Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Wątek: Awanse spostrzeżenie

Początkujący

Awanse spostrzeżenie

od bodajze dwoch sezonow obserwuje dziwne zjawisko ktore sie zwieksza w tabeli granic awansow juz tlumacze...
    Zeby awansowac z lev2 na lev3 potrzeba nam 371 PD natomiast gdy mamy zawodnika na lev6 i dodamy mu 370 PD awansuje on na lev10 .
    Chyba kuzwa powinno byc odwrotnie niski lev niskie przeskoki wysoki lev wysokie przeskoki , cala ta rozpiska niema skladu ani ladu wyglada to jak by ktos se tak dla jaj to ukladal albo pod swoja druzyne. Kilka sezonow temu jakos bylo to bardziej proporcjonalne , a i dlaczego te wartosci niemoga byc stale????

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    Cytat Zamieszczone przez carl84 Zobacz posta
    od bodajze dwoch sezonow obserwuje dziwne zjawisko ktore sie zwieksza w tabeli granic awansow juz tlumacze...
    Zeby awansowac z lev2 na lev3 potrzeba nam 371 PD natomiast gdy mamy zawodnika na lev6 i dodamy mu 370 PD awansuje on na lev10 .
    Chyba kuzwa powinno byc odwrotnie niski lev niskie przeskoki wysoki lev wysokie przeskoki , cala ta rozpiska niema skladu ani ladu wyglada to jak by ktos se tak dla jaj to ukladal albo pod swoja druzyne. Kilka sezonow temu jakos bylo to bardziej proporcjonalne , a i dlaczego te wartosci niemoga byc stale????
    Wyobraz sobie ze to jest srednia wszystki zawodnikow z jednym poziomem...

Czyli liczone sa zawodnicy od 17 do 37 lat...tylko z poziomem 1
    potem liczone sa zawodnicy w wieku od 17 do 37 lat z poziomem 2 i tak dalej ...

Board-Admin Awatar sniki26
    Awanse zależą od liczby danych zawodników na poszczególnych poziomach. Ogólnie odbywa się to na zasadzie piramidy. Wszystko to jest płynne ,może za kilka sezonów znowu będzie inaczej na to nie mamy wpływu.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 20.01.2013 o 22:17

Przeniosłem żeby tam było jak najmniej tekstu tylko tabela.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 20.01.2013 o 20:39

Granica PA jest płynna między innymi dlatego, żeby nie robić sobie wyliczeń typu: 'kupię zawodnika takiego, a takiego i to tylu kolejkach przy takim treningu będzie miał taki poziom'. Jeśli grałeś kiedyś w jakieś gry to wiesz, że przy sztywnych zasadach szybko odnajdują się najlepsze rozwiązania. Jeśli coś ciągle się zmienia to nie ma najlepszego rozwiązania.
    Innym powodem jest zapewne ilość zawodników. Zobacz proszę, ilu jest zawodników z poziomami 3, 4, 5, czy 8. Gdyby drastycznie obniżyła się granica awansu i 10 000 zawodników wskoczyło w tej kolejce z 3 na 4 poziom, a na koniec sezonu na 6 poziom i tak dalej to za jakiś czas mielibyśmy samych graczy na 15 poziomach.
    Napisałeś:
    cala ta rozpiska niema skladu ani ladu wyglada to jak by ktos se tak dla jaj to ukladal albo pod swoja druzyne
    otóż nikt tego sam nie wymyśla. To nie admin ustala granice awansu. Chcesz wiedzieć jak to działa? Na forum pojawił się kiedyś link do niemieckiego forum z matematycznie rozpisanym jak to się dzieje, że granica awansu jest na takim, a nie innym poziomie. Niestety nikt tego nie jest w stanie do tej pory przetłumaczyć a translatory wyrzucają bełkot schizofrenika.
    Co do niższych progów dla mniejszych poziomów: jest to uwzględnione, ale nie może to być jedyne kryterium. Jaką wówczas przewagę miałby junior 18 lat poziom 5 nad 17 lat poziom 1, gdyby tamten w sezon mógł go dogonić będąc o wiele tańszy?

Tak to sie przedstawiało od sezonu 5
    Poziom 2-3. potrzebne PA do awansu 225
    Poziom 6-10-PA 501 (suma)

Sezon 6
    Poziom 2-3 PA 212
    Poziom6-10 PA 523

Sezon 7
    Poziom 2-3 PA 252
    Poziom 6-10 PA 501 początek koniec sezony 443 (zaczyna się spadek)

sezon 8
    Poziom 2-3 PA 409
    Poziom 6-10 PA 311
    Tak to wyglądało

Dla formalności sezon 9 (początek)
    Poziom 2-3 PA 344
    Poziom6-10 280

Poziom 2-3 PA 361
    Poziom 6-10 PA 267 stan na 18 kolejke.

Poziom 2-3 PA 371
    Poziom 6-10 PA 256 stan na 27 kolejkę.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 20.01.2013 o 22:19

Bo na 2 poziomie mamy 113 916 zawodników, a na poziomach od 6 do 9 razem: 15 155.

Szkoda że nie mamy statystyki jak to było z sumami zawodników w poszczególnych sezonach to by już nam wszystko wyjaśniło.

Początkujący

to mi duzo wyjasnilo :)

Dobra dzieki juz lapie poprostu chodzi oto ze jak jest jakichs zawodnikow na jakims poziomie deficyt to algorytm gry ma za zadanie ulatwic im awans na ten poziom ktorego jest malo , chyba oto chodzi
    Fajna sprawa bylo by jak by zawodnicy ktorym konczy sie kontrakt z roznych powodow (klub zbankrutowal lub stal sie botem...) trafiali na rynek amatorow a nie przepadali bez sladu wtedy roznica pomiedzy iloscia zawodnikow na 2-3lev a 6-9 troszke by sie zrownala.
    Moim zdaniem duza ilosc graczy na 2-3lev jest stad ze gracze poczatkujacy kupuja ich z rynku amatorow graja sezon lub dwa i rezygnuja i tak w kolko

Moim zdaniem to dobre odzwierciedlenie rzeczywistości.

Gracz rozwija się powoli. W pewnym momencie kariery zaczyna mu wychodzić. Później już jest z górki. Zobaczcie Wojtka Szczęsnego, teraz Jakub Kosecki. To tylko przykłady. Artur Boruc, dopiero jak miał dwadzieścia kilka lat pokazał na co go stać. Moim zdaniem granice są dobrze ustawione i zapewne będą rosnąć. No chyba, że pojawi się niż demograficzny

Witam
    Mam takie pytanie dotyczące awansu i spadku ligi mam nadzieje że ktoś mi pomoże wyjaśnić pewną kwestię
    a więc jak bym zajął na zakończenie sezonu 15 miejsce czyli spadkowe a drużyna która zostanie skasowana po sezonie z powodu braku logowania będzie np.na 14 lub 13 albo nawet na wyższym miejscu to wtedy ja się utrzymam a ona spadnie do niższej ligi?czy ja jednak też spadne

Moderator
    Przegląda
    Wuppertal
    Cytat Zamieszczone przez Maciej Górski Zobacz posta
    Witam
    Mam takie pytanie dotyczące awansu i spadku ligi mam nadzieje że ktoś mi pomoże wyjaśnić pewną kwestię
    a więc jak bym zajął na zakończenie sezonu 15 miejsce czyli spadkowe a drużyna która zostanie skasowana po sezonie z powodu braku logowania będzie np.na 14 lub 13 albo nawet na wyższym miejscu to wtedy ja się utrzymam a ona spadnie do niższej ligi?czy ja jednak też spadne
    Ligi zapelniane sa od Ekstraklasy w dol..Jezeli grasz w nizszych ligach to jest to bardzo prawdopodobne ze nie spadniesz tylko zostanisz w tej samiej lidze.. czyli np klasa klubowa

Menadżer Awatar eMPi
    Ja jeszcze tylko dodam, ze w takim przypadku co Vam napisal, mimo ze praktycznie sie utrzymasz w obecnej lidze, to i tak bonusu od sponsora za utrzymanie nie bedzie, bo on jest zalezny od zajecia konkretnego miejsca na koniec sezonu, to samo z awansem, jak na koniec zajmiesz 3,4,5 miejsce i nawet wejdziesz do wyzszej ligi z powodu ubytku druzyn w lidze wyzej, to bonusu od sponsora za awans nie otrzymasz.
    PL DE.2
    DE.1

ja jestem w 2 lidze B i nie chodzi mi o bonusy bardziej zależy mi na utrzymaniu i tylko chodzi mi o to czy jak zajme 15 miejsce a drużyna która zostanie usunięta będzie wyżej niż ja to czy się utrzymam?

Menadżer Awatar eMPi
    Musze kolege zmarwic bo sprawdzilem i sie okazalo, ze jedyna usunieta po sezonie z polskiej 2ligi B bedzie i tak za Toba w tabeli(ma 0 pkt), a reszta nawet jak ma niepelny sklad to jeszcze minimum 1 sezon bedzie grac. W pozostalych 2 ligach tez po 1 teamie zostanie usunietym, ale one i tak sa na pozycjach spadkowych, wiec musisz sie liczyc ze spadkiem w razie zajecia miejsca 15 lub nizej.
    PL DE.2
    DE.1

wydaje mi się że drużyna Damy Rade powinna zostać usunięta bo się logowała ostatni raz w sezonie 19 w kolejce 31

eMPI jak byś mógł to sprawdź jeszcze raz bo wydaje mi się że jednak zespół Damy Rade powinien zostać usunięty
    Ostatnio edytowane przez Maciej Górski ; 13.02.2014 o 21:29

wszystko jest jasno napisane wystarczy przejrzeć dokładnie FAQ http://forum.onlinefootballmanager.p...%B1-usuni%EAte

Nieaktywne konta:

- Zespoły, które nie logują się od co najmniej 31 dni lub maja w drużynie mniej niż 7 zawodników na koniec sezonu zostają usunięte.

Są następujące zasady ;

1) Dla każdego wolnego miejsca w lidze po usunięciu nieaktywnych – zostają przydzielenie losowo nowi gracze z innych słabszych lig którzy nie mieli pozycji do awansu

2) Dla wszystkich którzy zajęli trzecie miejsce ,jeśli w lidze wyżej są gracze nieaktywni dostają bonus awansu jeśli liczba miejsc jest większa to pozostali gracze np. z 4,5 pozycji także awansują i tak dalej aż wszystkie wolne miejsca zostaną uzupełnione
    .
    Kolego jeśli będziesz miał miejsce spadkowe to na 100 % spadniesz w miejsce nieaktywnej drużyny zostanie dołączona drużyna z niższej ligi w tym wypadku 3 (losowo) która miała miejsce 3 i nie załapała się do awansu.
    Ostatnio edytowane przez sniki26 ; 13.02.2014 o 14:00

ok no szkoda wg mnie powinien spadkowicz się utrzymać no cóż...trzeba walczyć

uuufff jednak udało się utrzymać walka była do ostatniej kolejki i teraz można świętować

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów