. napastników/pomocników - szybkość lub technika
    w śr. bramkarzy

ptaszkami zaznaczasz kto trenuje, a kto ma wolne. indywidualnie tego samego dnia nie da się ustawić dla wszystkich innych zajęć.

Senior
    Przegląda
    Bdg
    Nie da się ustawić indywidualnego, ale dobrą taktykę rozpisał Alienus, jednego dnia trenujesz napastników do 27 lvl 10x szybkość innego bramkarza 10x trening bramkarza itd
    w treningu masz pasek pomoc pod tabelą treningową, tam masz wszystko rozpisane, do jakiego wieku jaki trening przynosi skutek
    Pokombinuj patrząc na świeżość zawodników.
    Powodzenia

P.S.
    troszkę się spóźniłem
    Ostatnio edytowane przez NeverBeenKissed ; 30.07.2013 o 17:10

za podpowiedz
    troszkę pobawiłem się "treningiem"
    zróżnicowałem jednostki treningowe zmieniłem 2 z szybkości na regeneracje i od razu fajnie świeżość podskoczyła - kilku wyłączyłem z treningu
    i odkryłem kolejną nowinkę: istotne jest kolejność poszczególnych jednostek treningowych w przypadku kiedy jest on zróżnicowany bardziej niż 10x cośtam - zmienia się nie tylko świeżość ale PT !!!

Senior
    Przegląda
    Bdg
    Dodam jeszcze że regenerację możesz pomijać, lepiej wychodzi dać co 2 dzień odpocząć zawodnikowi niż tracić trening innych zawodników.

Cytat Zamieszczone przez NeverBeenKissed Zobacz posta
    Dodam jeszcze że regenerację możesz pomijać, lepiej wychodzi dać co 2 dzień odpocząć zawodnikowi niż tracić trening innych zawodników.
    w moim przypadku (tydzień temu zetknąłem się pierwszy raz z grą i przejrzałem forum) zaczynając grę z poziomem drużyny ok. 30 i mając trzydziestoparolatków w drużynie, itd. itd. lepiej jest treningiem eksperymentować bo świeżość można utrzymać na bezpiecznym poziomie, a jednocześnie nie tracić punktów całodniowego treningu...

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów