Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56

Wątek: Dyskusja na temat czerwcowych zmian

Początkujący
    Przegląda
    Wrocław
    zainwestowałem w rozwój otoczenia zobaczymy czy pozwoli mi to podnieść ceny biletów ..

pozdrawiam

Menadżer Awatar Kerlon
    Cytat Zamieszczone przez ALIENUS Zobacz posta
    spokojnie, trwaja testy.
    Ja mam tylko nadzieję że padnie konkretne info że "od dnia/kolejki itp" wchodzą zmiany bo mam zamiar zainwestować dalej w otoczenie by pózniej nie tracić kasy ale zwlekam z tym do ostatniej chwili

Cytat Zamieszczone przez Krystian Wójtowicz Zobacz posta
    zainwestowałem w rozwój otoczenia zobaczymy czy pozwoli mi to podnieść ceny biletów ..
    z pewnością, mogę to zagwarantować.
    w otoczenie i oświetlenie powinno się inwestować już przy 10.000, a w parking i bezpieczeństwo przy 20.000-30.000.
    Naturalnie należy inwestować od razu na max poziom.

Kerlon to uważaj żebyś się nie przeliczył, często jesteśmy stawiani przed faktem dokonanym i tylko ogłaszamy wejście zmian. W tym momencie wiemy tylko, że wciąż trwają testy.
    Rób jak uważasz, żebyś tylko nie był zdziwiony później

Początkujący
    Nie wiem czy dobrze że piszę w tym temacie, ale zaryzykuje :P

Mój obecny stadion ma 9296 miejsc i planowałem rozbudowę o kolejne 4-5 tys miejsc, ale skoro mają wejść te zmiany czy nie lepiej najpierw jednak zainwestować w oświetlenie i tablice, a później dopiero dobudowywać miejsca??

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    Raczej TAK. Teraz możesz od ręki postawić maksymalny poziom. Oszczędzasz czas i pieniądze.

Board-Admin Awatar sniki26
    Z tym oszczędzaniem czasu to tak nie do końca będzie możliwość przyśpieszenia budowy i rozbudowy stadionu i otoczenia.

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    No niby tak, ale nie wiemy ani ILE to będzie kosztować kasy ani ile kixxxów

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    Wlazłech na beta żeby obaczyć te cudeńka nowe

Całkiem fajno ale.. Jak daję czasowo na plus to pojawiaja się dodatkowe koszty(?):

tägliche Ersparnisse/Zusatzkosten - i kwota - pytanie czy to jest DODATKOWA kwota do ceny za wybudowanie doliczana codziennie ?
    i tych kixxów aż tak dużo nie idzie

I skraca o połowę czas na budowę

Menadżer Awatar eMPi
    Tak codziennie, kixxy tez pobierane codziennie, tutaj pierwsze screeny jakby ktos chcial obczaic a nie mial konta na becie.:
    http://www.ofm-forum.de/showthread.p...=1#post8977783
    Jesli chodzi o kixxy to spoko, cena zdecydowanie konkurencyjna szczegolnie przy budowaniu 2x szybszym od normalnego.
    Tylko kwestia dodatkowych pieniazkow, 10% calosci w sumie, ale wlasnie nie wiem czy sie bedzie oplacac jak np dorabiasz 20 tys miejsc i placisz te 22 miliony , a za to otrzymujesz trybune po poltora sezonu a nie po trzech.
    Jak myslicie przez te dodatkowe 1,5 sezonu trybuna na dwadziesciapare tysiecy miejsc zarobi wiecej niz te 2 mln stracone na rozbudowe?
    Wstepnie sobie policzylem ze za sezon to wychodzi z ligi sredio 17x 150k=2550000
    A z towarzyskich 34x110k=3740000
    Razem 6290000 x 150% bo poltora sezonu, wychodzi 9435000.
    Obliczenia robilem na podstawie wlasnych przychodow, wiec traktujcie to tylko jako przyklad, w mojej sytuacji bylaby to wymiana 3600 kixxow na okolo 7 mln gotowki decydujac sie na max przyspieszenie. Przy silniejszej lidze i wiekszym stadionie zysk oczywiscie sporo wiekszy, przy slabszych przeciwnikach zas mniejszy.

Przewaga nie wydaje sie mala, nie jest jednak jakas ogromna w porowaniu do obecnych bonusow za kixxy( rotowanie opaska kapitana za 300 kixx i przedluzanie kontraktow na 60 dni) no ale w koncu by bylo na co te kixxy wydawac.
    PL DE.2
    DE.1

Junior
    Przegląda
    Gdzieś w górach
    Wszystko zależy od ligi i cen za bilety. Zdaje się że im wyżej tym większa opłacalność.
    No i zależy ile to będzie u nas kosztować.

Rozbudowa o 20.000 miejsc to 20.300.000 i 120 kolejek, skrócenie o połowę to 60 kolejek.

60 meczy towarzyskich u siebie to może być różnie
    20.000 x 10(pesymistycznie ) = 200.000 x 60 = 12.000.000

30 meczy ligowych u siebie:
    20.000 x 25 = 500.000 x 30 = 15.000.000
    Razem 27m zysku

Przy kosztach takich jak na becie(20.500 euro za dzień) daje 82.000 na "nasze" 60 x 82.000 = 4.920.000

jeżeli się nie mylę to:
    Zysk : 27m
    koszt: 5m + 3600 kixxów
    Razem zysk ok 22m - 20m kosztów budowy daje raptem 2m czystego zysku

Nie wiem czy to się będzie opłacać, chyba że ceny będą niższe lub ceny za bilety będzie można wyciągnąć wyższe
    Ostatnio edytowane przez Paulusik ; 24.06.2013 o 14:11

Menadżer Awatar Kerlon
    Coś wiadomo kiedy te zmiany?? z czerwca się zrobiła druga połowa lipca

Po tych problemach o których było napisane nie ma info o dokładnej dacie na naszym serw.

Menadżer Awatar eMPi
    Po 9 rano pojawil sie wpis o wprowadzeniu zmian w otoczeniu na niemieckich serwerach jeszcze dzis, skauta mlodziezowego maja wprowadzic w pozniejszym terminie.
    Z tego wnioskuje, ze jeszcze dzis lub w najblizszych dniach rowniez polski serwer otrzyma ten update.
    PL DE.2
    DE.1

U nas pozostała jeszcze kwestia tłumaczenia i będzie ok

Młodzik Awatar osael84
    Przegląda
    Jan Wężyk
    Widzę, że forum tak jak w samej grze ma atmosferę wakacyjną i piknikową. Odgrzebuję temat pytaniem o przyśpieszenie rozbudowy.

Po zakończeniu sezonu mamy 6 tygodni ekstra, które są bardzo pomocne przy planowaniu powiększenia stadionu lub infrastruktury ...

Czy jak kliknę w odpowiednim momencie z bonusem będzie zaliczone 12 tygodni prac ? Bo to już mi się spodobało ...

Odpowiadając sobie samemu - logicznie rzecz biorąc TAK, ale wolę się upewnić. Pozdrawiam.

Menadżer Awatar eMPi
    Cytat Zamieszczone przez osael84 Zobacz posta
    Widzę, że forum tak jak w samej grze ma atmosferę wakacyjną i piknikową. Odgrzebuję temat pytaniem o przyśpieszenie rozbudowy.

Po zakończeniu sezonu mamy 6 tygodni ekstra, które są bardzo pomocne przy planowaniu powiększenia stadionu lub infrastruktury ...

Czy jak kliknę w odpowiednim momencie z bonusem będzie zaliczone 12 tygodni prac ? Bo to już mi się spodobało ...

Odpowiadając sobie samemu - logicznie rzecz biorąc TAK, ale wolę się upewnić. Pozdrawiam.
    Na logike biorac tak by wychodzilo, ale niemiaszki maja na swoim forum taki temat z pytaniami i odpowiedziami odnosnie tych nowych zmian i tam jest to okreslone tak:
    Hat der Saisonumbruch auch ganz normal die weitere Verkürzung der Bauzeit um 6 Wochen zur Folge? Falls ja,wie sieht das dann mit den Kosten resp. Rückerstattungen für schnellere oder langsamere Baugeschwindigkeit aus?
    Ja. Die Kosten resp. Rückerstattungen sind dann auch 6fach. (Quelle: User hier im Forum)
    dodatkowo potem jeszcze sobie to obliczaja jako odpowiedz na przykladowe rozliczenie podczas przerwy miedzysezonowej
    Ja, der Saisonumbruch verkürzt die Bauzeit um 6 Wochen (5 Wochen reiner Umbruch + 0.ST) Kixx und Zusatzkosten fallen auch hier an, als wären es normale ST.

dein Beispiel Flut am 34.ST ausbauen, mit max. Geschwindigkeit 8 Tage statt 16 Tage

reiner Umbruch 5 Tage fallen je 50k + 60 kixx an = 250k + 300 kixx (ob die und wo die auftauchen als Betrag in der Bilanz/Logbuch, ist noch nicht bekannt!)
    0.ST als Tag 6 Umbruch wieder normal in den Finanzen mit 50k + 60 kixx .... 1.ST + 2.ST auch jeweils 50k +60kixx
    in Summe also 400k Extrakosten + 480 kixx
    Czyli wychodzi na to, ze budowa jest przyspieszona, ale dodatkowe dzienne koszty i kixxy trzeba zaplacic nie jak za 1 kolejke ale jak za 6, niby jest to 6 kolejek, ale mimo wszystko troche lipa
    Tutaj link jakby ktos chcial sie wgryzc w te Q&A po szwabsku-->http://server2.ofm-forum.de/showthre...um-neuen-Scout
    PL DE.2
    DE.1

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów