PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalny trening

eMPi
10.10.2013, 13:27
Popatrz sobie w ikonke pomocy, tam masz dokladnie opisane jaki rodzaj treningu jest najlepszy dla jakiej pozycji, oraz kiedy nie przynosi juz efektow( tzn przynosi efekty 1 pkt treningu za przepracowanie 1 jednostki treningowej).

Chcac trenowac zawodnikow po 27 roku zycia musisz kombinowac z roznymi rodzajami treningu, zaleznie jak stara masz druzyne i jakich zawodnikow chcesz podciagac z PT
Czyli robisz 2 lub nawet 3 rozne treningi naprzemiennie, albo skupiasz sie tylko na jakims konkretnym typie treningow, wszystko zalezy jakich masz zawodnikow, np majac bramkarza na 35 roku zycia wiadomo, ze odpada Ci trening bramkarza bo on i tak bardzo malo bedzie dostawal, a reszta to zaleznie od wieku/pozycji- albo duzo treningow na szybkosc gdy reszta skladu jest mloda, albo duzo na kondycje gdy sklad jest bardzo stary(powyzej 32 lat).
Oczywiscie majac w druzynie emerytow nie masz co oczekiwac cudow w przyrostach punktow treningow, napastnikowi od 27 roku zycia duzo PT juz nie zrobisz, pomocnikowi od 29 roku zycia to samo, obroncy w miare dobrze jeszcze mozna pocisnac do ukonczenia 33 roku zycia za pomoca treningu taktyki, a bramkarzowi najlatwiej nabijac PT bo idzie swietnie az do 35 roku zycia.

Sztuka jest znalezc zloty srodek aby kazdego zawodnika w druzynie trenowac tak, by nie utrudniac treningow reszcie, lub wlasnie skupic sie tylko na mocnym trenowaniu najlpeszych zawodnikow na sprzedaz, lub do okreslonego poziomu(np obecnie bardzo ciezko wytrenowac kogos powyzej 17 poziomu, dlatego czesto lepiej sie skupic na reszcie skladu, zeby inni slabsi dobili rowniez na ten 17ty poziom- moze sie to zmienic wraz ze zmianami w granicach PA i za jakis czas inny poziom bedzie takim poziomem granicznym, powyzej ktorego juz ni chu chu, chocbys nie wiem jak dobrze trenowal :p

Na koniec gratka dla osob nie kupujacych asystenta trenera za kixxy.
Tabelka z konkretnymi wartosciami poszczegolnych jednostek treningowych wyglada tak:

Szybkośc przed 27
Technika przed 29
Mecz tr przed 31
Kondycja
Taktyka przed 33
Bramkarz przed 35

ŚN,LN,PN
4
2
2
1
1
1

PP,LP.PŚ,Pde

3
3
2
2
1
1

FS,LIB,LS,PS,PO,LO
2
1
2
1
3
1

BR
2
1
2
1
1
5

eMPi
14.10.2013, 09:30
Zgadza sie, wlasnie dzis sobie to sprawdzilem dla meczu ligowego i towarzyskiego, tylko jeszcze zeby tak do konca uscislic, 5pd dodatkowe za bramke jest doliczane do 1 pkt za wygrany pojedynek, wiec defacto jest to 6 pkt za bramke w meczu ligowym, a 5 za towarzyski(tam bonus za bramke to 4 PD), w pucharze bonus to 5 pd, wiec tak jak w lidze w sumie 1pd za wygrany pojedynek +5 bonusu za bramke to 6 PD.
http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?449-Do%B6wiadczenie <--oficjalna rozpiska odnosnie zdobywania PD w meczach wszelkiego rodzaju.

I na koniec chcialem jeszcze podkreslic jedna rzecz, jesli myslimy o zrobieniu duzej ilosci PD napadziorowi na jego nominalnej pozycji(a nie gdzies tam w obronie) to na prawde warto ich wystawiac w lidze czy w m. tow. tylko przeciwko slabszym obroncom i bramkarzom, inaczej beda dostawac minusowe pkt z powodu mnostwa przegrywanych pojedynkow(czesto sie mocuja z cala obrona przeciwnika a na dodatek bramkarzem, niczym Robercik w naszej kochanej reprezentacji " Nieloty Fornalika" flag pol ).

Grzegorzek111
15.10.2013, 06:41
Prośba o wyjaśnienie sytuacji dot. PA zawodnika.
Dwóch graczy grających nominalnie na tej samej pozycji nie gra w meczu ligowym i tak:
- obydwaj dostają po +1PD - jest ok.
- obydwaj dostają po +23PT - jest ok. (taki był trening i tak wyszło)
Tyle że jeden dostaje + 10PA a drugi +2PA. Ten który otrzymuje +10PA ma wyższy lvl, czy to tutaj tkwi różnica?
Naczytałem się że PA jest wynikiem uśrednienia artmetycznego, a wychodzi na to że również jest zależne od innego/innych czynników.
Dodam jeszcze, że zawodnik który finalnie dostał 10PA miał znacznie niższą świeżość - więc zmęczenie odpada.

Vincento
15.10.2013, 08:40
Punkty awansu są zależne tylko PD i PT. Inne czynniki jak wiek, czy świeżość nie mają wpływu.
PA możemy obliczyć wg wzoru:

PA = 2*PD*PT / (PD+PT)

Dodam , że zawodnik z porównywalnym PD do PT , np 1000PD i 1000PT będzie miał spory przyrost PA dziennie nie grając w meczu tylko trenując. Natomiast zawodnikowi, który będzie miał np 1000PD , 4000PT i będzie tylko trenował, a nie będzie grał PA prawie wcale nie będzie rosło.
Pewnie dlatego u Ciebie te różnice.:smiley:

Vam
15.01.2014, 18:15
Optymalny trening w zaleznosci od Wieku...

1 Kolejka : Szybkosc ( wszyscy zawodnicy)
2.Kolejka; Szybkosc ( nie trenuja LIB,LO,PO,LS,PS,FS)
3.kolejka Taktyka ( trenuja tylko LIB,LO,PO,LS,PS,FS)
4.kolejka : Tak jak 1. Kolejka
5.kolejka : Tak jak 2. kolejka
6.Kolejka : Tak jak 3. Kolejka
7.Kolejka : Tak jak 1,4

Wiek 27-28( dziennie zmieniamy trening)

1.Kolejka : Technika ( wszyscy)
2.Kolejka : Technika ( nie trenuja LIB,LO,PO,LS,PS,FS)
3.Kolejka : Taktyka ( trenuja tylko LIB,LO,PO,LS,PS,FS)

Wiek 29-30( dziennie zmieniamy trening)

1.Kolejka: Mecz treningowy( wszyscy )
2.Kolejka : Mecz treningowy ( nie trenuja LIB,LO,PO,LS,PS,FS)
3.Kolejka :Taktyka ( ( trenuja tylko LIB,LO,PO,LS,PS,FS)

Wiek 31-32

1-34 . Kolejka : Wszyscy Taktyka

Wiek 33-37

1-34. Kolejka : Wszyscy Kondycja

zrodlo: ofm-tools

Vam
06.02.2014, 20:44
Stosuje ktos zalecany trening?

eMPi
06.02.2014, 21:12
Pewnie, trzeba czasem troche kombinowac jak ktos tak jak ja ma zroznicowany wiekowo sklad, poza tym troche inaczej to wyglada gdy jeszcze dodatkowo dany sklad gra towarzyskie/puchar, ale ogolne zasady sa sluszne i mozna samemu bez problemu dobrac odpowiednie proporcje/rotacje, rowniez nie wydajac nic na asystenta trenera.

Pamietam, ze gdzies na forum podawalem jeszcze tabelke z konkretnymi wartosciami ile pkt treningu dostaje kazda pozycja w zaleznosci od wieku i rodzaju treningu, taka wiedza jest wlasnie szczegolnie przydatna dla osob bez wykupionego asystenta trenera, bo oni nie za bardzo moga takie rzeczy zgadnac, ale kurcze zapomnialem gdzie ja to wstawilem i teraz nie moge znalezc zlosc22

Csaris
07.02.2014, 02:02
Jest w wątku "doświadczenie zawodnika" http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?1742-Do%B6wiadczenie-zawodnika

Może wklejcie takie rzeczy do jednego tematu i umieścijcie tutaj i w dziale dla nowych graczy by nie musieli za bardzo szukać. Pasowało by to też podkleić by było widoczne (bo w treningu to są najwarzniejsze sprawy)

sniki26
07.02.2014, 13:41
Wątki zostały połączone i przyklejone.Wybrałem ciekawsze fragmenty które mogą się wam przydać :supi:

Maciej Górski
10.02.2014, 16:22
mam takie pytanko czy to prawda bo gdzieś mi się obiło kiedyś o uszy że zawodnik któremu świeżość spadnie poniżej 50 nie bierze udziału w treningu:Fragezeichen::gruebel:

eMPi
10.02.2014, 20:02
Zgadza sie, ale najlepiej mimo wszystko zawsze pilnowac, zeby ta swiezosc nie schodzila bardzo nisko, szczegolnie jesli dany zawodnik gra w danej kolejce 3 mecze(liga, tow, i jeden z pucharow), wtedy moze sie tak trafic ze nawet bez wysylania na turniej/oboz treningowy moze taki grajek zostac kontuzjowany wlasnie z powodu zbyt niskiej swiezosci.

Maciej Górski
10.02.2014, 20:26
bardziej chodzi mi o trening niż o kontuzje także dzięki już bedę pewny że jak ma 49 świeżości to już go trzeba zdjąć z treningu:02.47-tranquillity:

Vam
13.02.2014, 10:40
bardziej chodzi mi o trening niż o kontuzje także dzięki już bedę pewny że jak ma 49 świeżości to już go trzeba zdjąć z treningu:02.47-tranquillity:

Wyobraz sobie masz dwoch zawodnikow ktorych bedziesz mial przez 10 Sezonow..Jeden niech bedzie PO drugi LO.

Teraz jezeli twoj zawodnik PO bedzie mial zawsze swiezosc ponizej 50 usuniesz go z treningu
Twoj LO bedziesz zawsze trenowal czyli nie bedziesz mu dawal wolnego z powodu braku swiezosci?

Teraz pytanie ktory zawodnik bedzie mial za 10 sezonow wiecej Punktow Treningu?

Odpowiedz : LO

Ogolnie jest tak w treningu .

Jezeli masz ustawione przy treningu 10 jednostek np szybkosc to wtedy kiedy odbywa sie trening za kazda jednoste traci zawodnik swiezosc---teraz jezeli swiezosc spadnie zawodnikowi ponizej 50--- system o tym wie i zawodnik w nastepnej jednosce nie trenuje i dostaje punkty swiezosci ----system sprawdza czy zawodnik ma powyzej 50 ...jezeli tak trenuje jezeli nie odpoczywa-----i z kazda jednosta jest tak samo..zawsze system sprawda czy zawodnik moze trenowac czy nie ....Przez to zawsze dostajemy Punkty treningu...

A co jest jak zawodnik zostaje calkowicie usuniety z treningu.. Nie dostaje Punkty treningu..

Wyjatki usuniecia zawodnikow z treningu..

- jezeli planujemy wyslac zawodnikow na turniej i oboz treningowy...
- jezeli zawodnikowi spadla swiezosc ponad 20---usunac zawodnika z treningu---- grozi kontuzja 5 kolejek

czasami bywa i tak ze Srodkowy Napastnik ma swiezosc -10 lub wiecej a ma jeszcze jeden mecz do rozegrania .Co mi wiadomo to to ze kontuzji nie moze doznac za to ze gra w meczu pucharowym.
Tego zawodnika musimy usunac z treningu...

dr.puniszman
25.02.2014, 17:01
Stosuje ktos zalecany trening?

ja stsosuje do 27 lat, ale nie na daje 100% szybkosc tylko 6 szybkosc 4 bramkarz, bo zależy mi na moim młodym bramkarzu i śn. ale jest okey :)

eMPi
27.02.2014, 13:02
Chyba bys znacznie lepiej wyszedl stosujac naprzemiennie szybkosc i bramkarz x10 co 2gi dzien, albo np 2 dni szybkosci potem bramkarz podczas gdy reszta sie regeneruje, ale na maxa, po 10 jednostek, ewentualnie 3 dni szybkosci x10, a potem 1 dzien bramkarz x10 gdy sie regeneruja zawodnicy z pola, zaleznie co jest priorytetem czy bramkarz czy zawodnicy z pola, i ktorych z nich wystawiales w meczu towarzyskim czy na zmiane w meczu ligowym/pucharowym :p

dr.puniszman
27.02.2014, 15:46
aktualnie wystawiam LS w towarzyskim aby bramek napykał bo niewiele mu brakuje do 16 lvl a idzie na rynek, a tak to na przemian BR i ŚN strzelają gole... ciężko jest 2 rożne pozycje mocno wytrenować. A pomyślę z tym aby co drugi dzień br na maksa szkolić dzieki za info :icon_fump:

Kerlon
15.04.2015, 19:23
Mam pytanie, głównie do osób grających na zagranicznych serwerach. Czy tam za obóz/turniej też jest za ten najlepszy 55/200 pkt treningowych?? bo mam wrażenie że po zmianach PA ciężko jest wytrenować zawodników. wysyłam swoich na 4 turnieje/obozy, gram towarzyskie, w lidze 3/4 meczy do przodu a jakoś słabo im ten wzrost idzie. :(

Csaris
15.04.2015, 19:49
Wersja dla wielkiej brytanii też ma 55/200. Reszta to nie wiem ale nie wydaje mi się by były jakieś różnice.

Co do twoich towarzyskich- grasz mecze premium czy zwykłe z kim popadnie? Żeby wzrost był porządny trzeba wygrywać minimum 7:0 (najlepiej 9:0 i więcej), a to jest możliwe TYLKO w meczach premium z graczami o poziomie drużyny 3-4. Napastnik dostaje ok od 30 do 50 PD za taki mecz, reszta ok 10 PD.

Kerlon
16.04.2015, 11:41
Jasne że premium. Ale teraz tak myśle że chyba po prostu za pózno zacząłem. W sumie nie jest tak zle tylko że widzę u innych te same poziomy a o rok czy dwa młodsi :)

dr.puniszman
17.04.2015, 10:13
na francuskim jest tak samo jak u nas 55/200 . no ja zaczynam budowanie od przyszłego sezonu- albo za dwa :D mam nadzieje ze 150milionów starczy na zbudowanie solidnej drużyny :D

Kerlon
17.04.2015, 16:28
Punisz, za 150 baniek to sobie pokupujesz bez zadnych trenowan samemu. pod warunkiem ze beda na rynku bo teraz jest ten sezon gdzie wiekszosc starych 17-18 poziomow pokonczylo kariery

Csaris
17.04.2015, 16:53
Mi wystarczyło 40 baniek na komplet zawodników lvl 5 17 lat. Często mocno przepłacałem, więc pewnie da się taniej. Później przez dwa sezony wydałem ok 6 milionów na najlepsze treningi i mecze premium, później gracze zaczeli zarabiać na swoje treningi i obecnie kasa nie przybywa, ale też nie spada. Wniosek- za tą kasę to przygotujesz 3 drużyny ;)

Kerlon
18.04.2015, 01:00
Wniosek- za tą kasę to przygotujesz 3 drużyny ;)

albo rozbudujesz stadion, potem wpiszesz kody z cd-action i wygrasz wszystko co mozliwe...hehe

a tak na powaznie to cisza wszedzie...w koncu beda jakies zmiany czy ta gra upadnie niebawem? :/

dr.puniszman
20.04.2015, 12:53
ja sie boje, że upadnie, nawet na swięta nic nie dali :gruebel:

no na forum takie nudy, że nie ma nawet co czytać, wiecej dzieje sie na czacie ligowym...

Csaris
26.04.2015, 19:02
A co do różnic w grze między serwerami. Zauwarzyłem że na polskim serwerze maksymalny wynik za mecz premium to 9:0 (wyższe zwycięstwa są rzadkie). Na serwerze angielskim normą są wyniki 10:0 a nawet 11:0. Zdażyło mi się nawet widzieć 12:0, co na polskim serwie nie jest możliwe (te same ustawienia).

Jak myslicie- anglicy mają inny silnik gry? Mi się wydaje że u nich serwer nie ma wprowadzonej poprawki na nie wystawienie bramkarza. U nas na jego miejsce wchodzi zawodnik z pola automatycznie. Ale to tylko moje przypuszczenia.

dr.puniszman
27.04.2015, 09:19
to jestem lepszy, w związku z tym ze od paru sezonów gram mecze premium (jedyne 105-120tys :P ) to najlepszy wynik jaki osiągnołem to 13:0 ale tylko raz i to dzisiaj
http://www.onlinefootballmanager.pl/spielbericht.php?spielid=59048927&spielart=freund

Csaris
27.04.2015, 12:02
Sprawdziłem sobie teraz mecze, w których wyniki były wyższe niż 10:0. Zawsze drużyna wygrywająca miała dwóch lub trzech napastników. Ja gram tylko jednym, dlatego pewnie też ten wynik jest niższy i nigdy nie wygrałem więcej niż 9:0 :/

dr.puniszman
27.04.2015, 12:19
to moze warto jak sie młodych szkoli dać 3 pozycje na napastnika( nawet na innych pozycjach) tylko żeby tak strzalali ...

Csaris
27.04.2015, 17:12
UWAGA- to co piszę to tylko moje dociekania, nie siedzę w "silniku gry" więc nie jestem tego pewien. A sprawdzić tego nie mogę bo ofm-tools juz nie ma :/

A więc...... :P
Też tak myślałem, tyle że ma to dla mnie jeden WIELKI minus. NIE szkolimy przy takim ustawieniu napastnika pokroju "Messiego". Środkowy napastnik dostaje dużo mniej PD (bo sytuacje strzeleckie rozkładają się na dwóch lub trzech graczy). Mamy więc trzech lub dwóch tylko dobrych napastników i do tego słabszą obronę, bo musimy zrezygnować na przykład z libero.

O ile grając ze słabszym rywalem takie ustawienie (np. 3-4-3) powoduje generowanie większej ilości sytuacji strzeleckich i bramek, o tyle przy grze z kimś lepszym lub o porównywalnym lvl, ale ustawionym bardziej defensywnie (czyli jeden napadzior plus 5 graczy w obronie) możemy mieć problem z wygraną. Więcej sytuacji strzeleckich będzie nieskutecznych, bo bramkarz jest mocniej obstawiony. A i nasza obrona jest bardziej dziurawa i przepuszcza tego jednego "Messiego"

Ja obieram sobie nieco inną strategię- 5-4-1, napastnik ma tu być "koksem". Ma mi zastąpić dwóch leszczy, a zaoszczędzone miejsce zajmuje dobry obrońca (libero). Taką przyjmuję strategię, zobaczymy czy coś na tym ugram. Jak na razie tak trenując, mój napastnik jest o dwa poziomy lepszy od drugiego napastnika w rankingu w przedziale wieku do 21 lat. Ma poziom 11, kolejny zawodnik w jego wieku ma poziom 9. Zaplecze jest więc dobre. Założenie mam nadzieję że też jest dobre.

dr.puniszman
28.04.2015, 10:05
dobrze by było mieć jeszcze bramkarza "koksa" ja ogólnie od 1 dnia w grze zawsze gram 1 napadziorem , bo jak wszyscy mówią najważniejszy jest napastnik i bramkarz :augenrollen: