Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Po pierwszym pełnym sezonie w OFM - co dalej ?

Początkujący

Po pierwszym pełnym sezonie w OFM - co dalej ?

Witam wszystkich serdecznie,

Zacząłem swoją przygodę z OFM pod koniec 12 sezonu, oto moja drużyna:

http://www.onlinefootballmanager.pl/...-Club-Airische

Swoją uwagę skupiłem na wieku zawodników, systematycznie zacząłem kupować młodych już trochę wytrenowanych zawodników (średnia wieku 21 lat, max 23). Ale nie w tej kwestii założyłem ten temat.

Istotą tematu jest sponsor i kwestia awansu:

Wybrałem 3 sponsora (kasa za utrzymanie w klasie), ale w związku z tym że zakupiłem dobrych zawodników jestem bezapelacyjnie najsilniejszy w lidze i jeśli nie oddam meczów awansuję (co mi się nie opłaca).

1 Pytanie - czy jeśli zakończę sezon na 3 miejscu to w następnym sezonie zostanę w tej lidze której obecnie się znajduję (Liga Klubowa), czy w związku z tym że mój poziom drużyny zdecydowanie przewyższa poziomy innych drużyn awansuję wyżej i będę musiał stawić czoła trudniejszym przeciwnikom ? Jest to dla mnie dość istotne bo planuję w przyszłym sezonie wybrać 5 sponsora i zarobić kupę kasy

Ponadto jeżeli doświadczeni gracze mają jakieś sugestie dotyczące tego co powinienem zmienić / poprawić aby się efektywniej rozwijać - będę wdzięczny.

Pozdrawiam
    Pietras

EDIT:

Dodam również, że ostatni mecz zagrałem taktyką DIVA/Posiadanie piłki, żeby nie wygrać, chciałbym więc uzyskać jak najszybciej odpowiedź, bo jeżeli i tak przydzieli mi trudniejszych przeciwników w kolejnym sezonie to wolę awansować i otrzymać lepsze warunki od sponsorów.
    Ostatnio edytowane przez Pietrass ; 13.06.2013 o 21:00

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    Siema. Z trzeciego miejsca na 99.9% nie awansujesz, nie ma wyżej tyle nieaktywnych, choć nie wiadomo co będzie do końca sezonu. Wyżej wcale nie ma lepszych drużyn niż Twoja, są nawet słabsze
    Awansować czy nie zależy od Ciebie. W wyższej lidze masz lepszych sponsorów.
    Do poprawy STADION!! to podstawa w tej grze.

Początkujący
    No wlasnie dzis trafilem na forum i sie naczytalem o stadionie. A awansowac nie chce bo raz mniej kasy od sponsora a dwa chce szkolic mloda kadre skoto taka skompletowalem a latwiej i szybciej na slabych przeciwnikach. Rozumiem ze nie ma takiej mozliwosci zebym awansowal do grupy z lepszymi przeciwnikami niz w tym sezonie jesli skoncze na 3 miejscu?

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    Po sezonie ligi są "mieszane" Na 100% nie będziesz miał takich samych przeciwników. Możesz trafić do innej Ligi Klubowej i mieć całkiem nowych rywali.
    Pamiętaj, że w 14 sezonie NIE BĘDZIE już tyle kasy od sponsora! 50% mniej, więc warto się zastanowić nad awansem.
    W wższej lidze NIE MA drużyn dużo lepszych od Twojej, są na podobnym poziomie. Może się okazać, że wygrywając w lidze wyższej podobną ilość meczy zdobędziesz tyle samo kasy na koniec co w lidze niższej z awansem!

Początkujący
    No i zająłem 3 miejsce i awansowałem do... 3. Ligii G : http://www.onlinefootballmanager.pl/...-Club-Airische.

Masakra wygram 4 mecze w ciągu całego sezonu, od razu musiałem wziąć 1 sponsora - powiedzcie mi teraz proszę jak wygląda sprawa treningu. Mam cały zespół młodzików 3-5 poziom i chcę ich wytrenować. Wystawiać ich do meczy z 100+ poziomami drużyn czy nie ? Boję się ujemnych punktów doświadczenia - chciałbym potrenować i w tym sezonie dużo towarzyskich zagrać

Cytat Zamieszczone przez Pietrass Zobacz posta
    No i zająłem 3 miejsce i awansowałem do... 3. Ligii G : http://www.onlinefootballmanager.pl/...-Club-Airische.

Masakra wygram 4 mecze w ciągu całego sezonu, od razu musiałem wziąć 1 sponsora - powiedzcie mi teraz proszę jak wygląda sprawa treningu. Mam cały zespół młodzików 3-5 poziom i chcę ich wytrenować. Wystawiać ich do meczy z 100+ poziomami drużyn czy nie ? Boję się ujemnych punktów doświadczenia - chciałbym potrenować i w tym sezonie dużo towarzyskich zagrać
    Jeśli posiadasz tylko młodzików 3-5 poziom to wystawiaj ich codziennie na mecze towarzyskie z słabszymi drużynami o około 10 poziomów, a do podstawowego składu zatrudnij amatorów żeby twoje gwiazdy nie traciły punktów doświadczenia, z racji tego że amatorzy są słabi postaraj się spaść do niższej ligi i tam rozwijać młodzików, po tych 2 sezonach powinni być gotowi na podbój aktualnej ligi w której jesteś z palcem w nosie

Początkujący
    Rozumiem że mam całą jedenastkę amatorów wystawić do gry z lepszymi drużynami ? to będzie mnie kosztować sporo kasy na pensje...

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    Fakt, że w lidze będzie ciężko, ale ze spadkiem wcale nie musi być.."łatwo" W niższych ligach może być za mało aktywnych do awansu. Ja bym poszedł w "zbieranie kasy". Stadion się rozbuduje i wtedy zobaczyć czy dalej w stadion czy 2-3 lepszych graczy.

PS. W lidze z mocnymi Gk i napastnika/ów zamieniaj aby nie tracili PD i graj DIVA, żeby nie tracić świeżości. W towarzyskich to róznie, zalezy o ile poziomów rywal jest mocniejszy, można grać siłowo, może uda się wygrać?
    Ostatnio edytowane przez Paulusik ; 19.06.2013 o 12:53

Początkujący
    Powiedzcie mi tylko, czy jak wystawię powiedzmy 5 amatorów, a żadnego ze swoich graczy nie wrzucę w rezerwy to czy mecz się odbędzie i nie poniosę żadnych konsekwencji ?

Jeśli tak można to faktycznie przegram wszystkie mecze (mam 1 sponsora) no i poczekam na spadek. Chce tylko wiedziec ilu muszę amatorów na cały sezon zatrudnić

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    Cytat Zamieszczone przez Pietrass Zobacz posta
    Powiedzcie mi tylko, czy jak wystawię powiedzmy 5 amatorów, a żadnego ze swoich graczy nie wrzucę w rezerwy to czy mecz się odbędzie i nie poniosę żadnych konsekwencji ?

Jeśli tak można to faktycznie przegram wszystkie mecze (mam 1 sponsora) no i poczekam na spadek. Chce tylko wiedziec ilu muszę amatorów na cały sezon zatrudnić

Zawodnik to zawodnik, nie ma znaczenia skąd go masz. Jak jest u Ciebie to już "zawodowiec" Największym problemem są pozycje GK i ATT. Tutaj dawaj jakich cieniasów, nawet z innych pozycji.
    Możesz znaleźć oferty za 10.000/15.000 z poziomem max30,
    Ostatnio edytowane przez Paulusik ; 19.06.2013 o 13:00

Początkujący
    Chodziło mi raczej o "ilu zawodników muszę wystawić do składu ligowego aby mecz się odbył" i "czy jeśli nie wrzucę na ławkę swoich głównych zawodników to nie zagrają oni meczu i nie stracą pd"

Przykładowo, mam 13 zawodników z głównej kadry, ustawiam ich na skład towarzyski z 2 rezerwowymi, a na ligę zatrudniam amatorów 1lvl - tylko kwestia ilu - czy muszę zatrudnić 11stu i wszystkich wrzucić do składu, czy jest jakieś minimum zawodników przy którym mecz się odbędzie ?

Board-Admin Awatar sniki26
    Musi być wystawionych min.7 zawodników.

Początkujący
    Cytat Zamieszczone przez sniki26 Zobacz posta
    Musi być wystawionych min.7 zawodników.
    Dla potwierdzenia - wrzucam 7x 1lvl amatorów do składu ligowego i wszystkich wyrzucam z rezerwy (zostawiam najwyżej 1 w razie kontuzji) ?

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    Cytat Zamieszczone przez KrystianKościołek Zobacz posta
    a do podstawowego składu zatrudnij amatorów żeby twoje gwiazdy nie traciły punktów doświadczenia,
    Wlasnie jak zatrudnisz amataorow do skladu ligowego..to tracisz niepotrzebnie punkty doswiadczenia.

Musisz wiedziec tylko ze Napastnicy(LN,PN,SN) i Bramkarz dostaja ujemne punkty doswiadczenia jezeli grasz z mocniejszym przeciwnikiem i przegrywasz mecz...reszta dostaje punkty doswiadczenia..

Co do meczy towarzyskich ..to jest lepiej dla rozwoju twoich zawodnikow jezeli grasz przeciwko bardzo slabym druzyna ..najlepiej jak oni maja poziom 3,5....

Jezeli chodzi o FairPlay to w meczach ligowych powinno sie wystawiac 11 zawodnikow ..aby przeciwnicy nie tracili dochodow ze Stadionu....

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów