PDA

Zobacz pełną wersję : Balancing

Warszawska eLka
01.08.2014, 12:40
Czy są już jakieś informacje jak będą granice PA po Balancingu?
I czemu nie było wcześniej zapowiedzi o zmianach tylko dopiero 11 dni przed?
Na niemieckich serwerach info jest już od prawie 2 miesięcy.

http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?1948-Od-26-Sezonu-nowe-Punkty-Awansu-i-Wynagrodzenia-Zawodnikow

ALIENUS
01.08.2014, 17:42
to dla mnie szok... aż taki skok w PA... najgorsze jest to, że spadnie ilość widzów, a konkretnie spadną ceny za bilety...

dr.puniszman
01.08.2014, 17:45
no teraz bardziej bedzie sie opłacało miec stadion ok 80k miejsc, ale teraz to trzeba młodzików szkolić ostro bo 5lvl bedzie cos warty, pozatym nie bedzie co robić z kasą :/

Csaris
01.08.2014, 18:05
Ale wyjaśni ktos o co w tym chodzi... Tak Łopatologicznie poproszę. Tak czytam to po angielsku ale jakoś nie do końca wszystko rozumiem... Poza tym zakupiłem przed kilkoma dniami pełny komplet młodzików 17-18 lat i trenuje ich ostro. Coś czuje że właśnie teraz przez to stracę bardzo dużo, bo lecą ich poziomy łeb na szyję i na meczach towarzyskich będę nimi grał na "minusie".

I może nie narzekajcie na to że uprzedzają tylko na tydzień przed... Normalnie to informacja była dopiero po wprowadzeniu zmian :P Robią chłopaki postępy. I cieszmy się że coś robią. Jest nadzieja że to wszystko ruszy.

dr.puniszman
01.08.2014, 18:12
może aż tak dużo nie stracisz bo maxsymalny poziom bedzie 12-13 ale co to ma na celu to nie mam pojęcia, ale jesli zawodnicy bedą wolniej awansować(duża różnica pa miedzy poziomami) to bedzie bardzo zniechęcać nowych graczy ...

Csaris
01.08.2014, 18:19
"The long-term objective is more fun, based on faster upgrading"
Z mojego języka angielskiego wynika że podstawą tego fajnego pomysłu są szybkie wzrosy mocy zawodników... Ale jak skoro granice PA poszły w górę... chyba...
Cos mi sie to wszystko nie dodaje. Ma ktos jakieś pewne informacje jak to będzie w praktyce wyglądać? Bo jak na razie to wygląda mi to bardzo podobnie jak ostatnia "promocja kixx"... Niby 20% taniej a drożej.... (Ale dalej uważam że dobrze że coś robią. Boje się tylko o rezultaty)

P.S: 100 post ;)

Warszawska eLka
01.08.2014, 20:57
W Balancingu chodzi o to ze będą stale granice PA a max. poziom będzie pewnie 26 jak na niemieckim.

eMPi
01.08.2014, 21:07
No, ja sie spodziewalem takich zmian, bo dosc podobne wchodza na niemieckim kixx-serwerze, jasne, ze napisza ze "for fun" jako powod, ale jakby sie lepiej zastanowic, to dochodzimy do bardzo prostych wnioskow, mianowicie:

1) Obecnie wystepuje bardzo duza losowosc, majac druzyne 160+ mozesz ograc nawet najsilniejsze ekipy na serwerze, nie ma za duzej presji na szkolenie zawodnikow w szkolce ani potem, bo 16-17 nawet beztalencia zle prowadzona osiagaja na lajcie :P
To sie zmieni i tutaj duzy plus, z tym jednak przychodzi pewien minus, mianowicie koniecznosc trenowania i wysylania na obozy/turnieje jednak mimo wszystko zmusza do zwiekszonej aktywnosci graczy- platnikow, lepsze ceny,a przede wszystkim o 2 wiecej turnieje i obozy/sezon to sporo :)

2) Druga i oczywista zmiana to ogromne zmniejszenie dochodow z meczow ligowych, towarzyskich, jak rowniez pucharowych, takze trzeba bedzie pokombinowac z poziomem otoczenia i wielkoscia stadionow i cenami biletow, kto ma juz wsio na maxa i duza trybune, to niestety, ale straci najwiecej.

3) Kolejna oczywista oczywistosc, to znaczne zmniejszenie kosztow utrzymania zawodnikow, w sumie na plus dla wszystkich oprocz najbogatszych klubow ze stadionami na 100k miejsc i wiecej.

Troche prywaty, ale pod koniec sezonu opylam swojego Srodkowego Napastnika http://www.onlinefootballmanager.pl/player/746074-Quincy-Crouch, starowinka z niego i pogra tylko 1 sezon, ale za to ma ponad 10k pd/pt, wiec nawet po denominacji bedzie na 14 poziomie, w sam raz dla kogos kto walczy o wejscie lub utrzymanie sie w eklasie lub chcialby sie solidnie zaprezentowac w pucharach ;D

Warszawska eLka
01.08.2014, 21:10
I może nie narzekajcie na to że uprzedzają tylko na tydzień przed... Normalnie to informacja była dopiero po wprowadzeniu zmian :P Robią chłopaki postępy. I cieszmy się że coś robią. Jest nadzieja że to wszystko ruszy.

Na niemieckim Forum jest już o tym wiadomo od 2 Miesięcy ponieważ jest to bardzo duża zmiana w całej grze ponieważ ta zmiana ma tez wpływ na poziom zawodników i drużyny przez co spadną ceny biletów i zyski z wejściówek a zawodnicy będą drożsi bo będzie ciężej ich wytrenować na takiego zawodnika który by przynosił większe zyski!

Vam
02.08.2014, 01:19
to sa wielkie zmieny co do prowadzenia druzyny. Jak widac po wypowiedziach paru osob najwieksze zmartwienie jest dochod z meczow..ligowych, pucharowych , towarzyskich ..
Skoro zmieni sie poziom zawodnika i za tym idzie wynagrodzenie to chyba nie bedzie to az tak negatywnie wygladac co do dochodow ..

Najwazniejsze w tej grze jest rynek Transferowy..ktory tutaj zupelnie nie istnieje ...To jest glowny dochod aby dosc szybko przy sprzedazy zawodnikow dorobic sie wiekszego stadionu. W chwili obecnej patrzac na pkt Awansu kazdy moze wyszkolic sobie zawodnika..wiec rynek transferowy jest nie potrzebny.

Teraz przy zmianach zapewnie to sie zmieni. Od ligi regionalnej ludzie beda szukac zawodnikow z wyzszym poziomem. Ceny pojda drastycznie w gore.To bedzie dobre dla tych ktorzy beda tworzyc "DreamTeam"

Jak dla mnie sa to idealne zmiany ..

sniki26
02.08.2014, 06:33
Czy są już jakieś informacje jak będą granice PA po Balancingu?
I czemu nie było wcześniej zapowiedzi o zmianach tylko dopiero 11 dni przed?
Na niemieckich serwerach info jest już od prawie 2 miesięcy.

Słuchaj kolego jeśli wiedziałeś że na niemieckim info jest od 2 miesięcy to czemu o tym nie napisałeś na naszym forum np w formie pytania czy to u nas także wejdzie co ? My nie dostaliśmy infa o zmianach ,jesli coś takiego wiesz zawsze napisz i dowiemy się o co chodzi i czy to także obejmuje polski serwer bo tak to zadajesz głupie pytanie sam wiedziałeś i nic nie napisałeś na polskim forum.

Dopisze jeszcze że w ramach tej zmiany każdy klub dostanie dodatkowo zastrzyk finansowy !!!

Sebek
02.08.2014, 07:29
Mam złe przeczucia. Obym się mylił. Do tej pory zmiany z poziomami były [ehem] śmieszne. No i boję się o dochody za bilety :P bo przecież już rozbudowałem stadion na tyle ile chciałem ;)

Ben
02.08.2014, 08:06
Czy ktoś ma informacje jakie będą PA oraz pensje graczy po tych zmianach?

sniki26
02.08.2014, 08:38
Mam złe przeczucia. Obym się mylił. Do tej pory zmiany z poziomami były [ehem] śmieszne. No i boję się o dochody za bilety :P bo przecież już rozbudowałem stadion na tyle ile chciałem ;)

Co wy z tymi dochodami jak spadną poziomy zawodników to także ich gaże spadną w dół i utrzymanie będzie tańsze nic nie stracicie.

dr.puniszman
02.08.2014, 09:11
z kasą napewno nie bedzie zle, ale Ci co mają wieksze stadiony stracą, ponieważ też mają wieksze koszty z tym związane, ale teraz napewno trzeba inwestować w szkółkę :) bo 5 lvl to już bedzie cos :)

eMPi
02.08.2014, 10:10
To ja moze uscisle, zeby coniektorych uspokoic.

Z racji denominacji/obnizenia poziomow zawodnikow nikt nie bedzie bankrutowal, raczej odwrotnie, nowemu zespolowi jak i srednio zaawansowanemu bedzie sie gralo duzo latwiej i ryzyko wpadniecia w wielomilionowy dlug bedzie ograniczone do minimum.
Beda oczywiscie kluby grajace na kredyt, ale tylko gdy swiadomie wybiora taka droge- 0 rozbudowy stadionu i skupienie sie tylko na poziomie druzyny.

Dodatkowo ciezej bedzie pieniazki zarobic, bo nikt przez dlugi czas nie bedzie dostawal po 2 banki za mecz ligowy u siebie i po banke z towarzyskiego(dochody z ligowych mozna sprawdzic w statystykach, a skoro nawet ja mam przy niecalych 60k miejsc i otoczeniu 3/4/3/3 725k- oplata z towarzyskiego, to przy stadionach 100k+ i max otoczeniu ponad 1 mln jest osiagalne na bank).

Czyli roznica w zamoznosci miedzy najbogatrzymi klubami a sredniakami i nowicjuszami nie bedzie wzrastac tak jak teraz, a po czasie znaczaco zmaleje, nikogo nie bedzie stac na zawodnikow za 20 baniek lub wiecej, bo taki zawodnik nie zapewni juz tak dobrych dochodow jak wczesniej tracac 4 do 7 poziomow.

Za to starsi zawodnicy obecnie na poziomach 14-16 (po denominacji poziomy 8-11)moga znaczaco zyskac na wartosci, gdyz praktycznie kazdy klub bedzie w stanie ich utrzymac, zapowiadaja sie ostre manipulacje/spekulacje/przekrety na rynku transferowym teraz i na poczatku nastepnego sezonu, i spore skoki cenowe w wartosci zawodnikow, takze kumaci managerowie maja teraz spore pole do popisu dolary1

Edytka:
Tutaj macie tabelke z niemieckiego kixx serwera, pensje beda u nas te same, ale za to PA chyba zdecydowanie bardziej obnizone
http://imageshack.com/a/img842/613/8xr6.png
Wg tej tabelki zawodnik z 7609 mialby poziom 14, a u nas spada na poziom 12
Poziom 14 to cos miedzy 8967 a 10251 u nas po zmianach, za to na niemieckim kixx-serwie wg tabelki to by starczalo na gorna granice 15, a druga wartosc to juz powyzej dolnej granicy 17 poziomu.

Takze z tego mozna wnioskowac, ze z racji bardzo malej liczby uzytkownikow dostajemy bardzo znaczne obnizenie, srednio 2-3 poziomy nizej niz w tej tabelce u Niemcow, i nawet po ostrym szkoleniu za kixxy nikt nie bedzie w stanie osiagac wiecej niz 11 zawodnikow 15 poziomu, czyli max na dlugi czas(do kolejnej zmiany granic PA) to beda okolice 165 poziomu druzyny, wniosek- chyba trzeba sie wstrzymac z budowaniem bardzo duzych stadionow, w wiekszosci meczow starczy cos kolo 60-80k, i chyba rowniez otoczenie nie bedzie az tak oplacalne na najwyzszych poziomach, osobiscie jeszcze dlugo potrzymam 3/4/3/3, ewentualnie wskocze na 4/4/3/4 gdyby mi zbywalo kasy, ewentualnie sie przytrafil czasowy spadek do 2 ligi i/lub znaczne odmlodzenie skladu.

zumbach
02.08.2014, 10:54
Witam.
Jak dla mnie jedynym celem tej zmiany jest dalsze wyłudzanie kasy i tyle. Żeby liczyć się wśród najlepszych trzeba będzie wysyłać na turnieje/obozy graczy po 31 roku życia, a to niestety tylko za kiksy. Póki tu nie przybędzie graczy (widział ktoś gdzieś ostatnio reklamę naszego OFM), wszelkie zmiany to tylko mieszanie wody i tyle.
Pozdrawiam.

asasin920
02.08.2014, 12:08
spore zmiany po tym sezonie sprzedam drużyne zostawie młodych poziom bede miał marny ale z czasem sie wyszkolą z reszta ten sezon to porażka...

Warszawska eLka
02.08.2014, 13:40
Słuchaj kolego jeśli wiedziałeś że na niemieckim info jest od 2 miesięcy to czemu o tym nie napisałeś na naszym forum np w formie pytania czy to u nas także wejdzie co ? My nie dostaliśmy infa o zmianach ,jesli coś takiego wiesz zawsze napisz i dowiemy się o co chodzi i czy to także obejmuje polski serwer bo tak to zadajesz głupie pytanie sam wiedziałeś i nic nie napisałeś na polskim forum.

Dopisze jeszcze że w ramach tej zmiany każdy klub dostanie dodatkowo zastrzyk finansowy !!!

Po 1.-Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi (dlatego nic nie pisałem)
po 2.-to wy moderatorzy jesteście od tego żeby nas informować o zmianach a nie na odwrót
po 3.-nie wiem jak ty ale VAM tez gra na niemieckim serwerze także on powinien o tym wiedzieć.

Po za tym zobacz na 2.Ligi zagraniczne,do polowy są puste ale otwarte są 4 ligi na 20 drużyn,
zobacz mój watek Karne i wolne,po dodaniu zdjęcia na dowód ze nie jest tak jak wy to mówicie ze najlepszy zawodnik strzela żaden z was moderatorów się nie odezwał już od maja.
Dostajecie Kixxy za free tak wiec można od was oczekiwacz więcej zaangażowania...

Vam
02.08.2014, 15:08
@ warszawska elka tak naprawde czepiasz sie wszystiego juz od poczatku jak tutaj zawitales..Teraz nastepny temat dlaczego nas predzej nie poinformowali..A.)moze zapomnieli..B.) nie chcieli..C.) dopiero nas poinformuja.D.) sprawdzaja na innym serwrze czy bedzie to tak dzialac ja mysl

Jezeli sadzisz ze gram na niemieckim serwerze i wiesz gdzie to pokaz mi na forum gdzie to pisze? Bo na forum nic nie pisze...

Informujemy jezeli dostajemy oficjalnie Informacje ..Jezeli jej nie ma jak mozna Informowac?

sniki26
02.08.2014, 15:35
Kolego moderator nie jest od tego aby odpowiadać na każde zadane pytanie na forum poczytaj sobie jakie obowiązki ma moderator forum i potem porozmawiamy czy się wywiązujemy czy nie.
''po 2.-to wy moderatorzy jesteście od tego żeby nas informować o zmianach a nie na odwrót''
I zostałeś poinformowany specjalnym tekstem w grze prawda.
A mnie chodziło o normalne koleżeńskie zachowanie jak coś wiesz z niemieckiego forum przekaz to całej polskiej społeczności jeśli nie masz na to ochoty to się po fakcie nie czepiaj mogłeś poinformować ludzi jak sam pisałeś 2 miesiące wcześniej może trzeba było podać link do niemieckiego forum ,może zapytać czy takie zmiany będą i u nas na pewno na takie pytania dostał byś odpowiedź ale niestety uznałeś że nie trzeba tego zrobić.

Co do tego zarzutu ''Po za tym zobacz na 2.Ligi zagraniczne,do polowy są puste ale otwarte są 4 ligi na 20 drużyn,
zobacz mój watek Karne i wolne,po dodaniu zdjęcia na dowód ze nie jest tak jak wy to mówicie ze najlepszy zawodnik strzela żaden z was moderatorów się nie odezwał już od maja.
Dostajecie Kixxy za free tak wiec można od was oczekiwacz więcej zaangażowania..."

To po pierwsze jacy WY czy jakiś moderator forum lub gry tam tak napisał że karne strzela najlepszy zawodnik nie tak napisał jeden z graczy Csaris i miał do tego prawo i potem wywiązała się dyskusja ,niestety jak sam napisałeś od maja nikt tam już nie pisze więc temat nikogo za bardzo nie interesuje. Podaje link to w/w tematu http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?1860-Karne-iWolne
Co do tych lig temat został przekazany do Wave i czekamy na reakcje OFM.

Warszawska eLka
02.08.2014, 19:30
260

Wiadomość jest z 18.kolejki Sezonu 31 na serwerze AT.
Dzisiaj jest 30.kolejka 32 Sezonu.
Skoro do wczoraj na PL nie było info o tym to myślałem ze to nie będzie na PL wprowadzone.
A jak już to powinno być wprowadzone od 27 Sezonu a nie już od następnego.

eMPi
02.08.2014, 20:29
Osobiscie podejrzewalem takie zmiany, bo tez gram na niemieckim kixx serwerze, ale liczylem ze nie beda az tak bardzo dyrastyczne( niektorzy zawodnicy traca 7 poziomow z dnia na dzien ;X).

Proponowalbym podac jakies pomysly lub porady dla nowszych graczy lub sredniozaawansowanych, bo jednak czesc osob moze sie czuc przytloczona a nawet potrosze oszukana takimi zmianami, w sumie nie wiem co ktos jeszcze by chcial sie o denominacji dowiedziec, takze zapraszam do zadawania pytan, w miare mozliwosci czasowych postaram sie jak najdokladniej odpowiadac, posilkujac sie rowniez niemiecka wersja dyskusji o tzw balancing.

corsano
03.08.2014, 08:57
Polski serwer to chyba kula u nogi OFM. Skasowaliby i byłoby po problemie. Ciągłe mieszanie w PA wychodzi coraz gorzej. I tak mamy teraz loterię w meczach a spłaszczenie poziomów nie poprawi nic. Nie wprowadzą czego sensownego co poprawiłoby grywalność tylko ciągle robią ciągle ludzi w hu... Ktoś zakłada sobie strategię gry i bach wszystko popierd... Jak dla mnie gra nie ma przyszłości co widać po tym jak przez 10 lat się rozwinęła

Sebek
03.08.2014, 10:36
Co wy z tymi dochodami jak spadną poziomy zawodników to także ich gaże spadną w dół i utrzymanie będzie tańsze nic nie stracicie.

już wyjaśniam, spadek gaży da mi oszczędności rzędu 500tys. Jeśli przy manipulacji poziomami autorzy gry nie pomieszają we frekwencji i innych związanych ze stadionem to te 500tys będzie słabym pocieszeniem.

eMPi
03.08.2014, 12:11
już wyjaśniam, spadek gaży da mi oszczędności rzędu 500tys. Jeśli przy manipulacji poziomami autorzy gry nie pomieszają we frekwencji i innych związanych ze stadionem to te 500tys będzie słabym pocieszeniem.
http://www.onlinefootballmanager.pl/club/237-FC-Gunners
Patrzac po Twoim klubie na stadion/druzyne, to te 500k stracisz minimum z biletow ligowych, a przeciez towarzyskie tez bedzie spora strata w porownaniu do obecnej sytuacji,ze 300-400k w plecki codziennie, no i mniej z pucharow, ale to nigdy nie bylo glowne zrodlo dochodow, takze pal licho :P
A trzeba pamietac, ze szkolenie bedzie tak samo drogie jak wczesniej, tzn turnieje/obozy treningowe dalej beda w cenie okolo 700k za najdrozszy oboz i 800k za najdrozszy turniej jesli wysylamy standardowo tylko 11 graczy, oj trzeba bedzie jakos to sobie odbic na rynku transferowym, zanim reszta ludzi wyczai co sie bedzie dzialo z cenami zawodnikow powodz1

carl84
03.08.2014, 19:49
Panowie powiem wam ze wedlug mnie to i tak sie sprzeczacie bez sensu o cos czego jeszcze niema .Problem bedzie dopiero w nastepnym sezonie bo przeciez nie bylo zadnego infa o tej zmianie ja te "pomaranczowe strzalki" zobaczylem dopiero jak zaczolem tu czytac :) wiec daje se reke uciac ze 50% graczy baaa 70% nawet o tym niewie i nie chodzi o to czy to bedzie za sezon czy za dwa nikt niedostal zadnej informacji na skrzynke czy przy logowaniu ze cos sie zmieni i zobaczycie co sie zacznie dziac na forum w nowym sezonie jak gracze beda wchodzic a tu ich druzyny maja o polowe mniejszy level :gruebel:

A teraz moje uwagi :) :

-Bardzo dziwne obnizanie lev.... ani nie o okreslony poziom w dol ani procentowo ??...??? wniosek .... z 14 na 8 z 9 na 3 czyli ktos kto mial druzyne na 140 bedzie mial 80 a ktos kto mial 90 bedzie mial 30 masakra w pierwszym przypadku traci 40% sile a w drugim az 70% wiec w jaki sposob to ma pomoc poczatkujacym to ja niewiem :(

-Druga sprawa to druzyne teraz beda mialy bardziej zblizone poziomy niebedzie tak jak jest teraz poczatkujacy 30 eklasa 180 tylko cos kolo 20 - 100 a wiec w ligach beda mniejsze rozbieznosci a kazdy wie ze silkik meczy w tejj grze ma duzy wspolczynnik szczescia wiec ... skoro teraz rozbieznosc sily druzyn np w IIlidze wynosi 80 to po zmianie wynosic bedzie tak na oko z 50 czyli slabsi beda miec wieksze szanse na zajecia wyzszego miejsca ...FAJNIE !!! ale.... z drugiej strony bedziemy placic kupe kasy za graczy o jeden lev silniejszych a kazdy wie ze jeden lev silniejszy niezawsze pozwoli druzynie wygrac :( mam glupie wrazenie ze zeby uzyskac awans bedziemy liczyc w wiekszosci na szczescie.

-Trzeci problem wedlug mnie to mianowicie ten odnoscie graczy ktorzy na pale leveluja druzyny w chwili obecnej aby miec druzyne na 160-170 nawet dla zoltodzioba jest to trudne bo sorki ale najwiekszego glaba bez stadionu odstraszaja place rzedu 30.000-45.000zl a place rzedu 2.400-3.600 beda dla nich wmiare ok wiec beda kupowac 34-35 latkow poto tylko zeby awansowac ..... hmmmm moze taki wlasnie jest cel organizatorow aby w 5-6 sezonow dostac sie do ekstraklasy :D

Csaris
03.08.2014, 20:33
Panowie powiem wam ze wedlug mnie to i tak sie sprzeczacie bez sensu o cos czego jeszcze niema .Problem bedzie dopiero w nastepnym sezonie bo przeciez nie bylo zadnego infa o tej zmianie ja te "pomaranczowe strzalki" zobaczylem dopiero jak zaczolem tu czytac :) wiec daje se reke uciac ze 50% graczy baaa 70% nawet o tym niewie i nie chodzi o to czy to bedzie za sezon czy za dwa nikt niedostal zadnej informacji na skrzynke czy przy logowaniu ze cos sie zmieni i zobaczycie co sie zacznie dziac na forum w nowym sezonie jak gracze beda wchodzic a tu ich druzyny maja o polowe mniejszy level :gruebel:

A teraz moje uwagi :) :

-Bardzo dziwne obnizanie lev.... ani nie o okreslony poziom w dol ani procentowo ??...??? wniosek .... z 14 na 8 z 9 na 3 czyli ktos kto mial druzyne na 140 bedzie mial 80 a ktos kto mial 90 bedzie mial 30 masakra w pierwszym przypadku traci 40% sile a w drugim az 70% wiec w jaki sposob to ma pomoc poczatkujacym to ja niewiem :(

-Druga sprawa to druzyne teraz beda mialy bardziej zblizone poziomy niebedzie tak jak jest teraz poczatkujacy 30 eklasa 180 tylko cos kolo 20 - 100 a wiec w ligach beda mniejsze rozbieznosci a kazdy wie ze silkik meczy w tejj grze ma duzy wspolczynnik szczescia wiec ... skoro teraz rozbieznosc sily druzyn np w IIlidze wynosi 80 to po zmianie wynosic bedzie tak na oko z 50 czyli slabsi beda miec wieksze szanse na zajecia wyzszego miejsca ...FAJNIE !!! ale.... z drugiej strony bedziemy placic kupe kasy za graczy o jeden lev silniejszych a kazdy wie ze jeden lev silniejszy niezawsze pozwoli druzynie wygrac :( mam glupie wrazenie ze zeby uzyskac awans bedziemy liczyc w wiekszosci na szczescie.

-Trzeci problem wedlug mnie to mianowicie ten odnoscie graczy ktorzy na pale leveluja druzyny w chwili obecnej aby miec druzyne na 160-170 nawet dla zoltodzioba jest to trudne bo sorki ale najwiekszego glaba bez stadionu odstraszaja place rzedu 30.000-45.000zl a place rzedu 2.400-3.600 beda dla nich wmiare ok wiec beda kupowac 34-35 latkow poto tylko zeby awansowac ..... hmmmm moze taki wlasnie jest cel organizatorow aby w 5-6 sezonow dostac sie do ekstraklasy :D

Dobrze gada, polać mu :icon_fump_Xmas:

eMPi
03.08.2014, 22:33
Losowosc sie znacznie zmniejszy po obnizeniu poziomow, ale co do drugiego wniosku to masz slusznosc, w koncu na awans trzeba bedzie zapracowac sobie, bo trzeba bedzie wyszkolic lub kupic bardzo drogich zawodnikow, teraz sytuacja wygladala zgola inaczej- przy duzym stadionie nigdy nie musiales sie martwic o kwestie finansow, zawsze byles na sporym plusie, nawet gdy sobie co sezon kupowales koksa za 20 baniek, zeby uzupelnic sklad.

Po zmianach bedzie bardzo ciezko wyjsc z finansami na plus a nawet na 0 jesli ktos bedzie mial ambicje grac w polskiej eklasie/1 lidze, lub w zagranicznej eklasie, bo zawodnicy beda generowac duzo nizsze ceny z biletow, a szkolenie/kupno wcale nie bedzie jakos znaczaco tansze, dlatego z pomoca przychodzi tu rynek transferowy i kombinowanie/oszustwa, miejmy nadzieje tego drugiego jak najmniej.

Csaris
04.08.2014, 13:59
Losowosc sie znacznie zmniejszy po obnizeniu poziomow
No z tym to ja się nie zgodzę. O ile wiem to "silnik" gry zostaje po staremu. Jak polecą poziomy w dół, to różnice między poszczególnymi zespołami równierz spadną. A mniejsze róźnice poziomów to większe pole popisu dla tego losowego systemu. Wystarczy popatrzeć na ligi, w których różnice lvl są małe- polska e-klasa i liga zachodnia/wschodnia. Tam wygrywa ten kto ma szczęście. Sam mam jeden z lepszych zespołów w polskiej lidze zachodniej i co z tego? Popatrzcie na moje serie meczów. 7 wygranych, póżniej 10 przegranych z rzędu. A dlaczego? bo różnica pomiędzy graczami to średnio 2... 3... 10... punktów... Jak te różnice jeszcze bardziej się zmniejszą, ta taka sytuacja będzie równierz w niższych ligach.
Żeby można było powiedzieć o zmniejszeniu losowości, trzeba podnieść poziomy. Nie obniżać! Podnieść je tak by zespoły mogły się między sobą różnić w poziomach.
Inaczej to mamy nadal papier kamień nożyce i poziom nie wiele pomaga.

zumbach
04.08.2014, 17:16
Zgadzam się z Csarisem.

eMPi
04.08.2014, 19:19
Losowosc bedzie mniejsza z tego powodu, ze na logike 20% z poziomu 100 to tylko 20 pkt, a z poziomu 200 to juz 40 pkt, wiec przykladowo tak samo latwo jest przergrac druzynie 120 poziomu z druzyna o poziomie 100, jak druzynie poziomu 200 z druzyna o poziomie 160, niby % ten sam ale w pierwszym przypadku roznica to 20 lvl, a w drugim 40.
+- 20% jest spore prawdopodobienstwo wtopy zawsze, ale przy 50% jest ono juz minimalne(kilka %, jesli ustawisz zla taktyke i zaangazowanie).

carl84
04.08.2014, 21:55
Tak czy siak beda niezle buty :D

Warszawska eLka
04.08.2014, 23:25
Losowosc bedzie mniejsza z tego powodu, ze na logike 20% z poziomu 100 to tylko 20 pkt, a z poziomu 200 to juz 40 pkt, wiec przykladowo tak samo latwo jest przergrac druzynie 120 poziomu z druzyna o poziomie 100, jak druzynie poziomu 200 z druzyna o poziomie 160, niby % ten sam ale w pierwszym przypadku roznica to 20 lvl, a w drugim 40.
+- 20% jest spore prawdopodobienstwo wtopy zawsze, ale przy 50% jest ono juz minimalne(kilka %, jesli ustawisz zla taktyke i zaangazowanie).

Empi ale jak Zawodnik z obecnym poziomem 16 z 18(max.) będzie miał poziom 10 z 24(max.) to wszystko się jeszcze bardziej ściśnie.Tylko nie liczne drużyny będą miały lepszych graczy niż reszta.
Czyli ze wszystkich zawodników w grze z 90% będzie miało poziom niższy niż 12 albo i jeszcze mniej i dlatego gra będzie jeszcze bardziej losowa niż jest teraz bo maksymalny poziom będzie 24 o ile będzie tak samo jak jest na niemieckim.

eMPi
05.08.2014, 08:38
Ale ja nie mowie, ze bedzie latwo miec druzyne z max lvl, mowie tylko, ze teraz majac druzyne z max poziomem(198) jestesmy w stanie przegrac bez problemu z leszczami na 160+, ktorzy praktycznie swoich zawodnikow w ogole nie rozwijali(brak obozow/turniejow/meczow towarzyskich premium), a po denominacji jak ktos bedzie mial max druzyne 165(czyli cala 11tka na poziomie 15), to przeciwko druzynie poziomu 100-120 bedzie mial blisko 100% szans na wygrana. To jest wyrazne zmniejszenie losowosci.

I tak, rozumiem ze na osiagniecie silnej druzyny po denominacji trzeba bedzie ostro popracowac, juz zawczasu miec te 100-200 baniek odlozone na rozwoj zawodnikow i czesto/gesto powydawac kixxy, co nie zmienia faktu, ze bedzie jakis sens ich uzywania(teraz niekoniecznie jest, mowiac delikatnie :p ).

Edytka:
Dokopalem sie do tabelki PA dla wszystkich miedzynarodowych serwerow, w tym naszego, z gory ustalone, niezmienne poziomy PA:
http://imageshack.com/a/img674/6585/z4Tu4O.png
Ceny mamy takie jak w tej wczesniejszej z niemieckiego kixx serwera.
Teraz przynajmniej kazdy bedzie wiedzial na czym stoimy konkretnie z poziomami zawodnikow.

No i sie wszystko potwierdza, bez wydawania ogromnej kasy na turnieje/obozy oraz mecze towarzyskie premium zawodnicy beda osiagac gora 13 poziom, czyli zespoly na dorobku/bankruci nie beda przekraczac poziomu druzyny 145, tylko ktos kto wylozy te 200 banieczek i sporo kixx na dodatkowe szkolenie ma szanse dobic na max poziom 198, ale wtedy bez problemu rozniesie przecietniakow w drobny pyl. Zrodlo tutaj--->http://server2.ofm-forum.de/showthread.php?18689-Neue-Aufwertungsgrenzen-und-neue-Spielergeh%E4lter&p=215371&viewfull=1#post215371 zeby nie bylo, ze sobie to tylko wymyslilem ;)

Aha, jak widac po tabeli, zaczyna sie oplacac szkolic mlodzikow w szkolce, bo taki 17/5 z ponad 750 PD to bedzie skarb, i ludzie beda za niego placic ze 2 banki na luzaku.

kamelos
06.08.2014, 14:31
Największą głupotą będzie w tym sezonie angażowanie juniorów do kadry, miałem to zrobić ale w odpowiednim czasie zobaczyłem te strzałki w menu. No i byłbym z 3mln w plecy... :confused-new:

Ben
06.08.2014, 16:08
Pytanie do moderatorów:
Czy te zmiany o których tu debatujemy są pewne? Dostaliście już oficjalne informacje o tym, iż wchodzą one z początkiem kolejnego sezonu? Czy wciąż jedynym ich śladem jest zakładka Balancing?

sniki26
06.08.2014, 17:06
Tak wchodzą od nowego sezonu zmiana poziomu zawodników i pensji.

dr.puniszman
06.08.2014, 17:37
jedynie to co tak naprawdę sie zmieni to,że bedzie opłacało sie szkolić młodzież, losowość moim zdaniem bedzie taka jak teraz czyli wszystko zależeć bedzie od taktyki, co do rynku to ja już nawet tam nie zaglądam, olimpia sprzedawał zawodników 18lvl za grosze... A na rynku w następnym sezonie nikt nie będzie mógł wystawić zawodnika za wiecej niż 2 milony - max 12lvl a cena jest brana z poprzednich transakcji, wiec będzie mega haos przez te pseudowartości zawodników...

Wydaje mi się, że wiekszosc zrezygnuje z tej gry...

eMPi
06.08.2014, 18:43
Spokojnie punisz, nie boj nic, desperaci beda wystawiac tak czy siak, jak bedzie popyt na danego zawodnika, a zapewniam, ze bedzie, to po 1-2 sezonach wartosci zawodnikow sie podniosa, nie osiagna obecnych wyzyn(15-20 mln), ale 5-10 mln spokojnie najlepsi dobija, sam sie przekonasz :p

Zeby daleko nie szukac popatrz sobie na jednego z najbogatszych managerow na serwerze i jego zespol, mianowicie Alienusa http://www.onlinefootballmanager.pl/club/7012-FC-DeLuxe Stadionik ma, w eklasie polskiej gra, kase trzepie jak nikt inny, ale jeden z podstawowych zawodnikow, mianowicie srodkowy pomocnik konczy u niego kariere, a zmiennik ma teraz 13 poziom(po denominacji bedzie mial okolo 7 poziomu na moje oko;>). No i jak myslisz, bedzie gral w eklasie 7mka na pozycji srodkowego pomocnika, czy moze raczej wysupla te 5-10 banieczek i kupi kogos na poziomie 12-14? Ja stawiam na to drugie :>
Jest wiele takich klubow, mianowicie prawie wszyscy z eklasy kazdego kraju, a do tego polska 1liga wschodnia/zachodnia i paru kozakow mozna nawet znalezc w polskich 2gich ligach, takze spoko, bedzie twarda rywalizacja w nowym sezonie o kazdego zawodnika powyzej 12 poziomu :)
Dodatkowo moga sie wlaczyc do gry jeszcze jacys samobojcy z malymi stadionami liczacy na szybki awans, bo poziomy 12-14 maja niskie gaze i nie beda odstraszac sredniakow.

zumbach
06.08.2014, 19:50
Problem polega na tym, że aby cokolwiek osiągnąć musiałem opracować sobie strategię na rok (normalny, rzeczywisty rok czasu). Teraz moją strategię szlag trafił i muszę sobie kombinować od nowa w momencie kiedy miałem zamiar zbierać plony. Czyli ... jak w życiu. Z tym, że żyć trzeba. Grać nie. To jest ordynarne wyciąganie pieniędzy. Za te odłożone " banieczki" nie wytrenuję zawodników. Wytrenuję ich tylko za prawdziwe pieniążki. To jest żenada. W niemieckim Classic można grać za piwo z pełnym personelem i kixx. U nas już dawno lacha położona i doją ile się jeszcze da wydoić. I poczytajcie sobie przy okazji ostatnich zmian jak to miało być dzięki temu wspaniale. W politykę Panowie wytłumaczacze. Kariera czeka.

eMPi
07.08.2014, 11:37
Zumbach, sprawdzilem link do Twojego klubu i serio nie masz sie czego obawiac, stadionik juz dobry, a po zakonczeniu rozbudowy wiekszego na dlugo nie bedziesz potrzebowal przy obecnych granicach PA, moze ewentualnie otoczenie troszke podniesc by sie przydalo na 4/4/3/4 albo na max, zaleznie jak tam stoisz z kasa.
Odnosnie kadry to niestety te 17tki co teraz kupowales to trzeba opylic, bo one nic nie warte beda, jak od nastepnego sezonu 17/5 zawodnik bedzie mial ponad 750 pd/pt na start :)
Ja tez trenowalem swoich na obozach/turniejach wiec jestem jakies 40 baniek w plecy liczac pensje, a dostane za moich moze w sumie 5 mln, no ale trzeba kombinowac i sie nie poddawac.

ALIENUS
07.08.2014, 18:02
Ja jestem bardzo zniesmaczony tą zmianą, już pomijająć straty za bilety...
Od 2 sezonów inwestuje w młodzież (przzez co straciłem na towarzyskich klikadziesiąt baniek), a teraz moi 20latkowie w przyszłym sezonie spadną z 14 lvl na 7/8... a ze szkółki będę mógł wyciągnąć zawodnika 17letniego od razu z 5 lvl.

zumbach
07.08.2014, 18:23
... i właśnie o to mi chodzi. Alienus opracował strategię i bum. Zmiana koncepcji.

Csaris
07.08.2014, 23:40
Ja też zainwestowałem kasę w młodzików. I to niedawno- kilka dni przed ogłoszeniem zmian. Pełna kadra 17-18 lat. Teraz dostanę 18 latków z lvl max 4... Czyli nic niewarty śmieć, bo dostępni będą 17 latkowie z levelem 5. Do tego teraz ich nie sprzedam bo zakupieni są w obecnym sezonie, w przyszłym sprzedaż nie będzie sie opłacać bo wezmę za nich ułamek tego co wydałem. Te 2,5 miliona nie zrekompensują nawet kasy wydanej na obozy treningowe. A miało być tak pięknie ;/

sprokett
08.08.2014, 12:50
[QUOTE=zumbach;11410]Witam.
Jak dla mnie jedynym celem tej zmiany jest dalsze wyłudzanie kasy i tyle. Żeby liczyć się wśród najlepszych trzeba będzie wysyłać na turnieje/obozy graczy po 31 roku życia, a to niestety tylko za kiksy.QUOTE]

Myślę, że Zumbach trafiłeś niestety w samo sedno.
Po zmianach, żeby być na szczycie, nie wystarczy już tylko dobra strategia, pomysł na budowanie drużyny i szczęście...
Decydująca tu będzie ilość prawdziwych banknotów, jaką gracz przeznaczy na zapłacenie za kiksy!
Zatem mnie sukces nie grozi, bo nie mam zamiaru płacić ani złotówki!

eMPi
08.08.2014, 13:06
Po zmianach, żeby być na szczycie, nie wystarczy już tylko dobra strategia, pomysł na budowanie drużyny i szczęście...
Decydująca tu będzie ilość prawdziwych banknotów, jaką gracz przeznaczy na zapłacenie za kiksy!
Zatem mnie sukces nie grozi, bo nie mam zamiaru płacić ani złotówki!
No to jednak wychodzi na moje i sie losowosc zmniejszy, dla jednego to zaleta, dla innych wada :p
Dla mnie osobiscie jeszcze nie wiem czy zaleta czy wada, bo to zalezy od tego czy bede uzywal duzych ilosci kixx, jesli tak to zaleta, bo cos bede z nich mial, jesli nie, to wada bo wtedy cokolwiek bym nie wykombinowal bedzie mnie dzielila przepasc od kumatego kixxowca :)

sprokett
08.08.2014, 16:34
...i co, jak będziesz przeznaczał na zasrane kiksy 200zl na sezon, to naprawdę będziesz miał satysfakcję, ze jesteś lepszym managerem od innych?
Kupisz sobie 1 miejsce w tabeli i będziesz z tego dumny?
Wg mnie, ta gra straci dotychczas największą zaletę tj. ducha sprawiedliwej rywalizacji.
Pojawi się "elyta" hurtowo wydająca kasę na kiksy i reszta zawiedzionych graczy, którzy dotychczas swoim pomysłem osiągali sukcesy.
Efekt będzie taki, ze owa elyta utopi się we własnym sosie, bo wkrótce zabraknie graczy, którzy będą w tak głupi sposób chcieli wydawać swoje pieniądze.
Koniec gry zbliża się wielkimi krokami. Gratulacje!

dr.puniszman
08.08.2014, 20:39
zgadzam sie z tobą sprotek (mam nadzieje że nie przekrecilem nicu a jak tak to przepraszam) ta gra miała mega zalete ze kixx`y tak naprawdę nic nie pomagały, potem zrobili te przyspieszenia budowy, a teraz to przegieli,ja nie mam czasu nad mysleniem nad strategią kiedys wystarczyło wybudować stadion i ciekawe czy cos sie zmieni... teraz po 3-4 sezonach przerwy uruchomilem szkółkę i zastanawiam sie czy rozbudowywac ja na 4 poziom...

Vam
09.08.2014, 02:09
http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?1948-Od-26-Sezonu-nowe-Punkty-Awansu-i-Wynagrodzenia-Zawodnikow

Zmiany dotycza wszystkich Kixx-Serweru nie tylko naszego.

7xyz
09.08.2014, 11:21
Każda zmiana coś wnosi a ja już dawno pisałem że gra jest oderwana od rzeczywistosci a odpowiedzi od adminów - " że nie umiem grać"
- stadiony po 200 000 ODERWANE OD REALIÓW !!!!!!!!!
- wyszkolenie młodzika do poziomu 5- 500.000 a wartośc 100 000, przestałem szkolic 3 sezony temu (smiech na sali!!)
- druzyna lev 190 wiek 35 lat- pokażcie mi taki zespól który zdobywa mistrzostwo w realu!! ( 11 Frankowskich) śmiech
sugerowałem aby wspólczynnil był dzielony przez wiek- ale nikt tego nie popierał.

- o łowcy talentu który szuka 20 kolejek i znaleziony zawodnik jest słabszy od młodzika z "ulicy" rozwija sie też wolniej!! to po co ta opcja!!!!!!

zobaczymy co przyniosą zmiany, miejmy nadzieje ze zaczną być odbiciem realnego footbalu!!

i ostatnie PIENIĄDZE ZA REMIS!!! 1/3 wartosci i nikt tego nie widzi ze to powinno byc zmienione!!

zumbach
09.08.2014, 12:19
Z tym łowcą talentów to faktycznie jaja. Zawsze mam lepszych zawodników z ulicy niż od łowcy.

Vam
09.08.2014, 13:18
Najwiekszy problem w tej grze byly Punkty Awansu.Byly dynamiczne co oznaczalo ze zmienialy sie co 9 dni.
Byl Problem ze niektorzy zawodnicy dosc szybko w ciagu jednego Sezonu zdobyli kilka poziomow .
Doprowadzalo to wszystkich Menadzerow prawie do bankructwa.

Zaczelismy budowac Stadiony .Zmienili nam Gaze i Punkty Awansu tez nam zmienili.
Nowi gracze zaczeli kupowac dosc tanio Zawodnikow z wysokim Poziomem co doprowadzalo ich do bankructwa i zrezygnowali z gry.
Inni wytrwali zaczeli grac mecze Towarzyskie aby Wybudowac sobie duze Stadiony.
Grali zawsze na swoim Stadionie i wymagali troche mniejszy poziom niz sami mieli i oferowali Pieniazki.Chodzilo o to aby z meczu Towarzyskiego byla duza kasa na rozbudowe Stadionu.
I tak grali az do dzisaj zapominajac o rynku Transferowym ktore praktycznie nie dzialal od poczatku gry.
Znowu Ci inni ktorzy dostali za mecz towarzyski zamiast inwestoac kase w Stadion lub w nowych mlodych zawodnikow to woleli kupic starego z wysokim Poziomem zawodnika ..To potem doprowadzalo ich do bankructwa..
Kochani gdzie byl jakis ruch na Rynku Transferowym?
Nie bylo go.Z jednej strony nie oplacalo sie sprzedac bo nikt kasy nie mial.
Bylo grannie o rozbudowe Stadionu.Nie bylo mozliwe szkolic zawodnikow bo nie oplacalo sie mlodzikow sprzedac bo kazdy ostatnio moze sobie takiego wyszkolic.

Wiec rynek Transferowy nie moze funkcjonowac na takich zasadach jakie sa teraz.
Dlatego sa potrzebne zmiany w PA..i najwazniejsze w tym aby to byly niezmienne PA.
Teraz bedziemy zmuszeni wstawic zawodnika na Rynek Transferowy aby go sprzedac lub wejsc na ten Rynek aby kupic zawodnika.

Nie bedzie mozliwe aby bogate kluby szkolily sobie zawodnika od poczatku.To jest wlasnie szansa dla mniej bogatych Menadzerow ktorzy chca sie wzbogacic a to bedzie mozliwe poprzez transfery zawodnikow.

Nie kazdy moze grac w Ekstraklasie i nie kazdy bedzie tam gral.Musicie to wszyscy zrozumiec.

Musimy zaczac szkolic mlodych zawodnikow i sprzedac ich aby inni mogli kupic.Juz kiedys pisalem jak zaczac gre i jak szkolic zawodnikow.Nadal jest to aktualne

Podaje przyklad...kupujemy zawodnika z poziomem 2 w 26.Sezonie na poczatku sezonu ...trenujemy go, gramy mecze towarzyskie, mecze ligowe i na poczatku 27.Sezonu sprzedajem go z poziomem 4.... Nastepny gracz kupuje tego zawodnika z Poziomem 4 trenuje go i sprzedaje ...az kiedys dostanie sie pod opieke Ekstraklasisty gdzie ma mozliwosc wyszkolenia go do poziomu 16.17.18....

Wydaje mi sie ze wiekszoc Menadzerow nie wie jak szkoli sie Zawodnikow bo jak skoro odstepy dzisiejszych Punktach Awansu sa bardzo male,
dlatego te wieksze roznice w PA szokuja ...Mysla ze tylko z kixxami idzie wyszkolic zawodnika....

Trzeba wiedziec jak sie szkoli zawodniko bez Turniejow i obozow treningowych...A jezeli dojdzie sie do pewnego Standardu Zespolu mozna zaczac szkolic poprzez Obozy i turnieje...Nie idzie wszystkiego od poczatku gry...Zrozumcie to...

Tutaj mozna przeczytac o problemach ktore istnialy na poczatku gry...

http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?363-Problemy-finansowe-klub%F3w-wypowiedzi

zumbach
09.08.2014, 15:41
Nie no, błagam. Trzeba ratować grę bo nie ma ruchu na rynku transferowym. Nie ma ruchu, bo nie ma graczy. Proporcjonalnie na niemieckim classic jest dokładnie taki sam ruch. 10 razy większy bo i ludzi 10 razy więcej i ceny wtedy też mogą być z kosmosu. Można szkolić bez kixx?. Można grając z dużo słabszymi od siebie i tracąc kasę za mecze towarzyskie. Tylko trzeba mieć takie dochody z pozostałych żródeł, żeby na to zarobić. Faktycznie pomoc dla słabszych zważywszy, że towarzyskie w pozycji dochodu są na pierwszym miejscu. Najlepiej najpierw wydać kupę szmalu, żeby za kixx rozbudować stadion. Później za kixx robić obozy i turnieje. Nic się nie liczy poza wyciągnięciem jak największej ilości kasy. Nowi na to nie pójdą, a starzy jak ja w końcu się wk.... . Ludzie! Już chyba ze 300 rocznie wydaję na zwykłe statystyki (statystyk, asystent i ekonomista). Za 10 minutową grę online! Tu wam koledzy absolutnie żadne tłumaczenie nie pomoże. To jest dziadostwo i kanciarstwo do potęgi N, a zarazem prosta droga do zakończenia przygody polskiego OFM. Szkoda.

Vam
09.08.2014, 17:23
Jakie wyciaganie kasy za kixxy zumbach? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi.
Stadion mozesz wybudowac normalnie bez kixxow.To nie jest gra podzielona na ery gdzie musisz do pewnego momentu cos wybudowac ,cos zdobyc.

Jezeli mowisz juz o obozach i turniejach nie jest to tak ze musisz placic za to Kixxy.Placisz dopiero jezeli zawodnik przekroczyl 32.Wiek

Nie rob zamieszania nowym gracza i nie strasz ich ze trzeba wydawac kase na gre.Mozesz wydac ale to dobrowolnie jezeli Cie stac.

Osobiscie sadze jezeli Ci gra nie odpowiada mozna usunac druzyne i zajac sie lepszymi rzeczami w zyciu i nie denerwowac sie .Zycie jest za krotkie

Zmiany zwiazane z Balacingiem zostaly wprowadzone we wszystkich krajach gdzie sa kixx-serwery
Nikt nam nie robi na zlosc .

Ten system ktory zostanie wprowadzony od 26.Sezonu byl testowany od lutego na OFM-BETA....

zumbach
09.08.2014, 20:36
Owszem można sobie pykać bez opłat, ale na pewien poziom się już nie wskoczy. Nie chciałem nikogo obrazić, bo nikt z nas nie ma wpływu na zmiany. Trochę za bardzo się uniosłem za co przepraszam, ale gdzie ponarzekać jak nie tutaj :). No, ale już starczy (narzekania, nie grania drogi Vam :))

Warszawska eLka
10.08.2014, 00:54
A co będzie z młodzikami w szkółce w nowym sezonie? Czy ich poziomy tez zostaną obniżone czy zostanie tak jak jest?
Bo w tej chwili młodzik z poziomem 4 według nowych PA będzie na poziomie 1 albo 2.

Warszawska eLka
10.08.2014, 00:58
Zmiany zwiazane z Balacingiem zostaly wprowadzone we wszystkich krajach gdzie sa kixx-serwery
Nikt nam nie robi na zlosc.

To dlaczego Polacy zostali poinformowani dopiero 11 dni przed faktem a Niemcy około 2 miesiące wcześniej?

KukiPawel
10.08.2014, 09:51
Rozumiem, że zmiany dotyczą poziomów i gaż piłkarzy. A ceny za rozbudowę stadionu pozostają bez zmian?

sniki26
10.08.2014, 11:47
To dlaczego Polacy zostali poinformowani dopiero 11 dni przed faktem a Niemcy około 2 miesiące wcześniej?

Już dostałeś odpowiedź na to pytanie w poprzednich postach jak wiedziałeś 2 miesiące wcześniej to trzeba było napisać o tym na naszym forum nie zrobiłeś tego my dostaliśmy info tak jak przesyła nam OFM .

Vam
10.08.2014, 11:55

Bo 12 dni temu zakonczyli testy i nie chcieli nam cos obiecywac co moglo by zaklucic nasz spokoj ze znowu cos obiecali a nie dotrzymali. Dlatego byla taka Decyzja ze jak wszystko bedzie w porzadku wtedy nas poinformuja..

Rozumiem, że zmiany dotyczą poziomów i gaż piłkarzy. A ceny za rozbudowę stadionu pozostają bez zmian?

Tak , zmiany dotycza tylko nowych Punktu Awansu i Wynagrodzenia zawodnikow.

Reszta pozostaje bez zmian.

Warszawska eLka
10.08.2014, 13:53
jak wiedziałeś 2 miesiące wcześniej to trzeba było napisać o tym na naszym forum nie zrobiłeś tego my dostaliśmy info tak jak przesyła nam OFM .

1.) Nie jestem jedynym graczem co gra na Polskim i Niemieckim Serwerze,XXXXXXXXXXXXXXX. Po prostu najszybciej zareagowaniem na informacje na Polskim Serwerze.
2.) Jeżeli testy się skończyły niby 12 dni temu i nie chcieli nam coś obiecać czego by mogli nie dotrzymać to co to by dało jak bym napisał?

Edit:Prosze uzywac wlasciewego kulturalnego jezyk i nie obrazac nikogo

To nie była obraza ale niech ci będzie jeżeli to tak zinterpretować...Podejście jak w UEFA hehe

sprokett
10.08.2014, 15:12
A ja mam do Moderatorów pytanie:
Do kogo konkretnie i w jakich proporcjach idzie kasa wydawana na te cholerne kiksy, które zabijają ducha gry?

Strasznie mnie te zmiany wkurzaja, bo osobiście znam dwóch malolatow, którzy bardzo zaangażowali się od kilku miesięcy w ta gre i chcą w niej zaistnieć. Dotychczas było to możliwe bez kiksow. Po nowemu praktycznie nie będzie takiej opcji.
Smarkacze się wciągnęli i gotowi są wydać swoje ostatnie pieniądze, żeby nabic komuś kieszeń.
To jest chore.

Vam
10.08.2014, 15:53
A ja mam do Moderatorów pytanie:
Do kogo konkretnie i w jakich proporcjach idzie kasa wydawana na te cholerne kiksy, które zabijają ducha gry?

Strasznie mnie te zmiany wkurzaja, bo osobiście znam dwóch malolatow, którzy bardzo zaangażowali się od kilku miesięcy w ta gre i chcą w niej zaistnieć. Dotychczas było to możliwe bez kiksow. Po nowemu praktycznie nie będzie takiej opcji.
Smarkacze się wciągnęli i gotowi są wydać swoje ostatnie pieniądze, żeby nabic komuś kieszeń.
To jest chore.

Kase za Kixxy otrzymuje OFM GmbH .
OFM GmbH jest malutka Firma ktora nie dysponuje duza iloscia Pracownikow.
Utrzymanie Serwerow kosztuje.

Gra istnieje o 2003 roku a sam gram w nia od 2007 na Classic i jestem zdania ze Kixxy nie sa potrzebne aby osiagnac cos ze swoja druzyna jezeli jestesmy dziennie aktywni.

Na niemieckim Classic Ci najlepsi z najlepszych nie mieli nigdy wykupionego pakietu..i do dzisaj nie maja..

Tylko nie wiem skad teraz niektorzy gracze mysla ze beda musili wydac wiecej kasy na kixxy niz przed 26.Sezonem ?

zumbach
10.08.2014, 20:30
Jakim cudem Pan wie Panie Vam kto co ma wykupione?

eMPi
10.08.2014, 20:33
Tylko nie wiem skad teraz niektorzy gracze mysla ze beda musili wydac wiecej kasy na kixxy niz przed 26.Sezonem ?

Chetnie odpowiem, mimo ze jestes kumaty w ta gre lepiej niz ja i na bank sam juz wiesz czemu :)
Ale do rzeczy:

Granice PA przed balancing( sezon 25 kolejka 27):
poziom 5: 215
poziom 18(max poziom): 8920
Zeby z juniora poziomu 5 wbic zawodnikowi max poziom potrzeba 8920-215= 8705 PA

Granice PA po balancing(sezon 26 kolejka 0)
poziom 5: 756
poziom 18(max poziom): 15723
Zeby z juniora poziomu 5 wbic zawodnikowi max poziom potrzeba 15723-756= 14967 PA
Jakby nie patrzec, aby osiagnac max poziom druzyny, w domysle max poziom wszystkich zawodnikow trzeba w tym samym czasie kazdemu zawodnikowi z pierwszej 11 nabic dodatkowo 14967-8705= 6262 PA

Czyli jak przed zmianami starczalo wysylac na obozy szkoleniowe i turnieje bez asystenta trenera +trening szybkosci do 27 roku zycia a potem towarzyskie premium zeby dobic PD, tak teraz nie ma bata zeby zdazyc do 31 roku zycia na 3obozach/3turniejach i towarzyskich premium, niestety trzeba miec asystenta trenera dla 2 dodatkowych wypadow no i sporego bonusu swierzosci, odrobinka bonusowego pd/pt tez nie zaszkodzi :P

Pomijam tutaj juz same ceny obozow/turniejow za kixx, ktore sa znacznie tansze od tych zwyklych przy podobnych jesli nawet nie lepszych efektach w porownaniu do traconej swierzosci, po zmianach wydajemy mniej na pensje ale i zarabiamy duzo mniej za bilety, co sprawia, ze wydatki na obozy/turnieje/mecze towarzyskie premium sa proporcjonalnie wieksze dla budzetu kazdego klubu.
Pomijam to dlatego, ze od biedy mozna bedzie jakos to nadgonic jesli ktos ma bardzo duzo sprytu, ewentualnie cheatuje na rynku transferowym i sie nie da zlapac gangsta

Vam
11.08.2014, 20:23
Granice PA przed balancing( sezon 25 kolejka 27):
poziom 5: 215
poziom 18(max poziom): 8920
Zeby z juniora poziomu 5 wbic zawodnikowi max poziom potrzeba 8920-215= 8705 PA
gsta

malutki bladzik.. w 27 kolejce aby osiagnac poziom 18 zawodnik potrzebuje 9.032 pkt czyli 112 wiecej niz w kolejce 18-26.

Z drugiej Strony czy to jest sprawiedliwe kiedy Ekstraklasista moze sobie wyszkolic juniora od poziomu 5 do 13 nie grajac z nim ani jednej minuty w meczu towarzyskim ? Gdzie ma poczatkujacy gracz jakies szanse? dlatego sa potrzebne te zmiany w PA.W zyciu sportowym tez jest wielu wybitnych sportowcow ktorzy dziennnie trenuja sa dobrzi ale nigdy nie zdobywaja mistrza swiata czy inne tytuly bo zawsze znajdzie siee ktos lepszy ale pomimo tego nalezy do czolowki .

Dlaczego kazdy musi miec caly sklad skladajacy sie z zawodnikow z 18 poziomem? Bede osoby co bede kupowac Kixxy aby szkolic zawodnikow po 31 roku zycia ....i napewno tacy zawodnicy beda na rynku transferowym do kupienia za wysoka cene i napewno ktos takich zawodnikow kupi.Dlatego bedzie trzeba handlowac z zawodnikami teraz to nikogo nie ominie..

UwagaPrawdopodobnie nowa rownowaga Punktow Awansu i Wynagrodzenia Zawodnikow zostanie wprowadzona od 27.Sezonu.Duzo osob moze przebywac jeszcze na Wakacjach..

sprokett
11.08.2014, 21:29
Pytasz Vam:
Dlaczego kazdy musi miec caly sklad skladajacy sie z zawodnikow z 18 poziomem?

Odpowiedz jest prosta-bo może a właściwie do tej pory mógł. A teraz się to odbierze.
Powtórze się, ze od nowego sezonu ten kto nie kupi sporo kixow, (Empi to ladnie wyjasnil) będzie się niebawem "pasjonował" rozgrywkami max 2 ligi. W efekcie porzuci gre! Zostanie elyta kilkunastu kixowcow, którzy będą zawdzięczać swój "sukces" wydawaniu prawdziwej forsy a nie swojej inteligencji.
Dlatego powinno być tak, jak pisał ktoś tu na forum, ze kixy wciąż powinny pomagać w prowadzeniu drużyny i upiekszac gre gadżetami a nie wyreczac menadzera!

KukiPawel
11.08.2014, 22:20
Od 27 sezonu? Bez jaj… Wielu menadżerów już poczyniło pewne ruchy pod kątem zapowiadanych zmian!

Vam
12.08.2014, 08:17
Pytasz Vam:
Dlaczego kazdy musi miec caly sklad skladajacy sie z zawodnikow z 18 poziomem?

Odpowiedz jest prosta-bo może a właściwie do tej pory mógł. A teraz się to odbierze.
Powtórze się, ze od nowego sezonu ten kto nie kupi sporo kixow, (Empi to ladnie wyjasnil) będzie się niebawem "pasjonował" rozgrywkami max 2 ligi. W efekcie porzuci gre! Zostanie elyta kilkunastu kixowcow, którzy będą zawdzięczać swój "sukces" wydawaniu prawdziwej forsy a nie swojej inteligencji.
Dlatego powinno być tak, jak pisał ktoś tu na forum, ze kixy wciąż powinny pomagać w prowadzeniu drużyny i upiekszac gre gadżetami a nie wyreczac menadzera!

Nie na tym polega gra aby wszyscy grali w Ekstraklasie.Co do poziomu 18 to jest obecnie okolo 380 zawodnikow...ile druzyn moze miec teraz po 11 zawodnikow?porownaj sobie punkty Awansu z 0kolejki i z 27.....i stwierdzisz ze punkty zmienily sie o 500 Pkt.....

corsano
12.08.2014, 08:41
UwagaPrawdopodobnie nowa rownowaga Punktow Awansu i Wynagrodzenia Zawodnikow zostanie wprowadzona od 27.Sezonu.Duzo osob moze przebywac jeszcze na Wakacjach..

Powiem tak - żenada na jeden dzień przed zmianami nie wiemy czy będą. Też zacząłem przygotowywać się do zmian i co teraz?

Co do kixx to nie używam a jestem w czubie ekstraklasy. Wam wszystkim też to proponuje, nie ma co wydawać pieniędzy na tą niedopracowaną grę, gdzie zamiast ulepszać ją cały czas robi się głupie zmiany PA. Jest tyle, rzeczy do poprawy o których już wiele osób wspominało. Niestety raczej nie zostaną wprowadzone a gra zmierza donikąd.

UWAGA! Chcemy wiedzieć kiedy zostaną wprowadzone zmiany PA i wynagrodzenia! Jak najszybciej!

sniki26
12.08.2014, 10:30
Corsano wszystko masz już podane wystarczy poszukać na forum oto link :
http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?1948-Od-27-Sezonu-nowe-Punkty-Awansu-i-Wynagrodzenia-Zawodnikow
i link do oficjalnej informacji od OFM :
http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?1950-Balancing

eMPi
12.08.2014, 11:09
Dzis przyslali wiadomosc, ze zmiany wchodza od 27 sezonu, w sumie moim zdaniem slusznie, bo tak jak wyzej pisali ludzie, czesc managerow moze byc na urlopie/wakacjach, a tak, to sobie na spokojnie wroca i caly ten zamet ogarna chociaz z grubsza ;)

A co do samych zmian, to obliczylem, ile by wyniosl sam asystent trenera przez 15 sezonow(wiek zawodnikow 17-31), liczac, ze wezmiemy tego asystenta pod koniec 1 sezonu i stracimy mniej wiecej w polowie 15 sezonu, aby tylko wyrobic sie z tymi obozami i turniejami, wyszlo ze trzeba go wziac minimum 36 razy, 36x 160 kixx wychodzi 5760 kixx, tyle minimum musimy miec zeby pomyslec o konkretnym ataku na mistrza kraju i ewentualnie zawalczeniu z dobrym skutkiem w pucharze swiata. Na realne pieniazki nie jest to duzo, po obecnych cenach 113 zlotych przelewem, 197 zlotych jakby ktos chcial sie bawic w smsy.

Tylko dla mnie kwestia jest taka, ze juz nie byloby satysfakcji z gry i osiagniec praktycznie zadnej, bo 99% graczy bylaby bez szans gdyz wlasnie tych pieniazkow nie wydaja, w pierwszych sezonach gry wspomagalem projekt OFM, i wydajac kixxy czesto/gesto i tak mialem ich ponad 10k na koncie(sam nie wiem ile wtedy na gre wydalem, cos miedzy 500-1000 zl ale pewny nie jestem ;p), ale wlasnie nie czulem, ze sobie kupuje jakies znaczace przywileje w grze, a OFM mi sie spodobal w morzu innych podobnych gier wlasnie dzieki temu, ze dawal rowne szanse czy ktos placil czy nie.

Z tymi zmianami to juz nie tylko kwestie ekonomiczne, ale wyrazne wspomaganie platnikow w walce o sukcesy sportowe. Ja rozumiem, ze najpierw sie graczy zwabia do gry czyms unikalnym, a potem liczac, ze ciezko im bedzie z zabawa skonczyc wprowadza coraz to nowe bonusy i zachety dla tych, co sie mocno wkrecili, ale ile juz takich projektow upadlo, a taki np LoL zupelnie inaczej podszedl do tematu(platne tylko zmiany kosmetyczne ktore nie wplywaja na wlasciwa rozgrywke) i ma sie swietnie.
Podsumowujac osobiscie nie wiem, co zrobie, dobrze, ze jeszcze jest te dodatkowe 35 dni, moze cos jeszcze mi sie odmieni, bo na obecna chwile nie wyglada sprawa zbyt zachecajaco, ze to tak delikatnie ujmedolary1szczerb1

Edycja: poprawilem literowki/przejezyczenia heh

kwiato
12.08.2014, 19:52
Ale ja nie mowie, ze bedzie latwo miec druzyne z max lvl, mowie tylko, ze teraz majac druzyne z max poziomem(198) jestesmy w stanie przegrac bez problemu z leszczami na 160+, ktorzy praktycznie swoich zawodnikow w ogole nie rozwijali(brak obozow/turniejow/meczow towarzyskich premium), a po denominacji jak ktos bedzie mial max druzyne 165(czyli cala 11tka na poziomie 15), to przeciwko druzynie poziomu 100-120 bedzie mial blisko 100% szans na wygrana. To jest wyrazne zmniejszenie losowosci.

I tak, rozumiem ze na osiagniecie silnej druzyny po denominacji trzeba bedzie ostro popracowac, juz zawczasu miec te 100-200 baniek odlozone na rozwoj zawodnikow i czesto/gesto powydawac kixxy, co nie zmienia faktu, ze bedzie jakis sens ich uzywania(teraz niekoniecznie jest, mowiac delikatnie :p ).

Edytka:
Dokopalem sie do tabelki PA dla wszystkich miedzynarodowych serwerow, w tym naszego, z gory ustalone, niezmienne poziomy PA:
http://imageshack.com/a/img674/6585/z4Tu4O.png
Ceny mamy takie jak w tej wczesniejszej z niemieckiego kixx serwera.
Teraz przynajmniej kazdy bedzie wiedzial na czym stoimy konkretnie z poziomami zawodnikow.

No i sie wszystko potwierdza, bez wydawania ogromnej kasy na turnieje/obozy oraz mecze towarzyskie premium zawodnicy beda osiagac gora 13 poziom, czyli zespoly na dorobku/bankruci nie beda przekraczac poziomu druzyny 145, tylko ktos kto wylozy te 200 banieczek i sporo kixx na dodatkowe szkolenie ma szanse dobic na max poziom 198, ale wtedy bez problemu rozniesie przecietniakow w drobny pyl. Zrodlo tutaj--->http://server2.ofm-forum.de/showthread.php?18689-Neue-Aufwertungsgrenzen-und-neue-Spielergeh%E4lter&p=215371&viewfull=1#post215371 zeby nie bylo, ze sobie to tylko wymyslilem ;)

Aha, jak widac po tabeli, zaczyna sie oplacac szkolic mlodzikow w szkolce, bo taki 17/5 z ponad 750 PD to bedzie skarb, i ludzie beda za niego placic ze 2 banki na luzaku.

na wloskim mam zawodnika lew3 lat 17 wartosc prawie 8baniek

sprokett
12.08.2014, 20:07
Empi 100% racji.
Ale jak mawiał pewien ofm'owy klasyk: "wszak nie każdy musi grac w ekstraklasie" 😯

Solobasta
13.08.2014, 01:28
podobno od 27sezonu każda drużyna dostanie duże dofinansowanie więc nic straconego :) Elka czemu się o wszystko czepiasz? najlepiej nieraz przemilczeć :d pozdrawiam powodzenia w nowym sezonie :confused-new:

Csaris
14.08.2014, 13:21
Ok, tak śledząc to co tu się wyrabia...

1. Najpierw narzekacie, że uprzedza się Was tuż przed pojawieniem się zmian, a jak zostają one odłożone (prawdopodobnie właśnie przez takie narzekania) to narzekacie że za późno zostaliscie poinformowani o przesunięciu terminu wprowadzenia zmian... ludzie...
2. Jak dla mnie za dużo gdybań- tak naprawdę to nikt nie może do końca wiedzieć jak system gry zachowa się po takiej zmianie. Na razie to tylko przewidywania, mniej lub bardziej trafne.
3. Gra jest jaka jest. Jeśli chcemy by wszystko było za darmo to niestety ale to nie jest możliwe. Nic nie ma za darmo. Niemcy wyprodukowali grę, która jest świetna z założenia- bo nie wymaga od gracza płacenia za nią by osiągać sukcesy. Teraz usiłują jakoś ją poskładać by dawała dobry zysk, nie dziwmy się, każdy chce dostawać większą wypłatę.
4. Za dużo paniki, za mało rozsądku. Pomyślcie teraz inaczej: Kogo będzie stać mieć skład full 18 lvl ? Ja myslę że nikt nie będzie w to inwestował na tyle, by mieć bardzo wymaksowaną drużynę. Realne poziomy zawodników nie będą osiągać założonego przez producentów maksimum. Zdaży się kilku wymaksowanych zawodników... ale nie będą w jednej drużynie. Ilość prawdziwej gotówki, którą trzeba będzie w to włożyć będzie zbyt duża by się to opłacało. To właśnie będzie zniechęcać do gry. To, a nie olbrzymia ilość graczy kixx zależnych. Nie bójcie się, nawet do ekstraklasy w mojej opinii da się dojść bez kixx, jeśli tylko będzie się myśleć nad strategią długoterminową- stadion, otoczenie, młodziki itd. No chyba że...
5... że ceny kiksów drastycznie spadną. Jeśli zmniejszy się cene kixx nawet o połowę, to ilość graczy kupujących kixx zwiększy się kilkunastokrotnie. I tu właśnie nie rozumiem działania niemiaszków. Chyba przesiąkli w tych niemczech lewackimi poglądami. Nic tylko podnosic ceny i nadawać kolejne, coraz bardziej przymusowe sposoby wydawania kasy w grze. Gdyby obniżyli cenę kixx, ich dochód zwiększył by się klikunastokrotnie. Żadna reforma PA nie będzie aż tak skutecznie zachęcać do wydawania prawdziwej kasy jak właśnie taki spadek cen kixx. Ilu z was wydało by teraz na kixxy kasę gdyby kosztowały dwa albo trzy razy mniej? No pomyślcie sami.

dr.puniszman
16.08.2014, 20:57
csaris masz rację ze wszystkim , tak samo jak kixx`y dużo osób tutaj po podniesieniu cen pisało że nie będą kupować bo poprostu za drogo a za mała ilosc... Ja jak były tanie to kupiłem parę razy bardzo mi sie statystyk podobał, teraz od parunastu miesięcy poprostu gram bez...

Pozdrawiam

S0S
04.09.2014, 14:10
Czy dodatkowy trening od nowego sezonu będzie dawał zawodnikom (PD, PT) i kosztował tyle samo co obecnie?

Csaris
04.09.2014, 19:52
Nie widziałem oficjalnej informacji o jakiejkolwiek zmianie w treningu. Raczej wszystko zostanie (na razie) po staremu.

Vam
04.09.2014, 20:43
Czy dodatkowy trening od nowego sezonu będzie dawał zawodnikom (PD, PT) i kosztował tyle samo co obecnie?

Od nowego Sezonu beda wprowadzone dwie zmiany :

1. Nowe Punkty Awansu
2. Nowe wynagrodzenia Zawodnikow

Reszta pozostaje bez zmian.

KukiPawel
06.09.2014, 20:45
A jakie poziomy będą mieli dostępni na wolnym rynku amatorzy? Dzisiaj można zatrudnić gracza z 3, a nawet 4. Mam nadzieję, że w 27 sezonie takich nie będzie;)

Csaris
06.09.2014, 22:15
Tak jak masz napisane wyżej- zmianie ulegają TYLKO
1. Nowe Punkty Awansu
2. Nowe wynagrodzenia Zawodnikow

Reszta pozostaje BEZ ZMIAN. Rynek amatorów także.

Vam
06.09.2014, 22:24
Dzisiaj można zatrudnić gracza z 3, a nawet 4. Mam nadzieję, że w 27 sezonie takich nie będzie;)

dlaczego twoim zdaniem nie ma ich byc ?

KukiPawel
07.09.2014, 08:01
Dzisiejsze 8 będą miały w następnym sezonie 3 poziom, 6-7 tylko 2. A piłkarzy z 3, a nawet 4 będzie można od przyszłego sezonu brać za darmo z rynku amatorów? To trochę niesprawiedliwe wobec graczy, którzy zaczynali w ostatnich sezonach i wydawali pieniądze na piłkarzy. Przy takich zmianach, od 27 sezonu dostępni amatorzy powinni mieć max 2. Moim zdaniem, oczywiście.

Csaris
07.09.2014, 11:57
Jak sprawdzisz, amator z lvl 3 jest już od razu graczem starym (ponad 27lat), nie rokującym w rozwoju na dłuższy czas. Jak bierzesz młodzika z lvl 3 to może on mieć od 17 lat. Ma więc znacznie więcej czasu na rozwój, a co za tym idzie później osiągnie wyższy poziom. To jest podstawowa kożyść, przemawiająca za nie braniem do składu amatorów w późniejszym etapie gry.

Może faktycznie przez ten pierwszy sezon może wydawać się to niesprawiedliwe, bo gracze trenowani przed wprowadzeniem zmian mogą spaść z lvl poniżej amatorów. Jednak inaczej na to patrząc, jeśli gracz jest ma lvl 8 i jest względnie stary (ponad 25 lat) nie przedstawia on żadnej wartości nawet teraz. A jeśli jest młody, to nawet po spadku poziomów zdąży on jeszcze nadrobić. Straci na wartości, ale jeszcze się na dłuższą metę przyda.

Poza tym informacja o zmianach pojawiła się miesiąc temu, jest więc sporo czasu na sprzedaż nierokujących graczy. Tobie może sie tacy nie przydadzą, ale sądzę że ktoś inny może zrobić z nimi jeszcze duży użytek- szczególnie w niskich ligach.

olszewko
26.09.2014, 15:57
Przez ten smieszny balancing moje dochody spadly do poziomu 200k na kolejke jak wygram u siebie!!! A jak przegram na wyjezdzie to moj bilans minus60k! Moj dlug 20 baniek. Przed ta "smieszna" zmiana dochod mialem jak wygralem u siebie 700k Czy jest sens dalej grac?? A kto wie czy za dwa sezony znow pajace czegos nie zmienia??

misyogixd
26.09.2014, 20:17
Graj dalej. Mi tam ten Balancing nie przeszkadza bo mnie ominął xD Według mnie dobrze się stało, że został on wprowadzony. Wiadomo, inni tracą mniej, drudzy więcej ale jakoś to wszystko się wyrównuje. Trzeba zacisnąć zęby i grać a nie beksa01

eMPi
26.09.2014, 21:24
Za kilka sezonow ceny sie ustabilizuja i troszke pojda w dol, bo nowi juniorzy latwiej beda dobijac na wysokie poziomy od tych starych(jakies 500 PA wiecej przy 5 poziomie), to sredniakom sie bedzie troszke latwiej grac, tak czy siak losowosc bardzo mala w porownaniu z sytuacja przed zmianami, wiec to na duzy plus, minus to oczywiscie straszny spadek w cenach z biletow, jeszcze jak ktos gra w silnej lidze, to ze spotkan ligowych jest w miare spoko, ale towarzyskie polecialy okrutnie w dol :p

olszewko
27.09.2014, 07:35
w meczach towarzyskich to jest katastrofa Ceny biletow po czworce a stadion zapelniony w 70% Skandal No ale chyba trzeba bedzie to cierpliwie przeczekac i spalacac wolno ten dlug ktory zaciagnalem na budowe stadionu

Csaris
27.09.2014, 21:15
Jeśli pobrałeś pożyczkę na budowę stadionu, nie martw się. Zwróci się.
A gra po takiej zmianie musi mieć czas by sytuacja wróciła do normy. Jedno jest pewne- mecze są rzeczywiście mniej losowe niż wcześniej. A to podstawa. Wcześniej była to czysta loteria.
Poza tym można było przegrać mając wielki stadion i świetnie prowadzoną drużynę z kimś, kto rozwijał i kupował tylko graczy na kredyt, bez inwestowania w stadion. Teraz osoby bez stadionu nie będą w stanie wytrenować odpowiednio dobrych zawodników- max 13 lvl, tyle da się wycisnąć bez dodatkowych treningów. A stać tez ich nie będzie na wysoko levelowych zawodników, więć gra stanie się o wiele sprawiedliwsza.
Jak na razie trzeba więc zacisnąć zęby i odczekać kilka sezonów. Będzie na pewno lepiej niż wcześniej.