PDA

Zobacz pełną wersję : Doświadczenie zawodnika

Andrzej Filipkowski
09.10.2013, 08:46
Witam,

Jakiś czas temu przeczytałem na forum, że zawodnicy powyżej 27 roku życia wolniej zdobywają doświadczenie.
Mógłby ktoś to dokładniej rozpisać tzn. jaka mniej więcej jest różnica w doświadczeniu dla młodego i starszego zawodnika?

eMPi
09.10.2013, 08:57
Tutaj chodzilo ogolnie, ze od 27 roku zycia zdobywaja wolniej pkt PA, poniewaz trening szybkosci juz wtedy bardzo malo daje, 26 i mlodsi napastnicy dostaja za 1 jednostke treningowa szybkosci 4 pkt treningu, a jako 27 latek juz tylko 1 pkt treningu, przy pomocnikach jest to stosunek 3 do 1, obroncy i bramkarz 2 do 1, a po osiagnieciu 27 lat juz tylko 1 do 1 dla wszystkich i trzeba kombinowac z innymi rodzajami treningu.

Same pkt doswiadczenia i ich przyrost sie nie zmienia w zaleznosci od wieku, i zalezy od ligi/rozgrywek w ktorych zawodnik wystapil w danym meczu oraz ilosci wygranych/przegranych pojedynkow, kazdy pojedynek to +-1 PD zaleznie czy zawodnik go wygra lub przegra(a na to ma wplyw ustawienie, taktyka, zaangazowanie, no i oczywiscie poziomy zawodnikow). Specjalnym pojedynkiem jest szansa bramkowa, wygranie to+5pd, przegranie -5 PD, dlatego tak czesto przypominamy o odpowiednim poziomie napadziora i bramkarza, gdyz glownie te pozycje sa narazone na minusowe PD.

Andrzej Filipkowski
09.10.2013, 09:15
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź :)

Andrzej Filipkowski
10.10.2013, 11:42
A jest jakaś sprawdzona taktyka na trening po 27? Nie mam Plusa, bo sam bym coś pokombinował :)

Warszawska eLka
13.10.2013, 19:31
Specjalnym pojedynkiem jest szansa bramkowa, wygranie to+5pd, przegranie -5 PD, dlatego tak czesto przypominamy o odpowiednim poziomie napadziora i bramkarza, gdyz glownie te pozycje sa narazone na minusowe PD.

Pojedynki napastnika sa tak samo liczone jak i innych zawodnikow.Za wygrany pojedynek +1PD,za przegrany -1PD.
Za bramke dostaje kazdy zawodnik +5PD nie zaleznie na jakiej pozycji gra...jezeli nie wykozysta szansy dostaje -1PD tak jak za przegrany pojedynek.

Grzegorzek111
22.10.2013, 14:28
dzięki bo gdzieś mi to umknęło

Ćwiartek
22.10.2013, 17:27
Punkty awansu są zależne tylko PD i PT. Inne czynniki jak wiek, czy świeżość nie mają wpływu.
PA możemy obliczyć wg wzoru:

PA = 2*PD*PT / (PD+PT)

Dodam , że zawodnik z porównywalnym PD do PT , np 1000PD i 1000PT będzie miał spory przyrost PA dziennie nie grając w meczu tylko trenując. Natomiast zawodnikowi, który będzie miał np 1000PD , 4000PT i będzie tylko trenował, a nie będzie grał PA prawie wcale nie będzie rosło.
Pewnie dlatego u Ciebie te różnice.:smiley:
Tak z ciekawości, gdzie znalazłeś ten wzór?

Vincento
22.10.2013, 18:57
Tak z ciekawości, gdzie znalazłeś ten wzór?

Gdzieś widziałem ten wzór na tym forum, ale potem nie mogłem go znaleźć i go jakoś odtworzyłem. W każdym razie działa ;)

sniki26
07.02.2014, 13:44
kłódka
wszystko jest w wątku optymalny trening :http://forum.onlinefootballmanager.pl/showthread.php?1849-Optymalny-trening