Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Co poprawic?

Początkujący

Icon5 Co poprawic?

Witam. Zaczynam wlasnie 4 sezon gry i czuje ze cos robei nei tak w moim klubie co prawda buduje stadion ale ciagle kasy brak zawodnicy tez nie wzrastaja z lvl. Co radzicie mi zrobic, co poprawic a co jest tak jak powinno.

http://www.onlinefootballmanager.pl/...Husaria-Palcza

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    tak na szybko

Druzyna :

-Powinna skladac sie z 13-14 zawodnikow .(chodzi o koszty )
    -zawodnicy do 27 roku rozwijaja sie najszybciej .
    -
    -Najsilniejsi zawodnicy w druzynie powinni byc Bramkarz i Napastnik bo to sa kluczowe pozycje w OFM. dlatego o 2-3 pozycje silniejsii o

od pozostalych

-Jeden Bramkarz wystarcza.

-Pamietaj o kosztach druzyny bo ponosisz je dziennie .

MECZE TOWARZYSKIE :

-Sa bardzo dobre aby zwiekszyc sobie dochody jezeli ma sie na to stadio lub poprzez premie jaka mozna dostac. (gra przeciwko silnijszym druzynom)
    - lub zbudowac sobie nowa silniejsza druzyne albo poprawic sobie druzyne...(gra przeciwko slabszym druzyna ..optymalnie poziom 3,5)

-Jezeli grasz z silniejsza druzyna od ciebie to ustaw tak abys jak najwiecej kasy dostal od przeciwnika(najlepiej max).
    -Bramkarz i Napastnik nie otrzymuja duzo punktow doswiadczenia (Bramkarz ze przepuszcza bramki,Napastnik nie strzela bramek ) dlatego te dwie pozycje powinne byc puste(w Towarzyskich mozna) ..lub wstawic kogos z amatorow
    -graj na wyjezdzie (jezeli twoj dochod ze stadionu nie przekracza maksymalnej ceny ktora mozesz w swojej lidze ustawic..)

Pilkarze najlepiej rozwijaja sie jak pisalem gdy sa ponizej 27 roku zycia(wiecej punktow treningu) ....

ale jezeli graja przeciwko slabszym druzyna ika wygrywaja wiecej pojedynkow strzelaja bramki i za to dostaja wieksze Punkty doswiadczenia.

STADION :

Zainteresuja sie teraz z innymi trybunami Buduj zawsze ze zadaszeniem

Ale najwaznijsze w tym calym jest to ze nie pchaj sie do wyzszych lig .Gram OFM od 7 lat i jest bardzo duzo menadzerow (na niemieckim) gdzie specjalnie nie awansuja wyzej i tylko dlatego aby poprawiac sobie caly czas druzyne ze slabszymi przeciwnikami .
    Ostatnio edytowane przez Vam ; 13.04.2013 o 18:34

Początkujący
    czyli jak teraz mam na jednej trybunie 3k miejsce to teraz przebudowac te co maja po 100 miejsc?

Dokładnie tak. Robisz przebudowę na stojące zadaszone (100) a następnie zwiększasz ilość. Chyba, że nie chce Ci się bawić, a 1 tydzień nie robi Ci różnicy ( mi nie robił). Wtedy od razu buduj siedzące zadaszone w ilości na jaką Cię stać. Mniej jak tysiąc na raz nie ma sensu.

Pamiętaj, że nie ma się co spieszyć, nie od razu będzie kolorowo, ale jak będziesz posgtępował zgodnie z sugestiami Vama odbudujesz team. Mi się udało

Młodzik Awatar Ramzes
    Przegląda
    Unia Europejska

co poprawic !!

Cytat Zamieszczone przez kubusiek17 Zobacz posta
    czyli jak teraz mam na jednej trybunie 3k miejsce to teraz przebudowac te co maja po 100 miejsc?
    Narazie zaczales budowe stadionu dobrze, stojace rozbudowales na wiecej miejsc. Teraz rozbudowuj pozostale trybuny na 100 siedzace zadaszone .Jak masz te 3 pozostale juz siedzace zadaszone to teraz jedna na wiecej miejsc np. 1049miejsc. jak masz ta juz powiekszona to nastepna juz na 2o49 miejsc nie mniej ,a jak juz masz ta to nastepna juz na 3049 miejsc nie mniej moze byc wiecej ale nie mniej.Masz juz rozbudowane 4 trybuny ( 3 : 1 ) To teraz zaczynasz budowe od tej mniejszej czyli od tej (1049 miejsc ) i ja budujesz na min. 3049 miejsc dlatego ze zamykasz tylko stadion najmniejszy czyli nie tracisz duzo widzow i dochodow ,nastepny krok przy budowie to to nastepna trybuna to z 2049 miejsc i ja rozbudowujesz na min 4049 miejsc itd .z nastepnymi dlatego tak zeby nie tracic dochodow jak stadion jest w budowie, bo zawsze masz duzo miejsc na stadionie ( zawsze rozbudowywac najmniejszy stadion ) a pozostale zbieraja kasse .

Pozdrawiam R .....s

Młodzik Awatar Ramzes
    Przegląda
    Unia Europejska

jeszcze taki przyklad

stadion budujemy tak :
    1 trybuna 1049 miejsc
    2 trybuna 2049 miejsc
    3 trybuna 3049 miejsc
    4 trybuna 4049 miejsc
    razem 10.196 miejsc, to nastepna faza jest budowanie tego mniejszego stadiony z 1049 na 2049 miejsc bo 10. 196 miejsc minus 1049 daje 9.147 miejsc ktore masz do dyspozycji . bo jak bys zaczal budowe od tej z 3049 to tracisz miejsca niepotrzebnie np ( 10.196 -3.049 = 7.147 miejsc tylko.a wiec niepotrzebnie tracisz 2.000 miejsc , czyli strata w dochodach )

.

Młodzik Awatar Ramzes
    Przegląda
    Unia Europejska

stadion

stadion tak budowac aby przy budowie zawsze miec jak najwiecej miejsc do dyspozycji !!!!! aktualnie a nie po rozbudowie !!!!!

Ramzes masz opcję edytuj post, po co piszesz jeden pod drugim?

Początkujący
    Siemka.
    Chcialbym sie "pochwalic" zmianmi w moich klubie, kadrowo wyglada lipnie, ale przedalem moich emerytow + kredyt i buduje sie kolejnie 2049 miejsc siedzacych pod daszkiem. Ze stadionu wyciagam groszowe sprawy narazie bo po 30k srednio ale z kasa od sponsora + za MT to powoli sie cos uzbiera. Kredytu jescze 1,4 miliona ale jak dostane premie za utrzymanie to zniknie caly i bd myslal o budowie kadry na poziomie 100 zeby stadion byl pelny !

Prosze o dalsze uwagi i rady co do mojej druzyny

pozdrawiam!

Menadżer Awatar eMPi
    Ja bym zdecydowanie popracowal nad skladem.
    Zauwaz ze od 2 do 4 poziomu stosunkowo trudno sie trenuje zawodnikow, juz tlumacze o co chodzi:
    Punkty awansu potrzebne obecnie na 2 poziom to 106, na poziom 4 to az 1064. Roznica 958, a przeciez zawodnicy na tak niskim poziomie maja w lidze duzo przegranych pojedynkow, wiec punkty doswiadczenia beda szly dosc wolno.
    Porownujac to odpowiednio do poziomu 10, obecnie 1501, ilosc potrzebnych PA z 4 na 10 poziom to tylko 437, a dodatkowo zawodnicy beda znacznie czesciej wygrywac pojedynki w Twojej obecnej lidze(4 druzyny nieaktywne, reszta od 20 do 109 na obecna chwile).
    Dodatkowo musisz pamietac o bramkarzu i napastniku, na tych pozycjach zawodnicy moga dostac minusowe pkt doswiadczenia po przegranych meczach.

Podsumowujac na teraz i od nastepnego sezonu polecalbym Ci bramkarz i srodkowy napadzior starsi, ale poziom 8, a potem przedluzasz 1 dzien przed awansem na 9 i pod koniec kontratku sprzedajesz ich i kupujesz 2 nowe osemki blisko 9 poziomu, a reszta skladu to czworeczki dosc mlode zeby treningiem szybkosci oraz meczami byc w stanie z nich zrobic 10tki w ciagu mniej wiecej 2 sezonow( tez polecam przedluzac na 1 dzien przed awansem na 7 lub 8 poziom, wtedy spokojnie dobija zawodnik na 10 przez nastepne 35 kolejek, a placisz pensje jak za siodemeczke lub osemeczke, zbliza sie koniec kontraktu to opylasz go ze sporym zyskiem jako mlodego perspektywicznego i calkiem niezle rozwinietego
    I tutaj lezy pies pogrzebany, bo sporo osob już tak robi, szczególnie emigranci z niemieckiego serwera posiadający wieloletnie doświadczenie. Także ceny bardzo młodych czworeczek i piąteczek sa niemale, zawsze możesz zmniejszyć ryzyko takich transferow kupując tanich graczy po 30 i trenować ich na taktyce a od 33 roku na kondycji, rozwiną się calkiem szybko również ,tyle tylko ze już drogo ich nie sprzedasz jak juniorow.

Za jakis czas taka taktyka przestanie byc az tak dobra, odleglosci miedzy 4 a 10 poziomem sie znacznie zwieksza, ale do tego czasu to stadionik juz przeciez rozbudujesz, wiec bedziesz mial inne opcje rozwoju druzyny do wyboru.
    Plusem tej taktyki jest oszczednosc na pensjach( i transferach w wypadku kupna nieco starszych zawodnikow)oraz wykorzystanie tego, ze zespol jest w niskiej lidze, dzieki temu toczysz boje w wiekszosci z bardzo slabymi druzynami, i latwo zbierasz zawodnikom pkt doswiadczenia.
    Oczywiscie glowna czesc zarobkow powinna isc zawsze w rozbudowe stadionu, ale to przeciez juz wiesz(w wyzszych ligach, zaleznie od poziomu druzyn, np w Polsce tak mniej wiecej od 3 ligi juz wyraznie sie odczuwa roznice w kasie za bilety miedzy malym a w miare solidnie rozbudowanym stadionem).
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    Jak narazie ceny za gosci z poziomem 4 w mlodym wieku sa dla mnie nie osiagalne, raczej zastosuje opcje ze starszymi zawodnikami a mlodych bd bral ze swojej szkolki ew. liczyl na okazje na rynku

No ja wszystko rozumiem co do skladu, tylko teraz mialem juz problem z kasa bo co sezon buduje stadion. Neistety po ostatnim sezonie nie udalo m isie spalcic w calosci kredytu a w planach mialem budowac kolejne 2 tys miejsc, wiec jedynym sposobem byla sprzedaz i tak slabych zawodnikow, Pieniadze ze sprzedazy + kolejny kredyt zalatwily sprawe ale i moja druzyne ;D W tym sezonie cala kasa pojdzie na splate reszty kredytu(1,2 miliona) a nastepne 2 sezony bd przeznaczone na rozwoj skladu

Początkujący
    Witam. Chcialem podziekowac za rady i pochwalic sie jak mi idzie. Obecnie przyszlosc mojej druzyny przedstawia sie w kolorowych barwach kredyt splacony stadion generuje takie dochody ze po tym sezonie rusza budowa kolejnych 5k miejsc siedzacych. Po tej rozbudowie planuje awans do wyzszej ligi i oczywiscie dalsze prace nad stadionem pozdrawiam

http://www.onlinefootballmanager.pl/...Husaria-Palcza

Menadżer Awatar eMPi
    No rzeczywiscie, swietnie sie ogarnales i to w tak krotkim czasie, gratulacje i powodzenia w przyszlosci
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    No to kolejny problem mam stadion 11,700 a widzowie to 50-65% wiec moje pytanie czy teraz rozbudowac otoczenie stadionu ? czy nic sie z tym nei da zrobic ;/ liczylem na 95% + a jest lipa, a to ostani sezon malych plac w mojej druzynie. Co radzicie zrobic ?

Menadżer Awatar eMPi
    Juz dzis rozbuduj kolejna trybune, tym razem polnocna,
    Nie wiem ile masz na koncie, ale warto wykorzystac teraz 2 przerwy sezonowe, tzn buduj tak, zeby byc gotowy na ostatni tydzien 0 kolejki sezonu 18, korzystajac z ogolnie dostepnej stronki ofm tools obliczylem Ci najlepsza rozbudowe.
    Zacznij dzis, trybuna pn na 5698 miejsc siedz/zad, powinno byc ok, warto wziac kredyt jesli nie masz na koncie wystarczajacych srodkow.

Teraz jesli chodzi o otoczenie, to ogolnie przyjete bylo budowac tablice/oswietlenie od stalych minimum 10k miejsc, tylko musisz pamietac, ze to jest wartosc orientacyjna, zalezna tez od poziomu Twojej druzyny i sredniego poziomu druzyny przeciwnej.

Ja bym tak jak pisalem wyzej rozbudowal wpierw pn , i tak kombinowal z otoczeniem, zeby na 0 kolejke s 18 bylo gotowe poziom 2 tablica i oswietlenie.

Jednoczesnie opchnalbym zawodnikow z najwyzszymi kontraktami i zatrudnial bramkarz/napadzior gora poz 12, reszta gora 10, tak zeby sie na spokoju utrzymac w polskiej lidze regionalnej(bo widze ze teraz awansujesz).

Z rad ogolnych/pomyslow na lepszy rozwoj to polecam towarzyskie z silnymi druzynami, nie potrzebujesz jeszcze pd, potrzebujesz kasy na rozbudowe trybun/otoczenia.
    I koniecznie popraw ceny biletow bo masz czesto bardzo duzy rozdzwiek w meczach ligowych i towarzyskich, czasem 60% a czasem powyzej 99%.
    Optimum to okolo 95% na kazdej z trybun, jesli masz 99-100 to jest ok tylko wtedy gdy wiesz, ze podniesienie ceny biletow nawet o 1 pkt spowodowaloby zejscie zapelnienia ponizej 95%.

Najlepiej sobie prowadz tabelke w excelu z zapelnieniem poszczegolnej trybuny i ceny biletow, sily obydwu zespolow, oddzielna dla meczow tow. i dla ligi(mecze ligowe maja jakies 50% wiecej atrakcyjnosci, tzn ze przy takich samych druzynach i cenach biletow na ligowy przyjdzie okolo 50% wiecej kibicow, warto cene podniesc okolo 30-40% wzgledem towarzyskiego).
    Najlepiej naprawiac trybune w okolicy 90%, czym wieksza tym warto troszke pozniej, kazde 4% zniszczenia trybuny to 1% mniej maks zapelnienia.

Jak to wszystko wykonasz to z nowym otoczeniem i rozbudowana trybuna pn oraz juz silniejszym skladem(z tym nie bedzie problemu bo przy obecnych granicach PA zawodnicy w moment skacza na poziomy 13 -15 a nawet wyzej) mozesz sie szykowac na walke o awans w sezonie 18 do 3 ligi polskiej, zalecam druzyne 150-160 pkt).

Na koniec zachecam do kolejnych pytan w razie potrzeby, oczywiscie mozesz sprobowac awansowac do 3 ligi juz teraz, ale z obecnym stadionem bedziesz wychodzil na 0 a po kilku dalszych awansach zawodnikow i przedluzeniach kontraktow prawdopodobnie na spory minus.
    PL DE.2
    DE.1

No to kolejny problem mam stadion 11,700 a widzowie to 50-65% wiec moje pytanie czy teraz rozbudowac otoczenie stadionu ? czy nic sie z tym nei da zrobic ;/ liczylem na 95% + a jest lipa, a to ostani sezon malych plac w mojej druzynie. Co radzicie zrobic ?
    zmniejsz ceny biletow. do kazdego rywala powinno sie ustawiac ceny biletow indywidualnie.

Początkujący
    zaczne rozbudowe dzisiaj ale powieksze do 5 tys miejsc mam tylko 1 milion + 2,8 kredytu. Dwoch skrzydlowych po 15p juz wystawilem poniewaz ich nowy kontrakt to bd juz 24 tys na co sobie pozwolic nie moge . Zrobie tak jak radzicie z tymi cenami bd je gdzies zapisywac . Wracajac do rozbudowy czy w moim przypadku oplaci sie skrocic rozbudowe o polowe za kixxy ?

jeszcze takie pytanko teraz mecze organizuje u siebie i place po 20 tys przeciwnika minimum 80. Jak teraz podnies wynagrodzenie i sile zeby bylo optymalnie ?
    Ostatnio edytowane przez kubusiek17 ; 01.10.2013 o 13:39

Menadżer Awatar eMPi
    Im silniejsza liga oraz wieksza trybuna i wyzszy poziom druzyny wlasnej tym sie to bardziej oplaca, ale to juz sam musisz ocenic jak duzo masz do wydania kixxow, ja sobie przeliczylem u siebie i bylo na spory plus, pewnie przy malych trybunach oraz niskim poziomie druzyny wlasnej oraz ligowych przeciwnikow bedzie sie to oplacac coraz mniej(a za to duza oszczednosc daje przedluzenie kontraktu zawodnikowi za kixxy sposobem na wielu kapitanow).
    PL DE.2
    DE.1

Początkujący
    z tego co tutaj piszesz czeka mnei znowu wymiana calej druzyny wiec dodatkowe koszty na ktore mnie obecnie nie stac ze wzgledu na rozbudowe stadionu chyba ze po 22 moj kredyt sie zwiekszy jesli dobrze rozumiem ze liczy sie suma wplywow bez kredytu to jesli tak to w tym sezonie wplywy wyniosly ponad 8 milionow nie liczac kredytu i transferow :P

czy budujac otoczenie stadionu stadion zostaje zamkniety?
    Ostatnio edytowane przez kubusiek17 ; 01.10.2013 o 14:10

Menadżer Awatar eMPi
    jeszcze takie pytanko teraz mecze organizuje u siebie i place po 20 tys przeciwnika minimum 80. Jak teraz podnies wynagrodzenie i sile zeby bylo optymalnie ?
    To juz zalezy troche od szczescia jaki akurat sie przeciwnik trafi, mysle ze samemu majac okolo 100-120 poziom(bo prawdopodobnie w takich granicach bedziesz musial miec zeby sie utrzymac, chociaz najlepiej to sprawdzic juz w 0 kolejce) to ze stadionem na 10k bez otoczenia powinno sie oplacac grac z zespolami w okolicy 100-120 poziomu za okolo 20-30k, jak sie trafi jakis silniejszy zespol za taka kase to tym lepiej, tylko nie zapomnij odpowiednio ustawic cen biletow.
    Powoli juz sie nastawiaj na to, ze najwiekszy zysk i to coraz bardziej bedzie z biletow, a nie od sponsora czy transferow, odpowiednie dobranie ceny biletow bedzie dawac coraz wieksze korzysci wzgledem klubow, ktore nie za bardzo to umieja lub po prostu zaniedbaly stadion

czy budujac otoczenie stadionu stadion zostaje zamkniety?
    Nie, nie zostanie, jedynie to np gdy juz masz np tablice na 1, podczas budowania jej na poziom 2 nie masz z tego przychodow ani oplat codziennych do ukonczenia budowy. Trybuny dalej sa otwarte dla kibicow.
    Ostatnio edytowane przez eMPi ; 01.10.2013 o 14:14
    PL DE.2
    DE.1

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów