Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Swiezosc zawodnika.

Młodzik
    Przegląda
    Redditch

Swiezosc zawodnika.

Wyczytalem gdzies, ze jezeli swiezosc zawodnika spadnie ponizej 20 to jest on kontuzjowany na 5 kolejek. Wczoraj swiezosc jednego z moich napastnikow spadla do 19 (jakby nie patrzec jest to ponizej 20) i nic.

Mam wiec pytanie... Jak to jest rozstrzygane ?? Czy jest mozliwe by az tak obnizyc swiezosc zawodnika by nastepnego dnia po odpoczynku mial ponizej 20stu, czy moze jakos sie mojemu napastnikowi udalo podciagnac na red bullach ,na powaznie jakis blad w grze

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Board-Admin Awatar sniki26
    Jeśli byś dziś grał np jeszcze mecz pucharowy to ten zawodnik był by kontuzjowany na 5 kolejek.
    Z ta świeżością na moim przykładzie jest tak że raz np.jeden zawodnik miał poziom świeżości 17 ale odstawiony od treningu zdołał się zregenerować bez kontuzji.

Młodzik
    Przegląda
    Redditch
    Hmmm... Czyli mozna powiedziec, ze regulamin nie jest az tak do konca sprecyzowany.

Tak wiec wystarczy ze odsune zawodnika od treningu na nastepny dzien i wszystko powinno byc dobrze ?? Pytam bo chce uniknac w przyszlosci nieporozumien

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    Ja też się nad tym kiedyś zastanawiałem. Musi mieć poniżej 20 rano po treningu. Zachodzi to chyba tylko w przypadku wysłania zawodników na obóz/turniej. Ma np. 52, na obóz/turniej jedzie i traci świeżość poniżej 20.

Nie musisz go odsuwać. Sam nie będzie trenował jak nie ma 50
    Ostatnio edytowane przez Paulusik ; 26.06.2013 o 18:44

Początkujący
    Odświeżę nieco temat świeżości
    Czy ktoś z Was orientuje się, jak dokładnie wygląda ta kwestia? To czego jestem pewny:
    1) zawodnik całkowicie odpoczywając od treningu odzyskuje 50 punktów świeżości
    2) za każdy pojedynek w meczu traci 1 punkt świeżości
    Wątpliwości mam natomiast w następujących kwestiach:
    1) ile dokładnie świeżości traci zawodnik za mecz ligowy i towarzyski w zależności od poziomu zaangażowania?
    2) ile tzw. dodatkowej świeżości zyskuje zawodnik co kolejkę, odbywając trening? kiedyś wydawało się mi że 10 punktów, ale teraz mam wątpliwości
    3) czy zawodnik grający i niegrający w danej kolejce odzyskuje tyle samo punktów tzw. dodatkowej świeżości (nie uwzględniając oczywiście tych punktów które stracił grając w meczu)?
    4) czy wiek ma wpływ na to ile tej świeżości zawodnik odzyskuje?
    Mam nadzieję że napisałem to w miarę jasno. Jak ktoś się orientuje w temacie, to proszę o wskazówki

Co do kontuzji poniżej 20 punktów świeżości, to WYDAJE MI SIĘ, chodzi o to że zawodnik w przejściu między jedną kolejką a drugą ma do wykonania dwie czynności.

Najpierw trenuje, PÓŹNIEJ gra mecz ligowy. To co widzisz jako "poniżej 20" to suma wysiłków z tych dwóch wydażeń. Do kontuzji liczy się natomiast tylko trening, tj. jeśli po treningu gracz złapie mniej niż 20 pkt świeżości to łapie kontuzję na 5 kolejek. Natomiast jeśli po meczu ligowym ma on już mniej niż 20 pkt to nie łapie się już w tą zasadę (bo po treningu miał więcej niż 20 pkt)

Co do twoich pytań, to nie ma dobrej odpowiedzi. Zawodnik traci punkty świerzości przez strzelanie bramek, pudła, pojedynki (wygrane i przegrane) obrony.... Każda aktywność jest tak jakby "karana" stratą punktów świeżości. Co do treningu to każdy rodzaj treningu wpływa inaczej na świeżość- możesz to sprawdzić zmieniając ustawienia treningu. Za każdym razem otrzymasz (widoczną w tabeli) inną wartość świeżości po treningu. Dokładnych wartości co, za co, ile to nie znam (ale nie widzę potrzeby by je znać- i tak nie przewidzisz dokładnie co twój gracz zdziała w kolejnym meczu a wartości końcowej świeżości po treningu masz podane w tabeli efektów treningowych-jest to widoczne bez kixxów)
    Ostatnio edytowane przez Csaris ; 22.12.2014 o 11:30

Początkujący
    To fakt, każda aktywność wpływa na świeżość. Wydaje się mi jednak, że istnieje jakaś kwota wyjściowa, tj. taka, która jest niezmienna w danych warunkach - czyli przy określonym zaangażowaniu oraz przy braku jakiejkolwiek aktywności (czyli pojedynków, szans, goli itp). I dopiero do tej kwoty dodawane są kolejne punkty świeżości za wszystkie aktywności, co daje łączną sumę punktów świeżości utraconą w danym meczu.
    Pytanie tylko, jaka to jest ilość puntów?
    Obserwując mojego zawodnika w ostatniej kolejce (który nie trenował): na koniec poprzedniej kolejki miał 32 pkt świeżości. Do tego doszło 50 pkt za brak treningu = 82 pkt. W lidze nie grał, w towarzyskim grał (miał 5 pojedynków 1/1, nic poza tym). Po tym zdarzeniu miał 75 pkt. Czyli tak jakby stracił 7 pkt, Trochę za mało, jeśli uwzględnić to że miał aż 5 pojedynków. Chyba że w grę wchodzą w tym miejscu punkty które są dodawane zawodnikom co kolejkę (5, może 10)?
    Wiem że cały ten problem jest zazwyczaj mało istotny, jednak staje się ważny gdy wysyła się zawodników na obozy treningowe i próbuje tak to poukładać, by świeżość nie spadła poniżej 20 pkt (to o czym pisałeś powyżej) - wiadomo czym to grozi i niejeden gracz już miał z tym problem (ja również).
    Ostatnio edytowane przez Ben ; 22.12.2014 o 12:48

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    Cytat Zamieszczone przez Ben Zobacz posta
    Odświeżę nieco temat świeżości
    Czy ktoś z Was orientuje się, jak dokładnie wygląda ta kwestia? To czego jestem pewny:
    1) zawodnik całkowicie odpoczywając od treningu odzyskuje 50 punktów świeżości
    jezeli zawodnikowi spadnie swiezosc ponizej 50 punktow automatycznie zawodnik odpoczywa..kazda jednosta treningu daje mu 5 punktow swiezosci..
    2) za każdy pojedynek w meczu traci 1 punkt świeżości dodatkowo
    jezli dochodzi do dogrywki kazdy zawodnik traci -1 pkt swiezosci..

1) ile dokładnie świeżości traci zawodnik za mecz ligowy i towarzyski w zależności od poziomu zaangażowania?
    1 mecz kolejki -6pkt ,2 mecz kolejki -8 pkt,3 mecz kolejki -10 pkt...
    Zaangazowanie zalezne od stawki meczu...:traci albo zyska pkt swiezosci

-towarzyskie Diva +2, Fairplay +1,Normalne 0,Silowe -1 , Agresywne -2
    -Liga,Puchary 2/1/0/-2/-4

2) ile tzw. dodatkowej świeżości zyskuje zawodnik co kolejkę, odbywając trening? kiedyś wydawało się mi że 10 punktów, ale teraz mam wątpliwości
    5 pkt dodatkowo ..ale zawodnik musi miec ponizej 100 pkt Swiezosci i wiecej niz 50 pkt..
    3) czy zawodnik grający i niegrający w danej kolejce odzyskuje tyle samo punktów tzw. dodatkowej świeżości (nie uwzględniając oczywiście tych punktów które stracił grając w meczu)?
    nie
    4) czy wiek ma wpływ na to ile tej świeżości zawodnik odzyskuje?
    nie

Początkujący
    No to mi się rozjaśniło, !

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów