Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: wypożyczanie zawodników

Początkujący
    Przegląda
    Wrocław

wypożyczanie zawodników

witam

Nie wiem czy temat wypożyczania zawodników był już poruszany, ale uważam że jest niezbędny dla dobrze odwzorowanego managera piłkarskiego

Na własnym przykładzie chciałbym to przedstawić tak że biorąc zawodnika z młodzieżówki z poziomem 4- 5 nie zawsze możemy mu zapewnić miejsce w składzie, ale powiedzmy że za sezon dwa chętnie by to miejsce miał.

I teraz żeby nie sprzedawać lub posadzić na ławce gdzie jego rozwój stanął by w miejscu można by wypożyczyć takiego zawodnika do niższych klas rozgrywkowych gdzie na pewno znalazł by miejsce.

Pozdrawiam

Pomysł bardzo ciekawy.Myślę, że by się przydał.

Młodzik Awatar Ramzes
    Przegląda
    Unia Europejska

Icon10

Dlaczego musi mlodzik siedziec na lawce .?? .Wstaw jego do skladu zeby sie dalej rozwijal i sprawa jest zalatwiona. Pozyczanie nie ma sensu chocby dlatego ze :co bedzie jak zawodnik zlamie noge,albo odniesie kontuzje ,albo nie bedzie chcial wrocic do twojego klubu spowrotem bo tam placa lepiej,albo jak go inny klub wystawi na sprzedaz bez twojej wiedzy, ciebie wykiwa ..zarobi na mlodziku..hehehhe.To tyle !!!

Początkujący
    Przegląda
    Wrocław
    ramzes twój post jest słaby i nic nie wnosi do tematu ..

pozdrawiam

Cytat Zamieszczone przez Ramzes Zobacz posta
    Dlaczego musi mlodzik siedziec na lawce .?? .Wstaw jego do skladu zeby sie dalej rozwijal i sprawa jest zalatwiona. Pozyczanie nie ma sensu chocby dlatego ze :co bedzie jak zawodnik zlamie noge,albo odniesie kontuzje ,albo nie bedzie chcial wrocic do twojego klubu spowrotem bo tam placa lepiej,albo jak go inny klub wystawi na sprzedaz bez twojej wiedzy, ciebie wykiwa ..zarobi na mlodziku..hehehhe.To tyle !!!
    jak moze nie chciec wrocic? czy zwiazany zawodnik ze swoim macierzystym klubem, ma prawo nie wrocic? nie. Klub ktory wypozyczył zawodnika nie moze go sprzedac. Nie zarobisz żadnej kasy na zawodniku ktorego wypozyczyłes w realu tak jest i bedzie. Dla wypozyczyajacego to by był jednak chyba za duzy zysk no chyba, ze nie wystawiałby go w zadnym meczu gracz ktory by go wypozyczył, wiec powinny byc Klauzule ile ten zawodnik ma zagrac meczy w sezonie...

Menadżer Awatar Kerlon
    Cytat Zamieszczone przez Krystian Wójtowicz Zobacz posta

pozdrawiam
    Fakt

Cytat Zamieszczone przez personan0ngrata Zobacz posta
    jak moze nie chciec wrocic? czy zwiazany zawodnik ze swoim macierzystym klubem, ma prawo nie wrocic? nie. Klub ktory wypozyczył zawodnika nie moze go sprzedac. Nie zarobisz żadnej kasy na zawodniku ktorego wypozyczyłes w realu tak jest i bedzie. Dla wypozyczyajacego to by był jednak chyba za duzy zysk no chyba, ze nie wystawiałby go w zadnym meczu gracz ktory by go wypozyczył, wiec powinny byc Klauzule ile ten zawodnik ma zagrac meczy w sezonie...
    Pełna zgoda.

Generalnie pomysł wypożyczeń ciekawy i jak są obecnie transfery to i powinny być wypożyczenia.

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    W innych managerach można spotkać taka opcję.

np. byłoby to ograniczenie na 1 lub 2 sezony, kto płaci pensję? 50/50 ? 100/0 ? .... różne warianty( w realu tak się zdarza)
    przymus wystąpienia w x meczach, ile graczy do jednej drużyny można wyporzyczyć? Trzeba by szczegółowo rozważyć opcje przekrętów i pomocy

Przykład:
    ktoś z Ekstraklasy/1 ligi "pożycza" kumplowi 2 takich +14 do np. ligi klubowej i bierze na siebie ich opłacanie. Kumpel w niskiej lidze ma dwóch graczy co mu ligę mogą wygrać i nie ponosi kosztów..

Menadżer Awatar dr.puniszman
    Przegląda
    Legnica
    ja jestem przeciwko takiemu wypożyczaniu, bo bylo by jeszcze więcej oszustw ...

Wysłane z mojej noki 3310 za pomocą SMS`A

Board-Admin Awatar sniki26
    Cytat Zamieszczone przez Paulusik Zobacz posta

Przykład:
    ktoś z Ekstraklasy/1 ligi "pożycza" kumplowi 2 takich +14 do np. ligi klubowej i bierze na siebie ich opłacanie. Kumpel w niskiej lidze ma dwóch graczy co mu ligę mogą wygrać i nie ponosi kosztów..
    Czy ja dobrze rozumiem chcesz dać kumplowi dwóch zawodników i płacić jeszcze ich pensje jaką masz korzyść z tego to raz a dwa jeśli w tej grze ktoś nie ma takich dobrych wujków to co ma być poszkodowany

Chcesz odzwierciedlić realia piłkarskie a masz taki pomysł .

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    Cytat Zamieszczone przez sniki26 Zobacz posta
    Czy ja dobrze rozumiem chcesz dać kumplowi dwóch zawodników i płacić jeszcze ich pensje jaką masz korzyść z tego to raz a dwa jeśli w tej grze ktoś nie ma takich dobrych wujków to co ma być poszkodowany

Chcesz odzwierciedlić realia piłkarskie a masz taki pomysł .
    Nie..podałem przykład nadużycia. Jeżeli mnie stać na ich pensję to co za różnica gdzie będą grali? W niższej lidze nabiją dużo PD i PA

Gorzej jak ktoś wypożyczy talent 17l 4-5lvl i wrzuci go na att z silnymi dryzunai. exp w tylek i zawodnik w tylek. To kolejny powod przeciwko.

Menadżer Awatar eMPi
    Moim zdaniem nie dosc ze ten pomysl stwarza duze mozliwosci oszustom i bardzo zniechecilby nowych graczy(bo kto mialby ochote grac w niskich ligach przeciwko zespolom wypozyczonych mlodych koksow), to dodatkowo zmniejsza mozliwosci samego managera- zabiera sens celowego spadku do nizszej ligi, zeby trenowac sobie mlody zespol, po co skoro wypozyczysz ich komus na 2 sezony i z 18/5 dostaniesz 20/13 minimalnym kosztem(pensje 6600 dziennie poziomu 10 spokojnie starczy zeby mlody zawodnik dobil na 13 zanim skonczy sie kontrakt).
    Musimy tez pamietac ze z czasem jak sie ludzie pobuduja ceny zawodnikow znaczaco pojda w gore, na niemieckim ostatnio ktos kupil sobie bramkarza 19 poziom 29 lat za 75 banieczek, po prostu przy stadionach na 140-160 tysiecy bedzie ludzi na to stac.
    I moim zdaniem powinno to wygladac tak- ktos jest w wysokiej lidze to zarabia duzo na biletach, ale jednoczesnie aby sie tam utrzymac musi wydawac sporo na pensje oraz transfery, po wprowadzeniu opcji wypozyczen wszystko by sprowadzalo sie do 0 nakladow transferowych-koszty szkolenia juniorow potem sa znikome w porownaniu do budzetu zespolu 200+ grajacego w najwyzszej lidze i z duzym stadionem, przepasc miedzy topem a sredniakami oraz nowymi zespolami by sie powiekszala.
    Podejrzewam, ze raczej bedziemy swiadkami jakis ruchow ze strony tworcow gry przeciwdzialajacych zwiekszaniu roznicy miedzy zespolem nowym a druzyna weterana, juz byl tego maly przedsmak w postaci zwiekszenia pensji dla zawodnikow poziomow 21-27, kto wie co bedzie dalej? Nie zdziwilbym sie gdyby podniesli koszty utrzymania otoczenia w ten czy inny sposob.
    PL DE.2
    DE.1

Board-Admin Awatar sniki26
    Ceny rozbudowy stadionu i otoczenia pozostaną bez zmian,jak na razie gra idzie w kierunku wyrównania poziomu ligi co będzie ciekawsze ( nie ma awansu zawodników powyżej poziomu 20 )

Młodzik Awatar Ramzes
    Przegląda
    Unia Europejska
    Cytat Zamieszczone przez Krystian Wójtowicz Zobacz posta

pozdrawiam
    O to mi chodzilo zeby nic nie wnosil do tematu bo temat jest dobry tylko do kombinowania i oszukiwania, nie wlasnym mysleniem: a kosztem kolegow wspinac sie do gory.( nie o to chodzi w tej grze: samemu glowkowac .)..??
    Ostatnio edytowane przez Ramzes ; 18.06.2013 o 15:39

Cytat Zamieszczone przez dr.puniszman Zobacz posta
    ja jestem przeciwko takiemu wypożyczaniu, bo bylo by jeszcze więcej oszustw ...
    pomysł wypożyczania może i dobry, ale uważam tak jak punisz.
    Wiele osób zakładałoby drugie drużyny i tam wypożyczało juniorów, aby się ogrywali w niższych ligach i szybko bili wysoki poziom...

Bardzo ułatwiłoby mi to życie wysłałbym na wypożyczenie 15 juniorów na 3-4 sezony do niskiej ligi, aby szybko nabijali doświadczenie; potem wróciliby do mnie z poziomem 17-18. Byłbym w stanie nawet opłacać im gaże, bo i tak w końcowym rozrachunku bym więcej zyskał.
    Ktoś miałby mega mocny skład jak na niską ligę i do tego za darmo, a ja miałbym potem ukształtowanych piłkarzy

Takie zagrania by spowodowały, że ceny za piłkarzy by spadły i każdy by kombinował, żeby tanim kosztem wypożyczyć, a nie kupować i do tego jeszcze gaży nie opłacać (sic!)

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów